Skocz do zawartości
MarekPro

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu korali na skale w akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy wielka prośba o pomoc. Chciałem was prosić o opinie gdzie w moim akwarium porozmieszczać korale, tak aby było im najlepiej?

Mam trochę korali oraz szczepek i chciałbym je umocować do skały.

Zrobiłem prowizoryczny rzut mojego akwarium, tak aby łatwiej było określić gdzie co powinno być ewentualnie może warto coś usprawnić w moim akwarium.

Skałka jest pokazana na środku, ponumerowałem miejsca na skale od 1 do 12 a numery od 13 do 15 to miejsca na piasku przed skałą (zrobiłem oznaczenie liczbowe tak aby ułatwić komunikację).

akwa-kopia.png

Korale jakie w tej chwili posiadam to min:

  • Capnella imbricata
  • Briareum spp. M
  • Sarcopython
  • 3 x różne zoe
  • 4 x Discosoma
  • Caulastrea zielona
  • Pavona brązowa
  • Gorgonia

Ewentualnie co powinienem dokupić z miekkich lub lps aby dobrze to ze sobą współgrało i wyglądało.

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zainstalował pompy cyrkulacyjne wyżej no i chyba żarniki za bardzo żółte a co do korali to czasami chcesz aby był w danym miejscu a jemu tam nie pasuje bo np.za duży przepływ wody albo za dużo światła albo na odwrót


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnej wymianie żarników planuję zainstalować 14000K być może uda mi też wymienić lampę tak, żeby oprócz żarników były jakieś t5 i wtedy dodam też niebieskie świetlówki, bo faktycznie zbyt żołto jest.

Co do cyrkulacji to lewa pompa była tak nisko aby podnosić ewentualny syf i kierować go w stronę komina.

Gdybym podniósł te cyrkulacje do góry to kierować je w miarę ostro w górę żeby strumień szedł w tafle wody czy tylko lekko do góry - bardziej poziomo, żeby szedł w boczną ściankę i lekko w górę? Czy może inaczej jeszcze?

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Capnella imbricata ----- 7-8-9
  • Briareum spp. M ------ 1-2-3-4-6
  • Sarcopython ------ 7-8-9-10-11-12
  • 3 x różne zoe ------ 10-11-12-13-14-15
  • 4 x Discosoma ------ 10-11-12
  • Caulastrea zielona ----- 4-5-6-7-8-9
  • Pavona brązowa ------ 7-8-9

Swoją drogą to jest kwestia ściśle indywidualna dla każdego korala z osobno jak i dla każdego akwarysty...

EDIT

Lewą JVP 5000l/h wyżej pod tym samym kontem, powinno być dobrze.

Pokaż zdjęcie akwarium, bo może się okazać że skała jest tak ułożona że cyrkulacji w ogóle powinna inaczej wyglądać.

Ustawienie cyrkulacji będzie Ci się zmieniać w zależności od obsady i wielkości korali... Więc nie myśl sobie, że tak będzie cały czas :)

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wrzucę jakieś foto w realu jak nie dziś to może jutro, bo mam fito w akwa ale schodzi już. Więc jak tylko zejdzie to dorzucę.

Co mógłbym zakupić z korali jeszcze, żeby dołożyć do mojego baniaka?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też na początku myślałem że poustawiam sobie tak jak mi pasuje i się podoba niestety to korale mają nad nami władzę i chcą stać tam gdzie im najbardziej odpowiada ogólnie myślę że i tak wszystko ładnie wygląda każdy baniak ma coś w sobie pięknego


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga z tym, że to one sobie wybiorą miejsca w akwarium ale wolę na początek zapytać bardziej doświadczonych kolegów, bo tak czy tak muszę jakoś z nimi wystartować. Czytałem ostatnio artykuł, żeby tak ustawiać korale, aby np jedne drugim światła nie zasłaniały jak się rozrosną albo, żeby ze sobą nie walczyły o miejsce itd.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fotka.

Rozdzieliłem wpływ wody od pompy bo mi piasek podmywał i zdjąłem pompę z tylnej ścianki akwa, bo mi się odkleja ciągle. Muszę kupić coś lepszego ;)

Podniosłem lewą cyrkulację zgodnie z sugestią.

IMG_8168.JPG

W części 9 pojawił się pasażer na gapę prawdopodobnie jest to ukwiał Entacmaea sp. 1. W koło akwarium mam porozkładane szczepki do umieszczenia na skale.

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.