Skocz do zawartości
@d@m

Przeprowadzka akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę planuję przeprowadzić ReefMaxa na odległość około 300 kilometrów.

Przygotuje na zapas 10 litrów solanki a większość wody z akwarium wezmę w wiadrach 10 litrowych i baniakach 5 litrowych. Piasek zostawię z małą ilością wody w akwarium a zwierzaki popakuję w osobne woreczki.

Ale mam mały problem ze skałą, na większości skały mam korale(w tym ukwiał) a skałę powinno się przewozić wilgotną bez wody. Czy jak włożę po jednym kawałku skały do wiadra i zaleję wodą to nic się nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przewoziłem reefmax 105l ok 250km. Do wiadra wsadziłem większe skały, zalałem wodą ze zbiornika, do tego zlałem wody do 2 baniaczków po wodzie Dar Natury (2x18,9 l). Mniejsze kawałki skały rozłożyłem na dnie zbiornika na piasku z pozostałą woda. Rybki również zostały. Po podróży wszyscy żyją.

Edytowane przez jarmal71 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką miałeś temperaturę w baniaku po dojechaniu na miejsce?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , rybki pozostały w zbiorniku ze zmniejszoną ilością wody - ok 20-30%. Temperatura w aucie ustawiona na 26 stopni, więc woda nie obniżyła zbytnio temperatury. Po przyjechaniu na miejsce woda z baniaczków trafiła z powrotem do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarmal71, dzięki za odpowiedź.

Akwarium przewiezione, jak na razie stoi w nowym miejscu 16 godzin i niema żadnych strat :)

Klimatyzacja w samochodzie ustawiona na 28 stopni ale i tak po zalaniu szkła, woda miała 20,6 stopnia.

Co mnie najbardziej zdziwiło to, to że ukwiał będący na skale w wiadrze był bardzo napompowany, tak jakby było mu nie wiadomo jak dobrze :)

Edytowane przez @d@m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sobie po drodze much nałapał :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem niedawno zbiornik 600l z Wa-wy na Śląsk. woda w beczkach, skała również, korale w wiadrach po soli. Pracy było co nie miara. Cała sobota, noc i niedziela do 13-tej non stop. zharowałem się jak wół. Przeprowadzka udała się, straty były minimalne ( acropora podwinęła kieckę odrobinę), tylko dla tego że woda zjechała na 15 stopni i musiałem szybko grzać. W ruch poszły grzałki do bojlera 2500W 2 szt. Podciągnąłem na 22 stopnie i wkładałem korale bo tez się chłodziły.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.