Skocz do zawartości
Bodzio71

Ile wody z istnejącego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedługim czasie mam zamiar odpalić swoje drugie akwarium 200 + 80 l sump. Żeby dojrzewanie przebiegło szybciej i życie wkładać do baniaka trzeba zalać zbiornik wodą z istejącego zbiornika.Mam mały dostęp do takiej wody , więc proszę o info ile mam minimalnie nalać wody z istniejącego, aby dojrzewanie przebiegło szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile chcesz dolej litr dwa albo 200 jak bym mial mozliwosc wlania 100% objetosci to bym wlal 100% objetosci sprawdzil czy parametry czyli zasolenie ok i czekal na rozwoj wydarzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to wzoru. Wlej ile mozesz i kontroluj parametry.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma regóły.

Dojrzewanie i tak będzie, może łagodniejsze może nie.

Wody z działającego najwięcej ile tylko możesz nie ma chyba optymalnego minimum.

Ja do powiedmzy dojrzałego obiegu dołączyłem w szereg zbiornik 100 litrów i tam zaczęły rosnąć glony - niby skąd bo woda dojrzała przecież i czemu akurat tylko tam ... widocznie szkło też dojrzewa :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak odpalałem 2-gi zbiornik 140l na suchej skale to wlałem do niego 90l z działającego baniaka

a po tygodniu dolałem 20 i ok 20 świeżej zbiornik i tak przeszedł dojrzewanie, w walce z glonami pomogły rybki

jak masz możliwość to lej jak najwięcej z działającego zbiornika

(taka moja rada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam nalać 100l z działającwgo a reszta świeżej. W zbiorniku poprzednim założonym w pażdzierniku zalałem całe 30 L wody z istniejącego . Dojrzewanie przebiegło baaardzo łagodnie trochę okrzemków, meduz na szybach i po robocie.Chciałbym żeby z tym baniakiem było podobnie, ale 280 l wody przewieść ze sklepu to trochę problem logistyczny , no i w sklepie chcą zyla za 1 litr. Lecz to ostatnie to nie problem porównując koszt zakupu całej aparatury do odpalenia 280 L. XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak (akwarium 200+30 sump):

1. zalałem cały zbiornik świeżą solanką

2. za dwa dni żywa skała

3. po trzech dniach od skały żywy piach

4. po dwóch dniach od piachu 30l wody ze sklepu AM-zbiornik z miękasami

5. po dówch dniach od pkt.4 25l wody z działającego zbiornika

6. po tygodniu od pkt.5 dwie krewetki na aiptasie i stopniowo korale (zoa, clavularia, euphylia etc.)

7. po kolejnym tygodniu jeżowce

8. po 1,5 miesiąca od pkt.1 pustelnik i nassariusy

9. ryby

W tym czasie parametry w jednym momencie podwyższone NO2, wykrywalne NO3 reszta ok. Brak jakichkolwiek objawów dojrzewania na piasku, skale, szybach, wodzie. Czyściutko, piasek biały. Po pierwszej podmianie nie dawno lekko mleczna woda przez dwa dni, tak cały czas kryształ. Na gapę przybyli: kraby i wężowidła oraz mnóstwo wirków, kiełży i innych "białych mikro alienów"

Używana sól AM Reef Salt - jej pH to 7,7 pozostałe parametry jak na opakowaniu.W sklepach przeważnie pH jest poniżej 8, nie wiem jak Ca i Mg oraz zasolenie jest w granicach 1018 max.- takie są moje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.