Skocz do zawartości
Butik

Nieznany atak na Duncanopsammię :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem pięknego okazu Duncanopsammia Axifuga, która choruje :(

Niestety jedna główka (zaznaczone kółeczkiem) już nie żyje, choroba rozprzestrzenia się dalej, zauważyłem zbyt późno.

Otóż na tej umarłej główce było coś w rodzaju nalotu w postaci napompowanych bąbelków w kolorze fioletowym / zgniłej śliwki (trochę podobnym do koloru użytego do zakreślenia miejsca choroby), trochę podobne do napompowanych końcówek czerwonego Quadricolora.

Całość fizycznie zeskrobałem palcem z korala -> pozostał po tym wyraźny biały kolor na "łodygach". Po tym białym kolorze widać, że zaraza próbuje się rozprzestrzenić. Podczas zeskrobywania uczucie było tak jakby zmywać z naczyń obślizłą galaretę...

Pewnie mój opis jest śmieszny, ale może ktoś wie o co chodzi. Czy odciąć zainfekowane rozgałęzienie sekatorem? Zrobić cokolwiek innego?

post-22697-0-50243300-1389815763_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown jelly disease??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzieś tam w okolicy euphylii?


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczep to co się da, jest to cholernie delikatny koral.

Wyrzucaj każdą główkę która ma symptomy choroby.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzieś tam w okolicy euphylii?

Mam. Euphylia Ancora. Na tym zdjęciu jeszcze przed chorobą. Zaatakowana jest dokładnie gałązka znajdująca się najbliżej tej Euphylii...

post-22697-0-76233000-1389818032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze to ona tak ci popaliła te dunke. Miałem to samo. przenieś gdzieś te euphylie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.