Skocz do zawartości
p_szubert

ReefMaax vs Sera marine cube led 130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w nawiązaniu do zapytania z działu dla nowicjuszy: http://nano-reef.pl/topic/62638-pierwsze-akwarium-prosze-o-ocene-i-opinie/ o pierwsze akwarium morskie, postanowiłem i zadać pytanie konkretnie w tym dziale.

Chce kupić zestaw na pierwsze akwarium morskie. Na początku padł wybór na RM 105 l. I by było pewnie już kupione do póki nie poszedłem do sklepu i zobaczyłem zestaw Sera marine cube led 130. Na pierwszy rzut jest głębszy i wydaje się lepiej wykonany. I teraz pytanie do was miłośników RM. Czy warto? Czy ktoś używa? W czym jest lepszy od zestawu RM, (i czy w ogóle jest). Czy takie oświetlenie jest wystarczające do kilku rybek i korali miękkich.

Pomożecie wybrać? Na forum ogólnie nikt o tym zestawie sery nie piszę (dlatego że jest słaby i nikt go nie kupuje, czy są może inne powody? ( Co do ceny powiedzmy że jest szansa, że uda mi się kupić go dużo taniej niż jest na allegro czy w sklepach czyli około 2600 zł).

Pozdrawiam i liczę na dobrą dyskusje, oraz cenne uwagi.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem RM jest jeszcze wart swojej ceny, ale 2600 za ten zestaw SERY bym nie dał.

Za te pieniądze można sobie samemu coś poskładać myślę, że w granicach 200L (mowa o używkach)

Edit:

Dodam jeszcze, że sam użytkuję RM i moin zdaniem super zestaw "na początek". Dołożyć tylko do niego automatyczną dolewkę i w zasadzie bezobsługowy zbiornik.

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef max-dobre bo Polskie:)

No też jestem za Polskimi produktami... ale czasami trzeba kupić coś innego...

Moim zdaniem RM jest jeszcze wart swojej ceny, ale 2600 za ten zestaw SERY bym nie dał.

Za te pieniądze można sobie samemu coś poskładać myślę, że w granicach 200L (mowa o używkach)

Edit:

Dodam jeszcze, że sam użytkuję RM i moin zdaniem super zestaw "na początek". Dołożyć tylko do niego automatyczną dolewkę i w zasadzie bezobsługowy zbiornik.

No wiem że w sumie sera jest prawie dwa razy droższa, ale tak jak wspomniałem jest szansa na zakup dużo taniej w granicach około 1600- 1700 zł. Dlatego mam dylemat. czy może jednak ten zbiornik Sery kupić.

No i te głębokość w Sera mi się bardziej podoba. RM jest płytki trochę. Ale może się nie znam. :p

Wymiary sera: 51 x 62,6 x 58 cm

Wymiary RM : 60 x 40 x 45

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też jestem za Polskimi produktami... ale czasami trzeba kupić coś innego...

No wiem że w sumie sera jest prawie dwa razy droższa, ale tak jak wspomniałem jest szansa na zakup dużo taniej w granicach około 1600- 1700 zł. Dlatego mam dylemat. czy może jednak ten zbiornik Sery kupić.

No i te głębokość w Sera mi się bardziej podoba. RM jest płytki trochę. Ale może się nie znam. :p

Wymiary sera: 51 x 62,6 x 58 cm

Wymiary RM : 60 x 40 x 45

Do konca noe jest samoobslugowybo karmienie jeszcze trzeba wymyslec a wakacje juz nie dlugo i musze cos wymyslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie wiem co wybrać. Jest ktoś kto używa w ogóle sery? Znacie kogoś, kto mógłby się wypowiedzieć. No i czemu jest ona tak mało popularna?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

w odpowiedzi na twoje pytanie zagladnij do mojego watku nt sera cube 60.

Jak na poczatek lepszego nie znalazlem. Ogolnie po roku uzytkowania moge smialo polecic mimo iz mam dwa razy mniejszy.

pozdrawiam.


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko bierz zestaw Sery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z losi. W reefmaxie wkurza mała głębokość - po odliczeniu panelu i profilu szyby przedniej w najwęższym miejscu ma jakies 25 cm ;/. Nie wiem jak świeci sera na ledach - ale na pc szału nie było. W reefmaxie światła jest dość dużo jak na takie cóś. No i to niebieskie tło w rm... wolałbym czarne. Ale jak sie nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax ma jedną zaletę-----po odpowiednim ustawieniu jest bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

w odpowiedzi na twoje pytanie zagladnij do mojego watku nt sera cube 60.

Jak na poczatek lepszego nie znalazlem. Ogolnie po roku uzytkowania moge smialo polecic mimo iz mam dwa razy mniejszy.

pozdrawiam.

Dzięki właśnie skończyłem czytać twój wątek. I jak już będę miał swój baniak to napewno tam będę zaglądał żeby po podglądać i porównać co u mnie będzie.

Zgadzam sie z losi. W reefmaxie wkurza mała głębokość - po odliczeniu panelu i profilu szyby przedniej w najwęższym miejscu ma jakies 25 cm ;/. Nie wiem jak świeci sera na ledach - ale na pc szału nie było. W reefmaxie światła jest dość dużo jak na takie cóś. No i to niebieskie tło w rm... wolałbym czarne. Ale jak sie nie ma...

I dlatego też ta sera mi się spodobała. Jest głębsze i to dużo lepiej się ogląda. A i reefmax i sera ma giętą szybe więc na to nic nie poradzimy.

Reefmax ma jedną zaletę-----po odpowiednim ustawieniu jest bezgłośny.

Myślę że te również będzie ciche. Zwłaszcza że na leach więc nie będzie się tak mocno grzało, latem przez co wentylatory będą milczały. Mniejszy ubytek wody to kolejny argument.

Tylko mnie jedno zastanawia czemu jest o niej tak mało na forum.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem akwarium SERA, jak na początek to dla mnie nie ma lepszego, RM nie może się z nim równać. Sama wielkość już przemawia za zbiornikiem SERA, jest dość dużo miejsca na ustawienie skały czego niestety w RM brakuje, co do dalszych danych to wiadomo jak to bywa z takimi zestawami, oświetlenie trochę słabe (mowa o zestawie bez LED), odpieniacz mógłby być bardziej wydajny ale to można zmienić po czasie jak w akwarium będzie już dużo zwierząt. Ogólnie rzecz biorąc ciężko złożyć w takich pieniądzach akwarium tak ładnie wykonane i spasowane.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej o wersji Led (w sumie to już jestem zdecydowany)

Zestaw ma oświetlenie LED (12 x 2 W białe, 6 x 2 W aktyniczne niebieskie). Jest ono łatwo wymienialne więc gdyby się okazało za słabe można wymienić chipy na mocniejsze. Tak przynajmniej mi się wydaje.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma nic gorszego niż Reefmax. Takie jest moje zdanie po roku. Ciasno , głośno, słaby odpieniacz. Mam nadzieję że już nie długo się go pozbędę. Nie popełnij tego błędu co ja i bierz akwarium Sery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie, chciałem podziękować za wszelkie rady.

Ale stało się coś od czego broniłem się od samego początku, ale jednak czym więcej czytałem tym bardziej dorastałem do tej myśli. I tak na początku miał być RM, potem zestaw Sery, a w końcu wczoraj przywiozłem akwarium 90x50x50 z kominem, z szafką i sumpem (w sumie jakieś 300l w obiegu). Akwarium jest używane więc muszę je teraz doprowadzić do stanu użytkowania.

Czyścimy, czyścimy, czyścimy. Także czas na nowy wątek i ciężko prace.

Dzięki i pozdrawiam.

P.S. Jak się ogarnę z wszystkim to edytuje i podlinkuje do nowego tematu.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.