Skocz do zawartości
tomm

Pytanie do kociarzy. Nakrywać, nie nakrywać???

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuję na to, że w tym tygodniu przysposobimy kota znajdę. Przy akwarium stoi podłogowa kolumna głośnikowa, tak więc futrzak bez wysiłku znajdzie się przy krawędzi akwarium. I tu pojawia się pytanie do kociarzy zarażonych chorobą morską. Czy nakrycie akwarium jest w każdym przypadku niezbędną rzeczą, czy wszystko zależy od charakterku kota. Jeden majta łapką w wodzie, inny nigdy. Z czego zrobiliście swoje nakrycia. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, jak skończy się próba wskoczenia na wiszącą na linkach lampkę led...

Liczę na wasze szybkie podpowiedzi. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba od charakteru zwierzaka zależy...mnie kiedyś mój sierściuszek bryknął do akw 375l z malawi. Piaskowce i wapienie poszły w ruch i cudem tylko nie miałem basenu w pokoju...!!!

Mam kotka )tego samego....nie nie zginął po tamtejszym wybryku. Akw zasłonięte całkowicie ale miałem i otwarte z pół roku temu, po 1-szym takim wojażu odechciało mu się kąpieli w basenie.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Kiedyś gdy mialem słodkie ze paletkami to kocica przychodzila pić wode z akwa jak nie miała w miseczce :cat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz kot przesiadywał przy słodkowodnym akwarium z zamoczonym ogonem, a ślinka mu ciekła jak by nie było przykrycia to do zbiornika :smiling:

Odkąd jest morskie to sporadycznie na nie zerknie, ale poza tym nic, a nic go nie interesuje, no chyba, że jakaś ryba wyskoczy :cat:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 koty i oba miały fascynacje z akwarium przez pierwszy miesiąc czy dwa, teraz już na nie zwracają uwagi. Raz na początku kotka wskoczyła na krawędź akwarium i balansowała jak na linie :-) ale udało jej się utrzymać równowagę nim przyszedłem z pomocą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kocur próbował złapać nemki przez otwór do karmienia w pokrywie :)


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jak bedzie najedzony nie będzie łapał rybek :D

miałem kilka kotów maine coon ładne duże koty zasypiały przy akwarium (koty to prawie zapalony akwarysta:D) maczały łapy ale nie więcej mało kotów lubi wodę

ale zdarzają sie przypadki raz kot dachowy który został świeżo przygarnięty wskoczył do akwarium ale szybko odbił sie od dna i wyskoczył pełno sprzątania miałem ale już do zbiornika nie podszedł

koty lubią ciepło więc jak poczują że lampa je daję może sie do niej próbować dostać

życzę powodzenia :thumbup:


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mój kot przechodzi fascynację dopiero teraz... czyli po 8 miesiącach jak powstało moje akwarium. Jeśli nie chcesz ciągle przeganiać zwierzaka od zbiornika to lepiej zaopatrz się w pokrywę. Jest również problem z kocią sierścią, która po jakimś czasie jest wszędzie, nawet jeśli pozornie tego nie widać. Mnie wyjątkowo denerwuje, kiedy kocie "włosy" dostają się do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kotu potrzeba było dwa lata zanim zrozumiał że nie da się ryby przez szybę złapać ale nigdy nie próbował od góry tylko przez szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Jak widać nie ma dwóch takich samych kotów. Stosuję może ktoś z was jakiś rodzaj kratki, kraty o oczkach zdecydowanie większych niż w znanej nam kratce rastrowej. Już widzę jak będzie leżał na tej kratce... bezpośrednio pod lampą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ktos opowiadal, ze jego kot wskakiwal na przykrywe, grzal sie pod lampa i zacienial akwarium. Nie mogl go od tego odzwyczaic. W koncu usunal pokrywe a kot z przyzwyczajenia skoczyl do gory. Wyskoczyl ze zbiornika jeszcze szybciej niz przyciaganie ziemskie i od tego czasu juz nigdy nie podskakiwal. :cat:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie urok.... Znajdziemy jakiś złoty środek z futrzakiem...

Akwarium stoi na wysokich nogach, duże ułatwienie przy wycieraniu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy za sobą dwa dni, zainteresowanie baniakami niemal zerowe. Dochodzi do siebie po dniach spędzonych na mrozie. W niedz. został znaleziony przez wolontariuszki po tel. do fund. Animalia. Od środy jest u nas. Zachowuję się jak by mieszkał z nami od urodzenia.

post-14061-0-68355000-1391167003_thumb.jpg

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam co zrobi moja kotka jak już uruchomię akwarium. Mam wrażenie że ona pierwsza wskoczy, a za nią pies...

Śliczny futrzak. Oby się zdrowo chował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sofe przy akwarium, więc nic nie stało na przeszkodzie aby Stefan mogł sobie maczać łapę w zbiirniku. Najbardziej denerwujące i stresujące było jednak sposób wchodzenia. Najpierw przechodził przez kaskadę na ledy. Gdy wracałem do domu, jego występki zdradzały zacieki na szybie :)

Teraz mam spokój, bo parę dni temu zrobiłem przemeblowanie i przy akwarium nie stoi żaden mebel, więc kociak nie ma punktu wybicia :p

bombsheep pozdrawia mobilnie ;)

Edytowane przez bombsheep (wyświetl historię edycji)

5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło mojego akwarium też stoją kolumny głosnikowe i kot włazi sobie czasem po nich na szafkę za akwarium. Rybami interesował się jak był mały - wtedy to jeszcze było słodkowodne - fascynacja trwała może ze 2 dni. Skoczył parę razy na szybę, wydrapał trochę gąbki spod akwa i na tym się skończyło. Teraz włazi za akwa wyłącznie z powodu ciepła. Mam na niego taki sposób, że zastawiłem głosniki pokarmami i innymi lekkimi przedmiotami - nie lubi jak coś spada, poza tym nie ma miejsca żeby wskoczyć. A za akwarium położyłem kawałki styropianu - żeby nie miał gdzie włazić.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest sporo o kotach:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona systematycznie sprawdza czy są nowe odcinki. nasz rudzielec również wydaj głos: prrryt! kto nie ma kota nie zrozumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład przygody z kotką miałem takie: jak była jeszcze młodą kicią, atakowała rybki przez szkło..., czaiła się nawet 3 m od akwa, za wersalką, żeby w odpowiednim według siebie momencie wyskoczyć, i... wyrżnąć nosem o szybę :-D ... potem, z wiekiem się wycwaniła. Znalazła 5 cm szczelinę z boku akwa, gdzie wchodziły rurki od filtra zewnętrznego itd. I zaczęło się właściwe polowanie..., nigdy w życiu nie złowiła żadnej ryby - może była zbyt pierdołowata..., w każdym razie znudziło jej się to, więc tak jak jednemu przedmówcy zaczęła maczać ogon w akwa, żeby się schłodzić chyba - nie wiem... w każdym razie po sukcesach rozrodczych i przyrostowych ze skalarami, wziąłem się za hodowlę...piranii. Otóż do kotki nie docierało: "nie właź na akwarium!"... no cóż..., pewnego razu rybki zapolowały na ogon kota na tyle skutecznie, że już nigdy nawet nie przeszła przez pokrywę, a dużo większym morskim nie interesuje się wcale... natomiast akwa warto zrobić koronę..., kota podniesiesz, pokażesz, że niema tam gdzie stanąć i powinno być OK, a na w razie czego trudniej będzie wyskakiwać rybom...


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kotek był zainteresowany bardziej smakiem wody niż rybami. Jedyne co go teraz interesuje to woda z dolewki, uwielbia ją pić.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie włazi tylko na akwarium z paletkami, ostatnio zostawiłem przez przypadek serce wołowe, więc się uraczył sporą ilością, więc często wskakuje na pokrywę, co do słonego to siada na krześle i obserwuje.Wodę z kolei chłepcze z akwarium dla krewetek.Bądź uważny bo w solance z czasem może wziąść kąpiel.Mamy kota już 3 lata i do tej pory nie potrafimy przewidzieć jego zachowań. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.