Skocz do zawartości
tomekk27

chory błązenek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko a mianowicie moj błazenek dziwnie sie zachowuje od 2 dni przestal jeść i strasznie szybko oddycha nie wiem co mu jest...brak jakichkolwiek innych objawów...może ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo go masz? Podpływa często do tafli i łapie powietrze? Mierzyłeś NH4 i NO2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie mierzylem mam go ok3miesiecy ale mam tez inne blazny i nic im nie jest jedza plywaja jest ok inne ryby tez ok tylko tej jeden blazen cos fiksuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi ze nie wszystko jak bylo tak jest no za wyjatkiem piasku dosypalem jakies 2tyg temu.....no i blazny od kolegi z forum ale zdrowe wszystko te blazny mam juz jakies 2mies i ok caly czas bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i gonią go pozostałe? Czasami odrzucają jakiegoś osobnika ze stada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moje się tak zachowywały to dodałem czosnku zgniecionego praską ale moje miały jakąś chorobę przyniesioną z nową obsadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzien go nie ganiaja w nocy nic niepokojacego nie slychac...czonego bym dal ale nie chce nic jesc nie ma apetytu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic - nikt go nie nęka to ewidentny objaw choroby , zastanowiłbym bym się nad odizolowaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to chyba należy pospieszyć się z przenosinami chorego. Jaka temp w akwa i jakie wahania dobowe masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemia tak ale nie koralowcami i bezkręgowcami więc tym zbiorniku pewnie odpada. kąpiele w słodkiej wodzie niektórzy preferują jeśli to bakteria ale ze skutecznością słabo. Poczytaj choroby na forum jest tego mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgnieć kilka ząbków czosnku na papkę, daj papkę do literatki zalej wodą z akwarium, poczekaj z 10min aż więcej soku puści i wlej do akwarium. Jak nie chce jeść to przefiltruje skrzelami sok z czosnku mimo wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.