Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Wycena listy LED + T5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Ile może kosztować zrobienie listwy LED lub LED + T5 przy założeniu że całość ma mieć moc powyżej 450W i pasować do akwarium o wymiarach wewnętrznych

100 cm długości x 46 cm szerokość ? Wysokość będzie 65 lub 70 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to ma być lampa pod ten zbiornik co podałeś bo jeśli tak to 300l a lampę chcesz 450w to sporo za dużo


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

ale to ma być lampa pod ten zbiornik co podałeś bo jeśli tak to 300l a lampę chcesz 450w to sporo za dużo

Tak ma to być lampa do tego zbiornika ale taka bym mógł spełnić wymagania świetlne każdego lub prawie każdego organizmu jaki w tym litrażu może być trzymamy. Wiem że na forum było o świetle dużo ale tak naprawdę brak jest jakiegoś konkretnego podsumowania typu: korale miękkie itp - powinno być np:x W/litr a nie mniej niż y, korale twarde itp powinno być a W/litr a nie mniej niż b W/litr. Rozumiem że tu jest sporo czynników zmiennych jak choćby właśnia wysokość zbiornika wymagania organizmów ale wtedy tylko brałoby się korekty na te sprawy. Może jest gdzieś coś takiego ale trudno odszukać. Gdzieś wiedziałem że powinno być ponad 1W/ litr. Na razie w swoim baniaku mam 112 litrów mam 3x 24 W co daje ok 0,6W/ litr i chyba jest to ledwo wystarczające nawet dla miękkich.A że planuje budowę już ostatecznego rozmiarami zbiornika swojego to nie chce zrobić błędów i go nie doświetlić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko strasznie duzo tego swiatla planujesz... u mnie na 250 litrow jest 108 watow w cree i na moje potrzeby jest wystarczajaco, jak chcesz miec zapas to daj 120 W a t5 zawsze bedziesz mogl dorzucic.

zupelnie inna kwestia z czego chcesz robic lampe (dioda diodzie nie rowna a i wielkosc radiatora i rozmieszczenie diod jest bardzo wazne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300w w ledach spokojnie wystarczy i jeszcze dużo ją skręcisz a tu masz przykład 300w w ledach a zbiornik 600l

http://nano-reef.pl/topic/58120-twistman-620-w-obiegu/page__st__180


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje,żę trochę za mocna...Wiadomo ,można zawsze skręcić lampę,ale taka moc generuje ze sobą dodatkowe niepotrzebne koszta... :/ Ja również jestem na etapie kompletowania sprzętu do budowy ledów na 360L i moja będzie miała 300W .:)

Pozdrawiam,


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo. Ja mam w 165l

12białych Max na 1400mA

12 RB - tak samo

6 Blue Max na 900 mA

Świece teraz białe 20% , RB 65% ,B 55%

Jest zatem jeszcze spooro luzu jakby co.

pozdrawiam

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Mniej niż ponad 1W/ litr nie dam napewno. Ale jaki byłby koszt zrobienia takiej listy ? I czy diody mają być ciepłe czy zimne ? Na mój gust ciepłe ale mogę się mylić. Może jakiś elektronik się wypowie? Zwłaszcza mile widziana wypowiedź kogoś ze Śląska kto pomoże ewentualnie zrobi taką listwe. Akwarium będzie z koroną więc sama listwa na podporach do położenia na zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie bardzo się orientujesz więc ten temat się kłania,diody stanowczo zimne

http://nano-reef.pl/topic/48863-lampa-led-diy-parainstrukcja-budowy/


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1W/l w świetlówkach a w ledach to zupełnie inna sprawa. Ledy mają lepszą sprawność bo więcej idzie w światło a nie w ciepło. Myślę że w ledach 0,5W/l jest optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pomieszać biny. Oczywiście powyżej 6500K

Teraz białą kupisz za niecałe 10zł.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padła żadna konkretna odpowiedz . Kolega pyta o koszt lampy a nie o ilość światła . Może planuje później przenieść lampę na inny zbiornik.

Sam jestem ciekaw bo planuję wiekszy zbiornik i taką lampę też bym chciał powiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padła żadna konkretna odpowiedz . Kolega pyta o koszt lampy a nie o ilość światła . Może planuje później przenieść lampę na inny zbiornik.

Sam jestem ciekaw bo planuję wiekszy zbiornik i taką lampę też bym chciał powiesić.

jakbyś uważnie przeczytał posty autora to wyraźnie napisał że to zbiornik ostateczny

a kolega pyta owszem o koszt lampy 450 w i podał wymiary zbiornika a to jest 300 l więc lampa stanowczo za mocna chyba że na pół mocy będzie skręcona a wtedy to bez sensu robić tak mocną


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chce mieć mocniejszą dlatego podajcie koszty. Dzisiaj wielkość baniaka jest ostateczna, jutro będzie dla niego mała.. Poza tym nie znam się ale czy przy ledach w miarę upływu czasu nie traci się na wydajności światła i wtedy ten zapas można wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty i kolega pyta o koszt lampy 450 w a nie o to czy jest sens taką wieszać bo za mocna .

Samemu teraz szybko policzyłem koszt lampy robiąc samemu około 3000 - 3300 . Bez sterowania . Komputer do sterowania około 200 pln .

Koszt orientacyjny .

Po co komu auto co pojedzie 160 km/h jak można jeździć max 140 km/h po autostradzie.

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diody 150 sztuk średnio 12 zł sztuka=1800zł

radiator -150zł

sterownik 200zł

driwery-25sztuk sztuka średnio 25 zł=625zł

pasta ,kable duperele-200zł

i obudowa

to chyba to minimum


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na lampę 108 W w cree poszło ok. 800zł, dodam że nie posiadam żadnych bajerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zasilacze 200-300 pln

dokładnie o zasilaczu zapomniałem ale dobry to z 500 minimum


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padła żadna konkretna odpowiedz . Kolega pyta o koszt lampy a nie o ilość światła . Może planuje później przenieść lampę na inny zbiornik.

Sam jestem ciekaw bo planuję wiekszy zbiornik i taką lampę też bym chciał powiesić.

widzę że ładnie policzyłeś sobie koszt lampy w dalszych postach i nawet mnie poprawiłeś a tu też chcesz aby ktoś liczył za ciebie(z lenistwa?) a tyle tematów już było i linków do sklepów co ile kosztuje itp.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zepniesz z kosztami i zawzięcie będziesz szukał podzespołów w dobrych cenach to myślę że w 2700zł się zmieścisz.

Mnie hybryda 2x39W (masz tylko 100cm więc ciężko coś mocniejszego wsadzić) i 60 x cree na arduino wyszła poniżej 1700zł ale dłubania było na kilka miesięcy :/ no i T5 już miałem. Baniak 300l 60cm wysokie głównie LPS/miękkie

Co do kolorów to:

W- 18szt

RB- 21szt

B- 21szt

T5 - 2x actynic

i lekki niedosyt niebieskiego a białe lecą tylko na 50% Osobiście wsadziłbym jeszcze więcej RB dla tej ilości białego.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna 100cm akwa to nie oświetli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Właśnie. Ale gdyby ją uzupełnić jakimiś krótkimi T po bokach ? Albo wzorując się na tym bardziej zrobić DIY tylko z rozmieszczeniem ich bardziej równomiernie na całej powierzchni ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok w takim razie co myślicie o tym:

http://www.aquario.pl/lampy-led/1400-lampa-led-216w.html

Do tego może jakaś T5.

Pisze że Moc: 216W (odpowiada 450W HQI)

To jest lampa bez jakiegokolwiek sterowania. Tylko on/off osobno na niebieski i biały.

Trochę kiepsko.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.