Skocz do zawartości
Gawer

oświetlenie T5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamówiłem pokrywe standardową do akwarium profilowanego 240l z jakimis tam smiesznymi świetlówkami które były w zestawie i co sie okazało to sa długie na prawie 90cm a swietlówki T5 najbliższa temu wymiarowi to 85cm.

Czy dostane gdzies te swietlówki T5 o dł 90cm albo 89cm?

Czy nie obejdzie sie bez przeróbek.

Poradzcie coś!!!! :con:con


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa tam jakies "smieszne swietlowki" to i tak do t5 bedziesz musial zalozyc oprawki, wiec juz i tak masz przerobke.

Na razie nic nie kombinuj, bedziesz mial pokrywe, pomierzysz i zobaczysz ile mozesz wygospodarowac miejsca i wtedy zaczniesz szukac swietlowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kmati

Jakie oprawki nie czaje te moje swietlowki sa zamontowane do chyba oprawek.

Jakies fotki moze masz.

Czy wogóle T5 ma jakies inne mocowania?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic nowy statecznik i oprawki bryzgoszczelne do T5


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer te smieszne to pewnie T8 a T5 sa wiele wezsze i potrzebuja innego statecznika


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer

to nie jest swietlowka t5.

Roznica miedzy t5 a t8 jest w mocowaniu. T5 jest ciensza i ma blizej siebie te bolce mocujace.

Jasne ?

O steteczniki pytales chyba kilka dni wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem wczesniej o statecznik i jakgo ma dobrac wogule dobani wszystko idzi nie tak jak chce jak nie to to co innego, a jak odbiore akwarium od szklaza to padne n a zawał;)


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer bez nerwow. Napisalem Ci wczesniej, ze zaczniesz kombinowac jak bedziesz mial juz ta pokrywe.

A jakie to akwarium bedzie? U szklarza zamowiles profilowane ? Czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium juz mialem dostałem i dlatego je chce wykozysac. Pokrywe juz mam ;)


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wszystko jasne. W takim wypadku wez t5 39W maja dlugosc 85cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dodatkowo jeszcze cos bo wkoncu długość tych co ja mam to 90cm, i jeszcze musze te stateczniki tak?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje jakie jeszcze cos?

Ile chcesz tych swietlowek?

Stateczniki ? No jezeli nie sa od T5 to na pewno musisz zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze cos" czyli dodatkowe urzadzenia ale juz mi odpowiedziales. Gdzie dostane te stateczniki orientujesz sie, drogie są.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie wielkie i pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawer, świetlówki ATI 39W mają 90cm, tylko nie wiem, czy je dostaniesz, bo mi się nie udało :-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hara

Moze te beda pasowac? Bedzie jeszcze trzeba coś do nich dokupic.np: statecznik

ATI - ATI Aquablue T5 - świetlówka o barwie 60/40

http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=1935

Albo te http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=878


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do akwarium 240l w którym planuje miec korale z rybkami 2x39W T5 WYstarczy kupuje od pewnego polecanego gościa http://www.allegro.pl/item97208643__oswietlenie_dopalacz_t5_24w_kompletny_.html


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze to bedzie stanowczo za malo.Ogólnie przyjete obliczenia 1W na 1L.Ja w swoim 240L mam dokładnie 216W Lampa Aquastarlight AM


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer: z tym "polecanym gościem" to uważaj. Ten aqualight z allegro to nie jest sklep z www.aqvalight.pl tylko jakaś kobitka ze Zgierza.


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w mojej 250 2x39 i 2x24 i bylo "tak sobie" czyli za malo. miekkie i lpsy pod tym zyja, spsy nie chcialy rosnac. do tego dochodzi fakt ze niebieskie t5 marnie swieca wiec 2x39 to tak jakbys mial 1x39 i 1x troche z 39. za malo bedzie obawiam sie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaloś

Bede uważał dzieki, jednak ten gość to zajmuje sie tylko chandlem na giełdach nie ma zadnej firmy. Mariusz tu z forum mówi ze kupywał u niego i jest bardzo zadowolony. Jednak przed zakupem zadzwonie do niego i sie go wypytam co i jak.

@wildtom

Jeszcze jest mozliwośc 2x54W Moze jak na początek to wystarczy. Jakie jest zużycie prondu w takim akwarium jak to wyliczyć na koszt miesieczny?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer: ok. mi chodzilo tylko o to, że to nie jest ten sam gość co aqva-light.pl. nic wiecej. jaki on (tez z allegro) jest to nie wiem

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x54W moze być?

Tylko chodzi tez o to zeby cos zaoszczedzic ile takie lamki pobieraja pradu jak to wyliczyc jaki to jest koszt na miesiac?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.