Skocz do zawartości
AMP

"pajęczyny"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pozbyć się tych włosów? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi... Wydaje mi się, że "wyrastają" ze szkieletów rórówek na skale, ale one chyba się tylko ich czepiają??? Mechaniczne usuwanie daje słabe wyniki, bo za chwilę jest to samo...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaki osiadłe?


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuuu, to jest to :(, jak już wiem, to dopatrzyłem się jednego. Nie jest to jeszcze plaga, ale pobliskie zoa cierpią. Mam krewetki od Nanokaczora i czyszczącą, ale się za to nie biorą :(. Te kilka/naście moich aiptazji zjadły w kilka dni... No nic, te gorszą rurkę mam jak na patelni, więc zaraz zaklejam. Z druga będzie gorzej, bo jest gdzieś pod skałą i jej nie widać...ech

edit: dodam jeszcze, że mam to badziewie od początku, przytargałem ze skalą ze sklepu, ale dopiero teraz przyszedł czas na pajęczyny, po innych gorszych rzeczach ;).

P.S. Mam jeszcze taki dziwny kokon :D, ale on jest następny w kolejce ;)

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie robiłeś nie gwałtowne ruchy? Ja je mam już 2 lata i jest ich raczej więcej jak mniej. Nie mam żadnego pomysłu jak je można wyplenić, więc każda najdrobniejsza rada czy sugestia będzie mile widziana. Może masz jakąś rybę co by je męczyła?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez je miałem i ... same zniknęły.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sam nie wiem co na to wpłynęło, nigdy nie zauważyłem żeby któryś z mieszkańców interesował się tymi ślimolami. Jedno co mi przychodzi do głowy to to, że w pewnym okresie czasu nagle zaczęły mi znikać slimaki. Z 6 sztuk strombusów został 1 i jakoś w tym czasie chyba znacznie zmniejszyła sie ilość ślimaków osiadłych. Może coś mam w akwarium co je tępi, ale nigdy tego nie zauważyłem. W tej chwili mam jednego nassiriusa, jednego strombusa i tyle jeśli chodzi o ślimaki. Pojawiło się za to dość dużo spageti worms ale to chyba nie ma związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakleiłem rurki, które widać, ale mam tych włosów jeszcze trochę :(. Widać je szczególnie przy porządkach w baniaku, jak łapią wszystko, co się ruszyło w baniaku. Pani w sklepie krzyczała, że je zaklejam, bo je trzeba podobno lubić ;), świetne filtratory i takie tam :p.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odorbina kleju do korali - i ręcznie zaklejać :-)

innej możliwości raczej nie ma, potrafią drażnić sps-y..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.