Skocz do zawartości
AMP

Zebrasoma flavences żółtek - drgawki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj rano było wszystko OK, od jakiegos czasu żółtym telepie co jakiś czas, coraz częściej :(. Nie wygląda to dobrze. Pływa normalnie, przyjmuje pokarm, ale co kilka minut nim telepnie, jakby chciał coś z siebie zrzucić. Przez ostatnie dwa dni mocno ganiał Chelmona, ale już wczoraj było widać, że mu odpuszcza i wojna się kończy. Mam jeszcze jedno podejrzenie - dzisiaj podalem pierwszy raz 1/4 ząbka czosnku z jedzeniem. Ktoś tam powiedział, żeby podawać ze dwa razy w tygodniu na wzmocnienie, bo za kilka dni miałem wpuszczać reszte pokolców...

Znalazłem ten temat: http://nano-reef.pl/...es-zoltek-help/ i po przeczytaniu nie wiem, czy nie robi się czerwony od ogona i górna płetwa, ale sąsiadka mówi, że mi w oczach robi się czerwono, a żółtek wygląda normalnie. Mnie wydaje się też, że ma nadęty brzuszek, moja Pani z Sąsiadką twierdzą, że nie...

Wie ktoś co mu może być? Parametry sprawdzane przed chwilą: zasolenie 34ppt, NO3~5, PO4~0, tem. 26,5 st.C.

Mam nadzieję, że to nie poczatek końca...POMOCY! :cry:

edit: żólty u mnie od ok 2 m-cy, od malutkiego, ładnie rósł, jadł i nigdy nic mu nie było....

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś krewetki czyszczące albo rybę sanitarnika?prawdopodobnie pasożyty


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcie


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam doktorka i krewetke... zaraz wrzucę fotkę i ew. filmik

edit1: fotka i zaraz postaram się wrzucić filmik.

1nj8.jpg

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko nic mu nie jest... Wygląda żwawo :)


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj miałem zakładać taki temat ale ty byłeś pierwszy , u mnie scopass ma te same obiawy , u mnie scopas jeszcze dodatkowo się pokłada na boku po czym gwałtownie się podrywa te obiawy obserwóję od ponad 4 tygodni. Na pewno nie jest to wina podawania czosnku ,inne pokolce są zdrowe i zachowują się normalnie . W imieniu swoim i założyciela tematu proszę forumowiczów o pomoc. Może ktoś się już czymś takim spotkał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko nic mu nie jest... Wygląda żwawo :)

tak zgodzę się jest żwawy i właśnie z tą żwawością jest problem to nie jest naturalne zachowanie ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tez zaczął sie trochę pokladać, żwawiej niż zwykle pływa i dodatkowo Go telepie. Chyba słabo widać to na filmiku, najwyraźniej od 14 do 17 sekundy w pierwszym filmiku. Na moje oko wyglada to tak, jakby chciał cos z siebie zrzucić, wytrzeć w piach....? Sam już nie wiem.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że odinoza ospa powróciła i zatyka mu skrzela ,ale po 4tygodniach nie leczenia było by już po nim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też nie jest to normalne pływanie, wygląda, pływa jakby był mocno przestraszony, czosnek raczej nie powinien mu zaszkodzić.

Są różnego rodzaju choroby gdzie można dopatrywać się takich objawów, ale na razie do niczego tego nie dopasujesz, bo za mało objawów.

Czy tak samo pływa jak wyłączysz falowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też nie jest to normalne pływanie, wygląda, pływa jakby był mocno przestraszony, czosnek raczej nie powinien mu zaszkodzić.

Są różnego rodzaju choroby gdzie można dopatrywać się takich objawów, ale na razie do niczego tego nie dopasujesz, bo za mało objawów.

Czy tak samo pływa jak wyłączysz falowniki ?

ja jak wyłączyłem falownik to wszystkie ryby pochowały się a on zachowuje się tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było, rano tez nie. Może to jakaś choroba psychiczna? Bo po wypuszczeniu tych nowych trochę mu odbijało i przechodziło falami. Po walkach, przy nocnym pływał po baniaku nastroszony i patrolował teren :), śmiesznie to wyglądało. Wczoraj rano, jak sie rozjasnialo, to czatowałem przy baniaku z siatka, bo nie wiedziałem, czy znowu nie bede musiał interweniować, a ten czubek brał sie nawet za nową hoplolatilus. Ja to myśle, ze on zwariował z nadmiaru wrażeń i tak mu zostanie, tym bardziej, ze kolega Bazyl pisze, ze u niego trwa to 4 tygodnie...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem Żółty zachowywał się jak łyżwiarka figurowa :), pływał sobie spokojnie, wolno, nie telepało nim, ale robił obroty w okół własnej osi i wyglądało na to, że Go to bawi. Jak zaczęły przygasać lampy, to wszystko wróciło do normy. Zaczął normalnie pływać po całym baniaku i czasami pogonił Chelmona, ale tak delikatnie, bez intencji zabicia, jak było dwie noce temu. Dzisiaj jak był "wschód" tak samo, ganianie i normalne zachowanie, w pełnym świetle to samo co wczoraj :(. Zauważyłem też, że w ogóle się nie boi. Kiedyś, jak wykonalo się szybszy ruch, jak był przy szybie, to uciekał. Teraz ma to gdzieś i robi swoje. Czasami wygląda to też tak, jakby chciał walczyć ze swoim odbiciem w szybie....Przestaje to byc zabawne...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwuje sie, jakby bronil swojego akwarium.

Moze podpatrzysz, czy jak nikogo nie widzi przez szybe to tez tak robi ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpatrzyłem i nie ma znaczenia, czy ktoś jest przy baniaku. Światło w pokoju też nie. Mówię poważnie, że zachowuje się, jakby miał coś z głową, albo swego rodzaju rybią wściekliznę ze światłowstrętem. W ciągu dnia Chelmon może się nawet ocierać o Zółtka, doktorek też go obgryza i Żółty ma to gdzieś....


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda mi się złapać mojego scopasa to wywiozę go do znajomego może zmiana otoczenia wyjdzie mu na dobre . Szkoda mi go bardzo ale nie mam innego pomysłu, to trwa zbyt długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda mi się złapać mojego scopasa to wywiozę go do znajomego może zmiana otoczenia wyjdzie mu na dobre . Szkoda mi go bardzo ale nie mam innego pomysłu, to trwa zbyt długo

Nom, żółty z takim zachowaniem traci swój urok. Mojemu jakby trochę lepiej, ale jak powiedziałem Żonce, że chyba lepiej Żółtemu, to po godzinie dostał takiego ataku, że myślałem, że to już koniec... Pływał, a raczej prąd nim rzucał, raz na boku, raz normalnie, czasami prawie do góry brzuchem i telepka total. Trwało to z 5 minut... :(

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie pasuje do zatrucia chemicznego, np fenolem. Nie pasuje tylko że tylko jedna ryba tak się zachowuje.

Miałem coś takiego kiedyś w malawi, objawy były identyczne: nerwowe pływanie, ocieranie się, a pod koniec silne drgawki i utrata równowagi, objawów na skórze nie było, ryby były wybarwione. Powodem była gąbka w filtrze , która się rozpuszczała powoli w wodzie (!)

Długo masz tego zółtka?, może to skutki chemicznego odłowu?


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie pasuje do zatrucia chemicznego, np fenolem. Nie pasuje tylko że tylko jedna ryba tak się zachowuje.

Miałem coś takiego kiedyś w malawi, objawy były identyczne: nerwowe pływanie, ocieranie się, a pod koniec silne drgawki i utrata równowagi, objawów na skórze nie było, ryby były wybarwione. Powodem była gąbka w filtrze , która się rozpuszczała powoli w wodzie (!)

Długo masz tego zółtka?, może to skutki chemicznego odłowu?

Żółtka mam jakieś dwa miesiące, do tej pory było wszystko ok. Nie mam nic w systemie, co mogłoby zatruwać wodę - żadnych skarpet, filtrów itp., jedynie węgiel, wymieniony jakieś 2 tygodnie temu. Reszta ryb ok, żółty po zmroku też ok. Możliwe, że to zatrucie objawia się tylko w dzień? Jeśli odłów cyjankiem, to dopiero po takim czasie wychodzi? W sklepie też z miesiąc pływał i akurat w tym wypadku jestem w stanie uwierzyć w tę kwarantannę...

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś, oraz to że tylko on tak ma nie pasuje do zatrucia. Może faktycznie ma jakąś nerwicę albo porażenie od jakieś infekcji. Zawsze to lepsze niż zatrucie, bo z tego co czytałem skutki zatruć są zazwyczaj nie odwracalne.

Znalazłem temat na Reefcentral, ktoś miał podobne symptomy w kwarantannie z jedna rybą. Okazało się że powodem było przebicie jednej z pomp. Po usunięciu pompy objawy ustąpiły.

link-->http://www.reefcentr...d.php?t=2091392

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, oby nie obiegowej... Poza tym brzmi to całkiem sensownie, ale tu znowu pytanie o to dlaczego jedna ryba i dlaczego tylko w dzień? Chyba ze jakieś przebicie lampy, którą sam rzeźbiłem, bo kupiłem tylko trochę złomu od kogoś kto chciał usprawnić i nie powiodło mu się ;).

Tapatalk


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.