Skocz do zawartości
junior13

Taki tam trójkącik

Rekomendowane odpowiedzi

mam już tymczasowa dolewkę zamontowaną a zasolenie sprawdzam co drugi dzionek więc nie mam problemu. Skałę przedmuchałem ze dwa razy i paprochy usunąłem, na razie jest spokój


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej szerokości przegrody w sumpie wymaga twój odpieniacz i jaka jest wysokość zanurzenia?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz ma 40x25 więc jak dodasz po parę cm będzie git . Poziom wody według zaleceń producenta :) 20-22 a ja mam 23 w porywach 24cm i jest git. Z tego co zaobserwowałem to byle nie poniżej 18 cm bo wtedy odprowadzenie wody z odpienka jest głośne -chlupie


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życze powodzenia wrzuć fotki jak bedzie coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mała aktualizacja po ponad miesiącu i na pierwszy rzut idą parametry

NH3-0

NO2-0

NO3- jadę z odpieniaczem na mokro i na dzień dzisiejszy jest 10 a parę dni temu było tak na oko 25 może trochę więcej . Sprawdzanie testem Salifertem jest do mnie jakimś koszmarem - te odcienie różowego :crazy: ale mam w sumie dobry sposób aby poradzić sobie z tymi odcieniami mianowicie w teście PO4 Z JBL jest taki statyw do którego wsadza się buteleczkę z badanym odczynem i drugą butelkę z wodą i przesuwamy po skali i porównujemy ;)

PH-8

KH-9

MG-1240

CA-300

PO4-0

temp-26-26,5

Na początek w baniaczku zamieszkały 3 zwierzaki ślimak Babylonia ,Tectus i pocieszny krab Calcinus elegans został także wsypany piach Red Sea Live Reef Base Ocean White 2 wory po 10 kg .

W chwili wolnego czasu z majsterkowałem chłodzenie z wiatraków komputerowych

post-11105-0-15977200-1392591705_thumb.jpg

bardzo ciche.

Dorzucam jeszcze filmik jak baniaczek się prezentuje na chwilę obecną

W tym tygodniu dojdzie jeszcze oświetlenie led i w sumie będzie 280W

post-11105-0-01049700-1392592355_thumb.jpg

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie pochwalić fajnym baniakiem lecz po bardzo łagodnym dojrzewaniu nawiedziły mnie plagi . Na pierwszy ogień nawiedziło mnie i zmierzyłem się z cyjano po odsysaniu ognisk i zwiększeniu cyrkulacji na WP 40 szybko odeszło następnie przyszedł jakiś brązowy glon który obrasta skałę i z tym nie potrafię sobie poradzić ponieważ nie mam pojęcia co to jest nie potrafię zidentyfikować . Ostatnie dwa tygodnie doszło i usadowiło się na piasku gdzie nie gdzie DINO . Parametry wody nie są najgorsze jedynie PO4 OK. 0.25 reszta mnie satysfakcjonuje

NO3- patrząc z góry woda przeźroczysta ,a z boku lekki odcień różu - salifert

oczywiście NH I NO2 -0

PH-7-8

KH-8

MG-1250

CA 430

na PO4 zastosowałem rowe i mam ja od dwóch dni zobaczymy czy będzie jakaś poprawa .

Jest parę korali lps , sps i po wyglądzie zachowaniu i przyrostach mogę powiedzieć ,że jest im dobrze jedynie co to za cholerę nie przeżywają miękkie -nie mam pojęcia o co im chodzi.

Wrzucę parę fotek i proszę o pomoc z identyfikacją bo cholerstwo wstrzymuje mnie z zasiedlaniem baniaczka

post-11105-0-15626400-1398981137_thumb.jpg

post-11105-0-88078800-1398981261_thumb.jpg

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpieniacz teraz się sprawuję ? co możesz powiedziec na temat jego pracy ? sam chce kupic ten sprzęt wiec pytam :) co do akwarium fajne , powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem ze ktoś spotkał się z takim glonem%29.gif jak zauważyłem że ktoś napisał w moim temacie. Taki człowiek trochę bezradny i czeka na jakąś odpowiedz.

Patryk jeżeli chodzi o odpieniacz to jestem zadowolony z dosyć cichej pracy oraz łatwości regulacji (po paru dniach doszedłem do wprawy a nie miałem o tym kompletnie pojęcia ) jeżeli chodzi o same odpienianie to według mnie jest ok.i ma to moc, ale mam na razie mało ryb i korali więc pienidło leniuchuje. Najlepiej zapytać się o zalety , wady oraz sprawność odpnieniania osobę z porządną obsadą i wtedy będziesz mieć wiarygodne informację jak się odpieniacz spisuje.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa ma sie z miękkimi koralami juz wszystko ok ? sam planuje obsade miękką jestem w 2 tygodniu dojrzewania na wszystkim (suchym) z plag okrzemki i dino może małe place zielonych plam więc zobaczymy czy bedzie podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękasy kompletnie u mnie sobie nie radzą i to od różnych osób mialem szczepki ale twarde rosną . Patryk jezeli mogę ci doradzić to zasiedlaj życiem zbiornik jak najpóźniej wiem ,że trochę ciężko się powstrzymać ale dobrze ustabilizowany zbiornik to podstawa. U mnie dojrzewanie przebiegło bardzo łagodnie a później zaczęły się problemy jak już miałem korale i ryby -- mogłem trochę poczekać to teraz nie ryzykowałbym przy walce z w/w problemem kondycji rybek i korali na przykład przy zaciemnianiu zbiornika czy w ostateczności jakieś chemii.Teraz nie mam pomysłu jak się tych farfocli pozbyć .


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No a masz coś co ma jeść glony?

Pokolec, dolabella,ślimaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze kilka sztuk ślimaków ale trafił mi się niebieskonogi smakosz ślimaków i sukcesywnie poluje.Narazie pokolca nie mam bo wytrzymałem się z zakupem ze względu na cyjano i dino oraz na to coś rosnącego na skale.

Debora myślisz że jakiś koleś od pożerania glonów poradzi sobie z tym bo obawiam się że wogóle może się tego nie dotknie. Dosyć rzadko spotykany glon który dosyć szybko rośnie i dziwi mnie że praktycznie przy zerowym N03.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego, pomyśl nad jakimś jeżowcem. W moim baniaku wcina wszystkie gloniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Macias już z glonem poradził sobie zając, aż bylem w szoku jak to wciąga i jakie kloce stawia. Teraz walczę z dino -- masakra strasznie odechciewa się akwarystyki morskiej :rant:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już poradzisz sobie ze wszyskimi plagami to jaką będziesz miał satysfakcję.

Ten trud się opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się przymierzam do podobnego baniaczka :) Mógłbyś dodać jakieś aktualizacje z baniaka, dobrze by było zobaczyć jak Ci się to bujneło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w końcu znalazłem trochę czasu aby zaktualizować postęp w moim szkiełku . Czasu miałem bardzo mało ponieważ start solniczki zbiegł mi się z urodzeniem trzeciej pociechy i wiecie jak to jest z dzieciakami --etat 24h. Wracając do setna ,akwarium ma się dobrze i pomalutku do przodu. Wszystkie korale które są w zbiorniku były kupione jako malutkie szczepki, które na dzień dzisiejszy trochę podrosły.

post-11105-0-82686700-1430945476_thumb.jpg

post-11105-0-67656100-1430945489_thumb.jpg

post-11105-0-83566400-1430945519_thumb.jpg

post-11105-0-55582000-1430945525_thumb.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium .Widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Korale ładnie się prezentują i żółtek w świetnej kondycji.

Miło popatrzeć.

Tak trzymaj Adam :thumbup:


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz w piątek coś jeszcze wrzucimy :scooter:

dorzucam resztę zdjęć słabej jakości

filmik

post-11105-0-17778600-1430946645_thumb.jpg

post-11105-0-97137300-1430946660_thumb.jpg

post-11105-0-79084100-1430946683_thumb.jpg

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.