Skocz do zawartości
tmag

Reaktor - czy należy wylać do kanalizy zawartośc reaktora po 3 dniach przerwy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podwyższone stężenie Ca (ok 470) przy kH ok 7. W celu obniżenia Ca wyłączyłem reaktor i po 3 dniach Ca spadło do 420, kH utrzymywałem dolewając Preis-Natriumhydrogencarbonat.

Już miałem uruchomić reaktor i nagle się zawahałem ....

Oto pytanie do znawców tematu:

Czy po 3 dniach bez przepływu przez reaktor mam wylać zawartość do kanalizacji czy mogę go uruchomić na nowo i odciek skierować do akwarium ??? pH w reaktorze w tej chwili wynosi ok 6.35, pompa i dopływ CO2 były wyłączone.

Pozdrawiam

Tomek


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć i powąchaj ,w tak kwaśnym środowisko bakterie słabo się rozwijają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem takiej akcji ale dla świętego spokoju wylałbym ten odciek w piździe... tzn do kibla.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczasz normalnie i zlewasz około 2 litrów do butelki ,i potem normalnie , nic nie płuczesz jakie masz ph w reaktorze

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili pH odczytane na profiluxie wynosi 6,35, nie wiem czy po uruchomieniu pompy wymuszającej cyrkulacje odczyt się nie zmieni - myślę że trochę wzrośnie,

Mam taki dylemat bo ostatnio coraz lepiej dzieje się w moim akwarium, pokazały się kolorki, koralowce rosną, parametry (NO3 i PO4) ładnie się obniżyły i nie chcę zepsuć w ciągu jednego dnia tego na co pracowałem kilka ostatnich miesięcy :)


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na pewno wkład przez ten czas nasycił się co2 teraz może łatwiej się rozpuszczać dawać więcej Ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopływ co2 był zamknięty ....

czy mógł się wkład nasycić bardziej?


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem ,,ze obieg w reaktorze i co2 śmigało ,,muszę już iść spać :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.