Skocz do zawartości
Sygen

agregat chłodniczy skraplający

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem drogą znajomości agregat chłodniczy firmy L'unite Hermetique CEA 9450Z MHR R404A który był przeznaczony do akwarium ale nigdy nie był uruchamiany i mam pytanie czy coś takiego jeszcze się stosuje i jak to działa czy przestarzała konstrukcja?

prawie coś takiego

http://klimathurt1.nazwa.pl/agregat-caj9513zmhr-p-350.html?cPath=11_13_52

a to fota aktualna urządzenia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj to tylko agregat czyli to co tłoczy skroplony gaz oraz go spręża , potrzebujesz jeszcze drugiej części a mianowicie parownika urządzenie to rozpręża gaz i tutaj powstaje chłód , Problem w tym że większość wykonana jest z aluminium lub innych metali a tego raczej nie zanurzysz w wodzie . Nie wiem jak to rozwiązane jest w oryginalnych systemy , Minus tego do duża konstrukcja plus wydajność ale czy aż tak duża jest Ci potrzebna ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się co to dokładnie ale całość była zamontowana pod akwarium i podłączona wężem z pompą z sumpa i również podłączona rura od góry urzadzenia do akwarium czyli to prawdopodobnie jest kompletne urządzenie

tak wygląda podlączona do akwarium

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kolega Micrus ma rację że brakuje Ci parownika. W takim systemie do chłodzenia wody może to być wymiennik płytowy woda/gaz. Bez problemu można taki kupić. Tak swoją drogą też myślę, że te 2kW to za dużo do twojego akwarium.


500l, sump 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wiele wyjaśnia to właśnie brakujący element wraz z zaworem regulującym :) zostało Ci tyko zmontować odessać powietrze i wypełnić czynnikiem wraz z olejem , Sam raczej tego nie zrobisz ,,, Martwi mnie jedynie mała powierzchnia chłodząca ale jeśli ktoś to szykował chyba wiedział co robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem czy tu czegoś brakuje ponieważ robił to jakiś francuski gość do akwarium 600 litrów i to już było gotowe urządzenie które miało utrzymywać temperaturę 25 stopni i wszystko było popodpinane i podłączone na tip to do odpalenia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być wszystko sprawdź tylko czy jest osuszacz ,,, Zostaje Ci tylko złożyć i testować ... Przewymiarowanie jakie tu będzie grozi częstymi ale krótkimi cyklami pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być wszystko sprawdź tylko czy jest osuszacz ,,, Zostaje Ci tylko złożyć i testować ... Przewymiarowanie jakie tu będzie grozi częstymi ale krótkimi cyklami pracy

czy ja tego będę używał to sam nie wiem bo raczej nie upchnę do szfki i chyba mogło by być trochę głośne w pokoju ale chciałem dopytać czy to jeszcze jest stosowane i może w przyszłości sprzedam


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stosowane tyle że lepiej by jednostka zewnętrzna była montowana na zewnątrz by uniknąć hałasu i temperatury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dokup moduł wewnętrzny i rób klimatyzację z całym pokoju - moc bardzo dobra do takiego zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dokup moduł wewnętrzny i rób klimatyzację z całym pokoju - moc bardzo dobra do takiego zastosowania.

no w bloku to raczej nie będę instalował bo będzie chyba trochę glośno


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noto zrobiłeś biznes popatrz na niego i się zastanów czy możesz go używać ,powiem ci tak, KATEGORYCZNIE NIE , chłodnica wykonana jest z rury na pewno miedzianej to już wiesz co będzie z morskim akwarium ,agregat był pewnie używany w słodkim


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie był używany w słodkim tylko był zrobiony do morskiego


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do morskiego z miedzianej rury , życzę powodzenia , kto ma takie pomysły ,no chyba że wymiennik zrobiony z nierdzewki lub tytanu


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do morskiego z miedzianej rury , życzę powodzenia , kto ma takie pomysły ,no chyba że wymiennik zrobiony z nierdzewki lub tytanu

to skąd od razu założenie ze to z miedzianej ?jeśli ktoś szykował to pod morskie(firma)to raczej wiedzieli co robią i raczej brali to pod uwagę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę z czego jest wykonana instalacja z miedzi , nie widzę wymiennika na zdjęciu , pokarz wyjścia na wode jak wygląda i z czego jest wykonany

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z miedzi sam też widzę ale chłodnica nie jest z miedzi a którędy płynie woda a którędy nie to na tym się nie znam i czy tymi rurkami z miedzi płynie woda z akwarium czy jest to rozwiązane jakoś inaczej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem że ta chłodnica jest wypełniona jakimś czynnikiem R404a więc w tych rurkach miedzianych prawdopodobnie tez jest ten czynnik

a na zdjęciu narysowałem czerwona strzałką wchdzaca wodę z sumpa tym wężem a wychodzi wyżej zielona strzałka rurą pvc białą z tyłu do góry do akwarium

podkreślam że ja się na tym nie znam więc może się myle

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.