Skocz do zawartości
Ralfik

glony wapienne

Rekomendowane odpowiedzi

bieleja mi glony wapienne akwa mam 7 miesiecy i nic sie nie dzoialo nawet pompki obrastaly glonami wapiennymi a teraz bieleja KALKWASER codziennie podmianki co tydzien 5-10l akwa 88l +50 sump wapno w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaszcze nie mierzylem !! a jak ewentualnie je podbic do gory????

dzieki za szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy bylby reaktor ale wiadomo, ze to wydatek,

jest jeszcze bufor kh AM - prwawie w takiej samej puszce jak puderek do mixera.AM pewnieprzewidzial takie problemy.

Ja uzywam tez mixera od niedawna (do tej pory balling) , moze napisze ktos z wieksza wiedza i doswiadczeniem


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

kup NaHCO3 1kg 15zl . wystarczy tego tobie na lata lateczne. nie wsypuj proszu bezposrednio do wody. wez jaka buteleczke np. po wodzie 2l, zalaej ja woda z RO, wsyp 2-3 lyzki i wymieszaj. lej tego dziennie mala dawke,powiedzmy od 30ml dziennie i mierz KH . zwiekszaj dawke ,az KH osiagnie odpowiednia wartosc.potem regularnie wlewaj ,zeby kh bylo stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh9 ale wapno dzis zmierzylem i troszku malo390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jod podaje codziennie po kilka kropelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę za niskie Ca .Kh natomiast za wysokie w stosunku do calcium. Musisz podnieśc calcium . Możesz dolać koncentrat calcium , wtedy wyrównasz stosunek Ca do Kh.

Na dłuższą metę jednak bez reaktora ciężko będzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nikt wśród doradców nikt ani słowa nie pisnął o magnezie. kh może być, Ca trochę mało ale to nie problem (jeszcze). Zmierz magnez.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym magnezem to może byc dobry trop ale łatwo przegiąc w drugą stronę i wtedu sie zagloni ale nie tymi glonami co chesz.

sprawdz poziom magnezu w wodzie przygotowanej do pomiany. ja na próbe wziąłem parekilo soli i wszystko ok poza magnezem i jak sobie przypominam to wapinne glony troche stanęły( w sensie przestały narastać i wyblakły)teraz leje magnez i jest ok


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.