Skocz do zawartości
mega

Intruzy na zywej skalce

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi coz to jest ? Kupilem zywa skalke i widze na niej takie niewielkie paleczki koloru brazowego ktore rozkladaja malutki parasol. Oraz jakies robactwo tzn. jakas glista wyszla z dziury - co z nia zrobic ? zakatrupic czy ocalic ? :Satisfied


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"żyj i pozwól żyć" - dewiza zarównoważonego systemu (niedotyczy krabików i mantis shrimpów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he parę robaczków też jest na tej liście :Satisfied. ogólnie jednak najpierw bym sprawdził co to a dopiero później w "łeb". twoje opisy nie wskazują na nic złego. obawiaj się nie glizd a raczej "stonóg". te nóżki to naogół powód do zastanowienia.


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez obudzil sie w tobie instynkt.

Nie wszystkie orbale sa zle. Wloz reke do srodka i podstaw bo gebe robal. Jak zaatakuje to mu oddaj. :Satisfied

A tak powazniej to na www.korallenriff.de sa opisane wieloszczety jako sprzatacze ale tez znalazl sie taki robal co atakowal wszystko co sie ruszalo.

Podpisze sie jak Monika: żyj i pozwól żyć.

Pozdr.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zamierzasz wszystko pozabijac to najprosciej skale wlozyc do slodkiej wody :Satisfied


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie mam zamiaru wszystkich mieszkancow skaly powybijac, tylko ewentualnie tych ktorym sie nalezy :Satisfied, a pytam bo nie wiem ktory powinien oberwac a ktory nie.


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko nt krabow, czy poluja na zywe miesko tzn rybki i slimaki, czy raczej preferuja koralowce?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wieloszczet co?

Kiedyś od razu się je zabijało, teraz zdania są podzielone.

Jeśli jest duży to jednak bym ubiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo...okolo 5 cm jak sie przemieszcza(rozciagniete) - narazie pozostawiam sobie samemu - nie zauwazylem by cos nie tak zrobilo to niech sobie zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko (zdjęcie trochę nieostre) to tzw. "bristleworm". Też mam ich kilka, ale mniejszych od tego. Generalnie są nieszkodliwe i wcinają glony, ale trzeba uważać, żeby ich nie dotykać gołą ręką - te włoski na ich bokach włażą w skórę i taka rana dosyć trudno się goi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trochę nie tak. podobne skurczybyki też mam i jak szukałem o nich wiadomości to znalazłem i takie, że mogą zaatakować nawet rybki. co do rąk to Ender ma absolutną rację. pozdrawiam


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponoć dorastaja do sporych rozmiarów, a że grasuja w nocy to i może taki spory osobnik zaatakować śpiącą rybę.

Dopóki są małe, to nic rybom nie grozi.

Pozdrawiam

Tomasz


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co polecacie zrobic z tymi paskudami. Czy jest jakas pozytywna ich cecha czy tylko moga zaszkodzic, jak tak to zaraz biore kombinerki w rece i je wylawiam. :Satisfied


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.