Skocz do zawartości
Aro127

Mandaryn i jeżowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanko kupiłem w grudniu mandaryna żył sobie beztrosko aż do dziś wyłowiłem go ogonem do gòry. Tak ze 2 tydnie temu kupłem jeżowca oczyścił mi skałe do białego moje pytanie to czy jeżowiec mógł zjeść wszystko ze skały że mandarynowi już nie stykło pokarmu i zdech z głodu czy to moja wina i za wczas wpuściłem mandaryna do 2 misięcznego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Z tego co słyszałem to ta ryba potrzebuje bardziej dojrzałego zbiornika. 2 miesiące to raczej mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarł z głodu, jeżowiec to raczej zdjada glony ze skały. A co masz jeszcze w akwarium?

Pytam, bo mandaryna można wytrenować do jedzenia mrożonek.

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa błazny i 1paraseme 1aruanus i valenciane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również akwarium 2miesiące i dwa mandaryny, samca i samiczkę i nic im się nie dzieje (jeżowca też mam), tak że raczej wykluczył bym dojrzewanie akwarium. Umnie to jednak większy litraż niż Twój i może starcza żarcia dla wszystkich :smiling:


8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwosc ze mogla sie zestresowac i dostala jakies choroby albo cos a miezyles parametry w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika żeby utrzymać mandaryna trzeba min. 30 kg dojrzałej skały na jednego dorosłego osobnika. Podejrzewam, że masz mniej skały i to jeszcze niedojrzałej. Moja Picturatuska jest u mnie 1,5 roku i jak do tej pory nie nauczyła się jeść mrożonek. Je tylko to co wyjdzie ze skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mandaryn padł z głodu w 5-cio miesiecznym akwa z około 45 kg skaly... Tak że teoria z 30 kg skały jest mało prawdopodobna. Bardziej chodzi o to by w tej skale zdązyło namnożyć sie tyle życia żeby mandaryn miał jedzena na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra jeśli mandaryn przyjmuje mrożonki , sprawdza się to przed zakupem już w sklepie , czy faktycznie pobiera podawany pokarm Nawet i przy 300kg skały padnie jeśli nie będzie miał co jeść , a nie będzie 2 miesiące po odpaleniu zbiornika (mówimy tu o suchej skale całkowicie pozbawionej życia) Jeśli masz robactwo na skale to po prostu to widać i nie trzeba podglądać skały pod lupą , bo robactwo jest widoczne i wszędobylskie.Szkoda ,że się tak pospieszyłeś bo to naprawdę piękne zwierzę i w dojrzałym zbiorniku pełnym ,życia pięknie się aklimatyzuje jeśli tylko jest odpowiednio zadbane już przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jadł mrożonki ale tylko jak go odłowilem do sumpa. W głownym nie miał szans bo inne ryby zawsze były szybsze :( szkoda bo był piekny. z następnym poczekam aż faktycznie robale bedą pełzać po skałach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Może lanie fito by pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanie fito w tak młodym zbiorniku to może być katastrofa :) Może bardziej jakiś żywy pokarm typu wrotka, solowiec czy widłonoga wpuszczane systematycznie wieczorem do zbiornika. Można też skonstruować specjalny pojemnik do trenowania mandaryna do jedzenia mrożonek ale wydaje się, że żywy pokarm to żywy pokarm ;)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno padł z głodu . Też to przerabiałem . Za młody zbiornik . Mandarynka nie miała co skubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej by było karmic systematycznie żywym ale chyba kupa roboty z hodowaniem gdzieś tego właśnie żyweg dla jednej rybki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I opcja po prostu padl. Przeciez to tylko rybka, nie mozna oczekiwac, ze bedzie zyla nie wiadomo ile :-)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina bardzo mi go szkoda następnym razem sie zastanowie 6 razy zanim coś kupie . Dziękuje wszystkim za wypowiedzi następnego kupie za rok jak dojrzeje baniak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarł z głodu, jeżowiec to raczej zdjada glony ze skały. A co masz jeszcze w akwarium?

Pytam, bo mandaryna można wytrenować do jedzenia mrożonek.

W jaki sposób przeprowadza się taki trening mandaryna? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mandaryn od samego początku wcinał mrożonki a oprócz tego skubie skałki najbardziej kumpluje się z salariasem zauważyłem nawet że salarias podpływa do niego wypluje jedzenie a ten to zje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie zniechęcaj się, jak już skała będzie bogata w życie to wal do sklepu i sobie kup mandaryna , bo to piękne zwierze do obserwacji , piękny widok jak żeruje w skale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też go dokarmiać żywym wtedy będzie miał się dobrze


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium o pojemnosci 40 l. Pare centymetrow od gory jest powietrze, na dnie warstwa piachu. Zostaje 30 litrow ? To ile tam jest skaly, 5 kg?

To mala rybka, potrzebujaca z 30-50 kg skaly. Moze za rok tez go nie kupuj ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, tu się nie zgodzę. Mam mało skały i w dodatku z AF i parę mandarynow. Oba mają ładne brzuszki i żyją. Z ilością skały to mit, ważniejsze jest ile w tej skale znajdą.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert dopiero dawales ta skale chyba... za wczesnie zeby ocenic, tak mi sie wydaje. Z tym ile tam znajda to prawda, ale kwestia czy populacja w skale zdazy sie namnazac..

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert dopiero dawales ta skale chyba... za wczesnie zeby ocenic, tak mi sie wydaje. Z tym ile tam znajda to prawda, ale kwestia czy populacja w skale zdazy sie namnazac..

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Po ponad dwoch miesiacach chyba by padly skoro w akwarium jest tylko ta swieza skala z AF? :) natomiast brzuszki maja wieksze niz przed jej wlozeniem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.