Skocz do zawartości
junior13

Taki tam trójkącik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z nadarzającej się chwili wolnego czasu chciałem przedstawić mój świeżo zalany baniaczek .

Jest trochę niestandardowy bo narożnikowy o wymiarach 105x105x60 wychodzi ok 300l + 70 sump

Szkiełko z erybki centralna opti ,stelaż sam coś tam skręciłem ponieważ musiałem pokombinować ze środkową podpórką można było ją wyjmować :crazy:

skała 15kg suchej i 11 żywej

Ze sprzętu już prawie wszystko mam jedynie dokompletować oświetlenie LED

Obieg- AN 6500

OŚWIETLENIE - 3X54W T5

GRZAŁKA- EHEIM JAGER - trochę się spociłem przy ustawieniu -brak instrukcji

Cyrkulacje 2x 6000l china

odpieniacz od Seby na pompie 6500l

Dolewka w planach ok 40l z boku akwarium na bocznej szybie

sól AF

Podstawowe informacje zamieściłem i wraz z rozwojem dojrzewania będę miał na pewno mnóstwo pytań. Proszę o opinie oraz porady co mogło być lepiej i takie tam

post-11105-0-71609800-1389400836_thumb.jpg

post-11105-0-09922300-1389401714_thumb.jpg

post-11105-0-49896700-1389401922_thumb.jpg

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300l pojemnosci,a rybek i korali wejdzie tyle co do reefmaxa,bo tam nie ma kopletnie przestrzeni,no ale jak nie było innego miejsca to dobre i takie, niż żadne.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można naprawdę pięknie zaaranżować takie akwarium :) widziałem w Łodzi takie cudo ale skały wychodziły jęzorami z narożnika i wszystko było ułożone na zasadzie 1/4 patery piętrowej,dziwi mnie pompa w odpieniaczu - 6500 L ? na h ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompa, to istotnie ZAGADKA !?!?

to parametry AB, więc taka 6500 jakie musi mieć?!?!?!?

  • Model: UP3000
  • Max. wydajność: 3000l/h
  • Max. podnoszenie: 2,4m
  • Zużycie energii: 45W

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwa - też mam podobne, ale nieco ścięte na rogach w tzw "deltę" no i trochę mniejsze. Jedyny problem mam z cyrkulacją, ale daje radę.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzucam fotki zalanego zbiornika i ułożenia skały ale jeszcze będzie parę zmian ponieważ na razie chciałem aby trochę życia przeszło do suchej co jak później zauważyłem się udało bo jakaś glizda już wystawiała swój no właśnie albo zadek albo facjatę :thumbsup:

post-11105-0-43649600-1389429934_thumb.jpg

post-11105-0-90541900-1389430178_thumb.jpg

post-11105-0-65964500-1389430202_thumb.jpg

post-11105-0-33297900-1389430363_thumb.jpg

post-11105-0-91475600-1389431089_thumb.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek z Pabianic:

pompa to Aqua nova 6500l/h z przerobionym wirnikiem, zasysa okolo 2-2,5k powietrza w pienidlach o body 200 smiga elegancko.

dokładnie tak jest i do tego cisza


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwa - też mam podobne, ale nieco ścięte na rogach w tzw "deltę" no i trochę mniejsze. Jedyny problem mam z cyrkulacją, ale daje radę.

Darek S masz jakieś foty z ustawienia cyrkulacji tak poglądowo bo wiem ,że dużo tez zależy od ustawienia skał


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, będę śledził wątek :thumbup:


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że drążę. Ile Wat ma ta pompa?

Czy to ta: NCM 6500 50W ??

http://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova-ncm-6500-energooszczedna-pompa-do-oczka-wodnego-p-3318-cz.html


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że drążę. Ile Wat ma ta pompa?

Czy to ta: NCM 6500 50W ??

http://www.akwarysty...-p-3318-cz.html

To dokładnie ta pompa ,naprawdę fajny sprzecik jak za tą cenę


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :thumbup:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czesto spotyka się narożne w akwarystyce morskiej. Podeślij zdjęcia jak uruchomisz.

Warto pamiętać o zostawieniu trochę miejsca między ścianą a szybą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie? na kiego taki obieg 6500 co to są zawody na sprint, wode będziesz ganiał na czas.Ja bym dał 3500 i styknie a i prądu mniej.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie? na kiego taki obieg 6500 co to są zawody na sprint, wode będziesz ganiał na czas.Ja bym dał 3500 i styknie a i prądu mniej.Pozdrawiam

z mocą pomp wiemy jak jest jedno pisze a wydajność zawsze odbiega a ja kupiłem trochę z zapasem aby podpiąć jeszcze jakiś filtr z wkładem


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużym zapasem wziąłeś pompę :D Przelicznik na pompę to 10x objętość akwarium.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na hydraulikę - dobrze widzę że rewizja trafia do komory pompy? Nie byłoby łatwiej gdyby szła razem ze zrzutem do odpieniacza? Mógłbyś wtedy dać powrót z mniejszymi kątami - tam będziesz tracił część mocy pompy.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym tego nie zrobił z rewizją to i tak na powrocie musiały by być dwa kolanka 45* bo w pionie nie podepnę pompy , za blisko szyby a u góry strasznie ciasno

jeszcze wrzucam filmik na prośbę kolegów z pracy odpienka i akwarium . Kompozycja ze skały na razie tymczasowa

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie pieni :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała świetnie poklejona, podoba mi się :D może trochę z ułożenia skały od Ciebie zapożyczę do siebie :)


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) Na tej dużej kompozycji ze suchej skały leżą jeszcze kawałki żywej które będę ustawiał gdzieś na dole.

Cała konstrukcja jest nabita na rurkę pcv i dodatkowo wzmocnione cx5 Ze suchą skałą można robić cuda i jest to dosyć proste ale znowu z żywą to już jest wyższa szkoła jazdy szczególnie z takimi kawałkami jak u mnie .

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

dzisiaj zrobiłem pierwsze testy które są jeszcze kosmicznie wysokie ale po tygodniu od zalania nie ma się co dziwić

zasolenie 34%o

NH3-1

NO3-100

NO2-1

PH-8

T- 26-27*

W końcu ustawiłem skałę i na 99% tak już zostanie. W baniaczku coś się zaczyna dziać bo pojawiły się okrzemki i odpieniacz zaczął wywalać dużo więcej syfu -powiedzcie mi jeszcze czy na okres dojrzewania ma być cały czas na mokro ustawiony czy od czasu do czasu zrobić na sucho. Dorzucam parę zdjęć z ustawienia skały -dawajcie jakieś propozycję zmiany w ułożeniu

post-11105-0-91088600-1390057213_thumb.jpg

post-11105-0-33907900-1390057315_thumb.jpg

post-11105-0-52756900-1390057399_thumb.jpg

post-11105-0-00126300-1390057569_thumb.jpg

post-11105-0-22185700-1390057608_thumb.jpg

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ustawil bardziej na sucho ten odpieniacz po co masz dolewac wode ciagle i sprawdzac zasolenie, dał bym baniakowi teraz odpoczac i czekal na rozwoj wydarzen powoli czyszczac wszystko co sie nagromadzi na skale i szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.