Skocz do zawartości
guucio8

Keramzyt a Ceramika

Rekomendowane odpowiedzi

Odsprzedaj komuś kto ma akwarium słodkie.

Jeśli chcesz ceramikę to kup Siporax, żadnej innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przysłali przez pomyłkę to im odeślij.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak zostawić? Moje pytanie brzmi: czy keramzyt też dobrze filtruje wodę jak ceramika? Czy opłaca mi się wymieniać na ceramike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj kermazytu do wody. Jeśli chcesz ceramikę to też nie kupuj takiej zwykłej do akwa słodkiego, tylko kup siporax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie wkładać do słodkiego, właśnie sytuacja wygląda tak:

Mam słodkie 30l i zamierzam kupić aquaela 30 i kupiłem ceramike no i zamiast niej przysłali mi keramzyt.

Przed chwilą włożyłem do filtra w słodkim keramzyt i mam tam też węgiel.

Więc dlaczego mam nie wkładać keramzytu do wody? Czy wymienić na ceramike Siporaxu, czy zostawić ten keramzyt? Nada on sie do morszczaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz piszę: w akwarium morskim nie używa się kermazytu, nie używa się już też bioballi ani żadnej ceramiki do słodkiego akwarium.

Jeśli zakładasz akwarium morskie to wymień kermazyt na siporax jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie wkładać do słodkiego, właśnie sytuacja wygląda tak:

Mam słodkie 30l i zamierzam kupić aquaela 30 i kupiłem ceramike no i zamiast niej przysłali mi keramzyt.

Przed chwilą włożyłem do filtra w słodkim keramzyt i mam tam też węgiel.

Więc dlaczego mam nie wkładać keramzytu do wody? Czy wymienić na ceramike Siporaxu, czy zostawić ten keramzyt? Nada on sie do morszczaka?

Stary, pytasz czy można... ludzie piszą, że nie... a Ty dalej swoje... Skoro jesteś mądrzejszy i uważasz, że tak da radę to tak też zrób. To Twoje akwarium, jak będziesz miał problemy to też one będą Twoje...

Zapytałeś... Uzyskałeś odpowiedź...

Keramzyt jest to wypalona glina ilasta w wysokiej temperaturze i stanowi to materiał wypełniający w przemyśle budowlanym.

Podobno jest obojętna chemicznie. Ale do końca nie masz pewności, że czegoś nie będzie oddawać.

Dlatego też nie nadaje się do stosowania w akwarystyce morskiej.

Gdyż środowisko wody morskiej jest znaczącą inne niż wody słodkiej, w morszczyźnie zachodzi więcej reakcji chemicznych oraz różnego rodzaju syntez. Keramzyt po prostu może nie przetrwać w środowisku słonego otoczenia.

Siporax jest bardzo dobrym medium filtracyjnym. W 100% bezpieczny dla rafy.

EDIT

I zmień tytuł tematu na "Keramzyt a Ceramika"

Pisząc kulki to wszyscy mają na myśli biobale albo inne podobnego rodzaju.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@guucio8 - kolega Marcin dał Ci dobre rady to czemu starasz się być uparty?

Potem chłopakom się nie chce odpowiadać na pytania a przecież mamy siebie po to, żeby sobie pomagać.

Tytuł zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keramzyt dobry do hydroponiki. I to nie każdy. Większość zawiera pyły dumniczne.

Przerabiałem to przy paletkach.

Nie kombinuj ,to śliski temat.

Jedyny " czysty" znalazłem w Czechach i swojego czasu w Obu.

Ale to i tak nie zmienia faktu,że jest robiony z gliny. A ta do morskiego raczej odpada....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja po prostu chce wiedzieć wszystko dokładnie :)

Dzięki za pomoc, wymienie na siporax sery i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie kusiło Was nigdy by takiemu uparciuszkowi napisać "wiesz, nie no, możesz spróbować... i powiedzieć jakie są wyniki" :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano pewnie, szkoda. Najlepiej jest napisać jak jest, niż rybki miałyby stać się ,,króliczkami doświadczalnymi''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czesto mamy rozne odpowiedzi, ze nie dziwie sie Danielowi, ze wolal zabezpieczyc upewnienie. Panowie, troche zyczliwosci i bedzie piekniej :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keramzyt to wulkaniczne złoże nie nadające sie do naszego systemu ,ma za dużo nie wiadomego składu , siporax to dobre medium filtracyjne poco ryzykować ,choć kto wie możesz być 1 osobą która wniesie coś nowego w tej dziedzinie , jeśli chcesz ryzykować to zakup sobie PERLIT TO 100% BEZPIECZNIEJSZE ZŁOŻE , decyzja należ do ciebie ja wybrałem siporax


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja po prostu chce wiedzieć wszystko dokładnie :)

Dzięki za pomoc, wymienie na siporax sery i będzie ok.

Gdybyś chciał wiedzieć, to byś czytał, wszystko jest opisane!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
keramzyt to wulkaniczne złoże nie nadające sie do naszego systemu ,ma za dużo nie wiadomego składu ,

Ciekawe to z tym wulkanem. Jak dzwoniłem do dwóch producentów,mówili że wypalane z gliny. Jeden używa pyłów - drugi nie.

W każdym bądź razie glina zawiera krzemionki. A tego się raczej w morskim unika.. :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie będę ryzykował i zastosuję siporax. A keramzyt zastosuję do słodkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guciu czytaj, wszystko jest opisane na forum.

wiec Guciu czytaj, czytaj.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz dokładnie odnośnie czego mam czytać, bo nie rozumiem? Wszystko co chciałem na temat keramzytu w morskim się już dowiedziałem przecież, a teraz o nic nie pytam, nie rozumiem po co ta złośliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guciu nie ma żadnej złośliwości, gdybyś czytał forum, byś nie zaczynał tego tematu.

każdy wkład jest opisany, prawie cała technika, procesy, chemia, zwierz, glon.

Więc Guciu, czytaj nie idź na łatwiznę, czytaj.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, bo jak szukam w internecie i tu na forum to trudno mi się połapać i cokolwiek wywnioskować, odpowiedzi są tak różne, a tu w moim wątku mogę się pytać o co konkretnie mi chodzi i dowiedzieć się czegoś od Was dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.