Skocz do zawartości
Matchek

Ciche pompy obiegowe od 2500 l/m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakie pompy polecicie, chodzi mi o te naprawdę ciche bo miałem NJ 3000 i buczała ( wg dystrybutora który testował ją 2 mce jest jak nówka, wg mnie pompa której buczenie słychać w kiblu 10 m dalej, nadaje się do spuszczenia w kiblu). Obecnie mam Tunze Silience 1073.040 która z każdym dniem jest coraz głośniejsza. Od razu dodam że to nie jest sprawa wirników bo były wkładane nowe wirniki o tak samo buczy. Samo buczenie charakteryzuje się niskimi tonami, coś jak buczenie transformatora. Idealnie to słychać w nocy ...

Akwarium (na razie :) ) ma 200 L, wysokość na która trzeba podnieść wodę to 145 cm

Edytowane przez Matchek (wyświetl historię edycji)

2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie pomiędzy NJ1700 i H2ocean 2000. H2OCEAN jest cicha. Może 3000?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego litrażu potrzebujesz i na jaką wysokość ma pompować ??

Z bardziej przystępnych cenowo na pewno wartymi uwagi ,cichymi pompami są AquaNova NCM oraz Aquamedic EcoRunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin uzupełniłem posta 200 l i 145 cm


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy podobnej konfiguracji mam Aquamedic EcoRunner 2700, jest bardzo cichutka, mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matchek hałas pompy to przede wszystkim wynik rezonansu jaki powstaje w szafce oraz w mniejszym stopniu w sumpie. Jak masz możliwość to podłącz obiegówkę używając odcinek węża silikonowego, ale w taki sposób żeby pompa wisiała na tym wężu, a nie leżała na dnie sumpa. Wtedy tylko w niewielkim stopniu drgania będą przenoszone na sump i szafkę.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matchek hałas pompy to przede wszystkim wynik rezonansu jaki powstaje w szafce oraz w mniejszym stopniu w sumpie. Jak masz możliwość to podłącz obiegówkę używając odcinek węża silikonowego, ale w taki sposób żeby pompa wisiała na tym wężu, a nie leżała na dnie sumpa. Wtedy tylko w niewielkim stopniu drgania będą przenoszone na sump i szafkę.

Niestety to nie pomaga, wieszałem już pompę bez różnicy, Sprawdzałem z otwartymi drzwiczkami szafki czy aby przypadkiem nie robi się pudło rezonansowe, ale niestety to nie jest to.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego tunze jest za slaba mysle do 200l akwa ale powiem ci ze jest nieslyszalna, ale tylko dla tego ze mam dobrze wyciszona szafke i waz silikonowy, bez tego bedzie glosna jak wszystkie inne pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że ta AM Eco do 200 l jest za słaba NJ nie buczą więc chyba jednak musisz popracować nad umiejscowieniem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek , u mnie ta AM Eco 2700 pracuje od pół roku w 200 litrach i wcale nie jest za słaba, a mam też dwa kolanka 90* na powrocie, jest w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam sprawdzić Aqua Nove 3500 l/h - z tym, że jest dość duża. Dla zminimalizowania drgań (chociaż ta pompa ich raczej nie przenosi na dno) dałem w podstawę 4 nóżki silikonowe takie do wyciszenia wentylatorów komputerowych. Połączenie tak jak pisali poprzednicy wykonaj na wężu silikonowym.

Leszek , u mnie ta AM Eco 2700 pracuje od pół roku w 200 litrach i wcale nie jest za słaba, a mam też dwa kolanka 90* na powrocie, jest w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tez bral an 3500 teraz na pewno kiedys wymienie na ta pompe labo jakas jebao dc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie neguje, że u Ciebie się ona sprawdza . Wiele zależy od tego jaki odpieniacz mamy tzn. jakiej mocy. Oczywistym jest ,że przy max odpieńku przepływ również powinien być odpowiednio duży. Poza tym wiadomym jest iż w wyniku podnoszenia wydajność pompy spada - czasami nawet o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 różne odpieniacze, na każdym było dobrze pod względem obiegu wody :)

Maciek, AquaNova NCM 3500 to też bardzo dobry wybór, cicha pompa w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie ta Aqua Nova NCM 3500, na którym wylocie ich używacie 30 mm 25 mm 20 mm ? Nie wiem czy to buczenie nie jest właśnie spowodowane za małym przekrojem zasilenia.

Tylko czy droższa pompa będzie cichsza od Aqua Nova NCM 3500 ?

Np od Aqua Special Silent Jet 4000-in albo od Royal Exclusiv Mini Red Dragon 3500 ?

Red Dragona słuchałem u jednej osoby i było cicho jak na moje standardy słuchowe.

Edytowane przez Matchek (wyświetl historię edycji)

2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko royal kosztuje sporo ponad 1400zl, aqua special nie polecam ta firma to chyba już nie istnieje i cena tez z kosmosu.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te droższe pompy wcale nie są cichsze. Wiadomo jest różnica w jakości wykonania, ale kultura pracy tych tańszych jest naprawdę bardzo przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro aż 3 testowałeś to chyba nie do końca było tak dobrze. Pisząc o zależności obiegu i odpieniacza miałem na myśli fakt iż odpieniek dużej mocy musi mieć proporcjonalnie dużą ilość wody w obiegu. No i wyszło masło maślane hehehhe ale mam nadzieję, że wiadomo o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie czy ten royal jest wart swojej ceny


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem , szkoda kasy, chyba,że masz jej za dużo. Są obecnie na rynku pompy ciche i w normalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... mam NJ6000 od roku, śpie kilka metrów od akwarium i nie słychac jej w ogóle.

Jest na twardej rurze pcv. Jedyną sprawą ,która mnie irytowała to dziwne cykliczne brzęczenie co jakiś czas się pojawiało.

Teraz cisza.Z tego co wywnioskowałem to te brzęczenie było spowodowane tym ,że podczas czyszczenia nie złożyłem dokładnie ,

bo były widoczne lekkie obtarcia na wirniku.


Pacific Sun BP 160W + 4x24w T5, Deltec SC1455 , Jebao wp-40 , NewJet6000 , 40kg LR , Soft, LPS ,SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takie rozwiazanie + silikonowy wąż

http://www.fish-street.com/jebao_dc_water_return_pump?category_id=126

nie koniecznie ta pompa

właśnie zamówiłem jebao dc 12000

aqua nova nie polecam niestety, mimo początkowego zachwytu, moja i nie tylko moja padła i z tego co wiem nie tylko moja

tunze silence niech sie koledzy wypowiedzą podobno cicha

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile te jebao kosztują ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz też będę kupował pompę i co raz bardziej skłony jestem ku H2O, jeżeli robią tak dobre pompy jak sole i pokarmy dla korali, a słyszałem, że tak, to pewnie nie długo, będzie siedzieć w sumpie H2O 2000


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... mam NJ6000 od roku, śpie kilka metrów od akwarium i nie słychac jej w ogóle.

Jest na twardej rurze pcv. Jedyną sprawą ,która mnie irytowała to dziwne cykliczne brzęczenie co jakiś czas się pojawiało.

Teraz cisza.Z tego co wywnioskowałem to te brzęczenie było spowodowane tym ,że podczas czyszczenia nie złożyłem dokładnie ,

bo były widoczne lekkie obtarcia na wirniku.

Wiem o czym piszesz bo też mam takie cykliczne brzęczenia.Pojawiają się po czyszczeniu pompy,ale z czasem zanikają do następnego czyszczenia.Ogólnie pompa jest bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.