Skocz do zawartości
proflo

Pierwsze podejście 63 litry optiwhite 60x30x35cm

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam początek to witam wszystkich, którzy czytają ten wątek... znalazłem się na tym forum jakieś 3 miesiące temu i od tego czasu jestem stałym bywalcem, na bieżąco przerabiam nowe posty, które wypisujecie.. tak mnie to wciągnęło, że postanowiłem sam założyć swój zbiorniczek zaczynając od zera..

w planach byl aquael nano reef 30 poczytałem trosze więcej i zmieniłem zdanie... wypadło na 63l 60x30x35cm poniżej napisze jaki setup posiadam i to czego nie posiadam, ale będę miał zamiar posiadać chyba, że doradzicie coś lepszego... podam również cenę jaka zapłaciłem za sprzęt który kupiłem dla tych ktorzy chcą zacząć przygodę z akwarium morskim i nie maja zielonego pojęcia co potrzebują i "ile to kosztuje???" brakowało mi takich postów dlatego zadbam o to bym w moim można było się dowiedzieć co ile kosztuje w cenach wliczyłem przesyłki jeśli z nich korzystałem..

Na stanie mam:

Akwarium FULL OPTIWHITE 60x30x35 (63L) 228 zł

Odpieniacz używany Tunze 9002: 300zł

Belka oświetleniowa używana Hagen glo T5 2X24W: 139zł

Grzałka Eheim Jager 75W: 75zl.

Cyrkulator Newa Wave 1.6: 114zł

Swietlowki: Sylvania Coralstar 20000K Sylvania Marinestar 15000K: 74zł

Hydrometr Sera: 34zl

Termometr Aqua nova 4,5zl

Tło czarne/ciemno niebieskie Penn-Plax 9zl

Klej do tła JBL FIXOL 50 ML: 20zł

Mata pod akwarium 8zl

Sól- Instant Ocean 4kg: 44zł

Zestaw do czyszczenia: 40zł

W planach mam zamiar kupić jeszcze:

RO+DI: 150zl http://www.filtrwody...ERALIZATOR-/122 ten będzie dobry korzysta ktoś z Was?

Miernik TDS dual DM1 l: 110zł

Żywa skala: 8kg

Żywy piach Nature's Ocean Bio-Activ Live Aragonite 4.54kg : 55zł.

Salifert Zestaw NH4, NO2, NO3, PO4 139zł czy te beda odpowiednie? czy możejakieś inne wybrać ?

Jeśli zbiornik się u stabilizuje, a ja nazbieram kolejnego grosza w planach mam:

Amphiprion ocellaris 2x 45zł

Calcinus elegans : 30zł

Lysmata wurdemanni: 48 zł

Tectus fenestratus: 10zł

Strombus sp. 25zl

Chciał bym jeszcze Dascyllus aruanus tylko z tego co czytałem to jest agresywny? może Gobiodon okinawae albo jakąś babkę (nie Baba-Jage) :p

Z korali to jeszcze nie wiem co będę chciał mieć na pewno to co będzie najtańsze do zgarnięcia w dziale targowisko lub wymienne za "piwko" :p w zbiorniku przydał by się jakiś jeden ukwiał dla Błaznów może Entacmaea quadricolor lub Euphyllia paradivis chyba ze macie jakiś inny pomysł?

To tyle na dziś :) jeśli możecie pomoc z góry będę wdzięczny pozdrawiam:)

Edytowane przez proflo (wyświetl historię edycji)

Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Filtr RO+DI mam taki sam co do produkcji wody to kapie po woli. Ale na twój litraż spokojnie wystarczy.

Skały moim daniem trochę za dużo powinno być 6 kg czyli 1 kg na 10 l wody.

Testy saliferta wystarczą.

Pozdrawiam

dodo

Edytowane przez dodoMALBORK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że tylko 60 literków, pierwszy zbiornik minimum 100l, naprawdę łatwiej się tym zajmować , chociaż dobrze ,ze nie 30-ści. Nie będziesz miał tak źle we Wrocławiu , tez tam kilku doświadczonych morszczaków jest , tak ,że pierwsze kroki bym skierował na twoim miejscu właśnie do nich.Godzina przy piwku z takim kolesiem to więcej niż całe godziny spędzone na forum.

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, ze filtr ro+di będzie się nadawał bo cena jest przednia...

długo myślałem nad rozmiarem akwarium, ale zdecydowałem się na 60cm ze względu na oświetlenie t5 świetlówki maja 55cm to w sam raz i dużo zależało od środków $ jak by było ich więcej pewnie stał by większy zbiornik mimo to widzialem piękne 60-tki;)


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast testu na NH4 kup sobie pH albo KH. Jak NO2 będzie 0 po 2-3 tyg to NH4 też, więc nie ma co mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko taki zestaw testów widziałem dlatego go wybrałem ok. w takim razie będę musiał kupować osobno testy..

Po długiej przerwie sprzęt z kompletowany wygląda to tak:)

Potrzebuje jeszcze wodę z podmianki ok 40l okolice Wrocławia i żywej skały jak ktoś coś wie proszę o info

yufx.jpg

Edytowane przez proflo (wyświetl historię edycji)

Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej w końcu po 3 miesiącach udało się odpalić zestaw:) Wodę i skałę ok 9kg dostałem od sebring-a za co mu bardzo dziękuje;)

Kilka zdjęć jak to wygląda:

Całość

9t6l.jpg

Parazoanthus i jakieś zoa dokładnie nie wiem na tej skałce są tez takie fioletowe nitki nie wiem co to jest proszę o pomoc w identyfikacji ?

n7al.jpg

Znalazł sie ślimaczek, ale nie wiem jaki to jest ?

Prawdopodobnie to ten http://pl.reeflex.ne...va_carneola.htm

Oliva carneola jak na ślimaka jest naprawdę szybki:D

fioc.jpg

Jakaś rurka? w której coś jest,reagowało na światło, ale nic z niej jeszcze nie wyszło

zc4j.jpg

Słabe zdjęcie, ale to jest naprawdę male wydaje mi się, że jakaś gąbka i jakiś 1 polip zoa ale nie jestem pewien

30sg.jpg

Pojawił się również niechciany gość to tak dla smaku ze by nie było zbyt łatwo;P

fzjt.jpg

Edytowane przez proflo (wyświetl historię edycji)

Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazła się tez mała rozgwiazda Asterina, niestety wolałem się jej pozbyć...

sklj.jpg


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie się zapowiada, czym focisz ? :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon D7000 + tamron 17-50 vc f 2.8 do tego polaryzacyjny filtr :-)

Wiecie co to takiego te fioletowe cos jak kwiatek w centrum kadru zdjęcia ? nie chodzi mi o glony wapienne..

hlgp.jpg

Edytowane przez proflo (wyświetl historię edycji)

Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wczoraj minął 4 tydzień jak odpaliłem swój zbiornik na razie idzie po myśli.... jedynie miałem wysyp okrzemek, glony mało dały znać o sobie prawdopodobnie sprawa skały i wody była z tego samego działającego zbiornika.. tydzień temu dosypałem piasek Nature's Ocean Bio-Activ Live Aragonite 4.54kg przez kilka dni była woda mętna teraz jest klarowna ale drażni mnie mój odpieniacz tunzy 9002 wiecznie wpuszcza bąble do wody...

Z koralowców dopadłem Euphyllia fluo 6 główek, zoa pomaranczowe 13 mordek,rhodactis inchoata zielona, discosoma

FLO7177jp_ereeaqw.jpg

FLO7176jp_ereeqpx.jpg

FLO7174jp_ereeqpe.jpg

FLO7173jp_ereeqhh.jpg

Teraz to wygląda tak :)

86222546680c.jpg

Edytowane przez proflo (wyświetl historię edycji)

Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poscie wyżej, ostatnie zdjęcie to stań aktualny akwarium:-)

Wysłane z mojego HTC Desire X


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz jestem:)

Akwarium ma się świetnie i nie mam z nim problemow...

a306847d909e.jpg


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... teraz to quadri nie ma gdzie spacerować:p na szczescie siedzi w jednym miejscu już parę miesięcy...


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon D7000 + tamron 17-50 vc f 2.8 do tego polaryzacyjny filtr :-)

Wiecie co to takiego te fioletowe cos jak kwiatek w centrum kadru zdjęcia ? nie chodzi mi o glo wapienne..

hlgp.jpg

hej mam pytanie dowiedziales się co to może być ten kwiatek, była bym wdzięczna właśnie dzisiaj wypatrzylam kilka w swoim akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.