Skocz do zawartości
SunRose

ctenochaetus flavicauda

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś w pewnym sklepie rybkę jest to prawdopodobnie ctenochaetus flavicauda dlaczego prawdopodobnie bo trafiła do sklepu podobno "przypadkowo" ciężko zidentyfikować ją bo to bardzo mały osobnik czy ma ktoś jakieś zdjęcia wybarwienia małej ctenochaetus flavicauda ? Postaram się zrobić fotkę jutro dziś o nią będzie ciężko bo Hawaiisensis dał jej niezły wycisk mam nadzieję że dojdą do porozumienia


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie uparles. Moim zdaniem w tym przypadku nie ma pomylek, ale wszystko jest mozliwe. Jest zolta w wieku przedszkolnym. Calkowicie.

http://www.saltcorner.com/AquariumLibrary/browsespecies.php?CritterID=1694

Do tej podgrupy nalezy tez:

Ctenochaetus tominiensis

Ctenochaetus strigosus

Ctenochaetus cf. striatus

Ctenochaetus truncatus

Ctenochaetus binotatus

Pozdrawiam


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie podejzec bo wyplynela z groty ale hawaiiensis ja dalej goni i jest cala fioletowa/granatowa czy cos w ten desen w dzien musze ja podejzec


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Może to młody binotatus ?? Jeżeli twój nie jest żółty to raczej nie jest to flaviduada. Z Ctenochaetusami jest ciężko, czasem na prawda nie wiemy co kupujemy a sprzedawca co sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to jest Striatus :)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-20123-1389960655,79_thumb.jpg

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma 100% pewnosc co to za ryba ?? :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma czarne plamki przy zakończeniu płetw grzbietowej i brzusznej to jest to binotatus, jeżeli to nie :-) - nie widać tego dokładnie na zdjęciu.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma plamek, szukamy dalej :p ma pomaranczowe kropki dokola oka


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na binotatusa, mam i jest praktycznie identyczny, fioletowo- granatowy , a jak się zestresuje dostaje jasnych poziomych pasów na bokach a na głowie kropek. Ma tez niebieskie oprawki oczu. Czasami tez mimo, ze jest fioletowo-granatowy ma taka jakby poświatę pomarańczową, jakby światło trzymane w zamkniętej dłoni przedostające się przez skore, nie wiem jak to dokładniej opisać.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale nie ma zadnych kropek czarnych


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znalazlem cos takiego http://www.aquaticlog.com/species/ctenochaetus-binotatus i moj wyglada identycznie :) no coz mozna powiedziec ze zagadka rozwiazana :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma, ale to nie tyle plamki regularne tylko jakby cień na końcu pletwy brzusznej i grzbietowej, powiem szczerze,ze wcześniej nie zwróciłem na to nawet uwagi, trzeba się przyjrzeć.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.