Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy ktoś z forum lata na wykopki z wykrywaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się ,że myślę o tym od jakiegoś czasu,jedynie blokuje mnie myśl na temat naszego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle cały czas o garrecie euroace na początek starczy :) miałem starego fishera i przyszła pora na wymiane .

Prawo jak prawo trzeba działać zgodnie ........ z sumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja już nie grzebie. Kiedyś grzebałem, wykopałem bombę...takę ok 120 cm i z 60 kg wagi....przestałem


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie magazynki tez mi się zdażały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po urodzeniu dziecka powiedziałem Kalinie, że wykrywacz metali to jedyne chłopięce marzenie z rzeczy materialnych, których nie zdążyłem jeszcze zrealizować :D Kiedys coś tam poczytałem i taki jaki mi sie podobał kilka lat temu to kosztował około 6 tys zł. A co polecicie ze sprzętu, który będzie już narzędziem dobrym, a nie zrujnuje amatorskiego szperacza?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..dlatego właśnie nie grzebię, stuknę łopatką nie w tę część bomby w którą trzeba i jedyne co usłyszę to huk a później "daj Boże" jak św. Piotr otwiera mi bramę i tyle


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabster: z chęcią na wiosne sie z Tobą wybiorę na jakieś wykopki :)

..apropo wykopków..

jakiś czas temu kolega z .....(nie mogę podać jednostki), który działa w terrorze ujął z zespołem zabójcę....cisnęli go gdzie zakopał (bo zakopywał zwłoki) zwłoki. No i im powiedział, że tu i tu (pola tuż przy miejscowości Mława). No i rano umówiony wyjazd, radiolki i prokurator itp.

Każdy policjant latał, szukał .. prokurator mówi że to bardzo pracowici ludzie są... a okazało się że chłopaki szukali suchych gałęzli na ognisko - wiedzieli że koleś wali w chu... hahahahha

Nic wtedy nie znaleźli, ale rzeczywiście zwłoki zostały odnalezione ale nie tam..

...tak mi się właśnie wykopki przypomniały


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma jakiś klucz poszukiwań

mnie się marzy połączyć rekreację górską w terenach dziewiczych, z dala od ludzkiej zabudowy

i sobie chodzić... a nóż jakiś meteoryt, czy inna ciekawostka

co do bomby to rzeczywiście brzmi groźnie

no mnie się marzy takie urządzenie, które wskazuje rodzaj metalu, wielkość, szacowaną głębokość


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super :) własnie szukam kogoś do wypraw bo moja dziewczyna mi marudzi strasznie :)

Jedni jeżdżą na motorach inni z wykrywaczem a co mam zrobić ze lubie i to i to :)

Kopać trzeba z rozsądkiem :)

Luft są i takie tylko kwesta zaplecza finansowego :)

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty czego używasz i co Cie sklonilo do takiego wyboru?

jaki sprzet na początek?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pierwszy wykrywacz dobre 10 lat temu jakis używany fisher . Trochę go przerobiłem i tak smigałem .Kompletnie żadnych bajerów nie miał tylko wył na każdy metal. Troche poczytałem na forum odkrywca i polecają go dla początkowo i średnio zaawansowanych . Kwota 1200 pln firma garret dość mocna na rynku . Model podobno się nadaje zarówno do militarki jak i monet :) Prosty w obsłudze :)

a miałem jeszcze w reku polski produkt armand i dla mnie masakra

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabster to może tak w przenośni podmienimi się dziewczynami?

Moja jest od wykrywki, wykopalisk itp. Ja robię tylko za kierowcę no czasami mnie zapędzi do łopaty.

Interesują ją tylko "monetki" i notabene posiada odpowiednie zezwolenia na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to super dziewczyna :) tylko pogratulować . Ja niestety nie posiadam żadnych zezwoleń :) a na mazurki często śmigam zawsze można pokopać razem :) jak to mówią co dwie łopaty to nie jedna :) i czołg damy rade wyrwać z ziemi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz hobby fajne ale prawo w naszym kraju dotyczące tej dziedziny kuriozalne.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze chodze,ze sprzętu mam Smętka


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ostatnia duża akcja pod Legnicą . Gość znalazł monety za stodołą u siebie na polu dopadli go na allegro przy próbie sprzedaży . Wartość 30 000 pln .

Łażę już trochę bardziej amatorsko nikt do mnie się nie przyczepił . Dołki po sobie zakopuje i nikomu krzywdy nie robię .

Wszystko zgodnie z sumieniem wiadomo nie będę leciał z każdą łuską , monetą , czy szrapnelem do archeologa ale bursztynową komnatę już bym oddał :)

Chyba żeby znalazł się jakiś plantator koki z Boliwii :) sorry dziś leciał vinci w TV :)

Bober własnie będąc w Twoich rejonach wpadłem na pomysł nowego wykrywacza :) piękne tereny .

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz hobby fajne ale prawo w naszym kraju dotyczące tej dziedziny kuriozalne.

A dlaczego tak piszesz?

Tutaj link (kliknij)co teoretycznie trzeba zrobić np. w Warszawie, żeby zdobyć pozwolenie.

Żona należy do Towarzystwa, które założyło grupę poszukiwawczą. O zezwolenie stara się osoba oddelegowana przez grupę. Zezwolenia są imienne i obowiązują na wskazanym terenie. Zazwyczaj poszukiwania odbywają się na terenach leśnych więc trzeba zwrócić się do Lasów Państwowych lub zarazić jakiegoś dyrektora pasją poszukiwań i problem z głowy. Na terenach rolnych o zgodę pytamy rolników, którzy po zbiorach zazwyczaj nie mają uwag co do kopania na ich ziemi.

Tutaj link do strony towarzystwa (kliknij) jest tam np. regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć lepszego artykułu w sprawie odnalezienia skarbu w naszej okolicy przez znajomego. Jest kilku fanatyków w naszej okolicy z garretam. Obecnie sprzedałem swój wykrywacz, ale mam zamiar kupić garrett z funkcją wykrywania złota

Na trzeciej stronie jest ten artykuł

http://94.23.222.79/zasoby/magazynkci/Magazyn2013-200.pdf


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g numeracji biuletynu to na 5 stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o pozwoleniach może się złoży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzę z wykrywką ale lubię sobie eksplorować :)

wielkanoc_2012__047_20120409_1084368951.jpg

082_20100927_1355285126.jpg

125_20100927_1472724034.jpg

205_20100927_1229818901.jpg


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w tak piękny dzień wybrałem sie na pierwsze poszukania . Sprzęt dostałem do testów od hurtowni z którą współpracuje.

Chodziłem jakieś 3 godzinki . Wpadłem w jakieś ruskie transzeje i efekt : amunicja ppsz-a i mosin, pocisk czołgowy, troche łódek amunicyjnych . Liczyłem bardziej na III rzesze ale dobre i to .

Ziemia super do kopania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.