Skocz do zawartości
_KRISU_

Pęcherzyki na skałach glonach szybach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam już 3 tydzień męcza sie z pęcherzykami w moim akwarium. Na początku było ich kilka a tera są wszędzie na szybach skałach glonach termometrze. Jest ich multum. Korale są w świetnej kondycji jak i życie.

Parametry

zasolenie 1,021

PO-4 0,1

NO-3 0

PH 7,7

KH 8,3

Mg 1400

Ca 400

Czy te pęcherzyki są nie bezpieczne ??? I jak sie ich pozbyć ????

post-21876-0-45474100-1391182322_thumb.jpg


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj _KRISU__KRISU_ nie trafiłeś nigdy na temat o dino? Trochę mało to widać, ale ja obstawiam, że to właśnie to ustrojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już czytom dzięki


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dino lub cyjano ale bardziej dino


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucic po4 pochlaniacz I Raczej bym wyrywał te zielonej glony,wyrywaj rwij przy wylaczonych pompach.Najlepiej jak bys jeszcze mial male stiko z paroma wacikami aby resztki glonow wylapywac.Po czym podmianke wody na czystej Rodi sol np IO


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jemu nie chodzilo o zielone tylko o bable pozatym z ta metoda wyrywania to nie bardzo ja wyrywalem na poczatku i bylo jeszcze gorzej


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to dino w początkowym stadium. Zaprzestań suplementacji jeśli stosujesz i sprawdź Ro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suplementacji nie stosuja.

Zrobiłem tak 48h bez światła z lampy ale nie zasłanioł jo akwarium. Teraz świeca po 5 % ( ok 3 W na każdo barwa to daje 9 wat światła ) 4 godz dziennie bąbelki znikły glony nitkowate zbladły, okrzemki też znikły. Co najlepsze reszta korali jak by ożywiła się bo wszystkie fajnie napompane. Zrobiłem testy i wszystko bez zmian. A i Jeszcze jedno bo nie zrobiłem podmiany cotygodniowej. I tu mom pytanie czy musi być co tygodniowo podmiana czy może być co dwa tydnie ? Dolewom tylko wody ro\di by uzupełnić co odparuje.

Tera co zrobić by to nie wróciło ?

a i jak by ktoś chcioł glon Halymenia durvillei bo chyba tak sie nazywo jak nie to mnie popraowcie to zapraszom do siebie albo na pv

http://nano-reef.pl/...enia-durvillei/

Edytowane przez _KRISU_ (wyświetl historię edycji)

Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włączaj światła przez nawet 5-6 dni - do całkowitego wybicia plag. A potem powoli rozkręcaj. Podmiany możesz robić rzadziej.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zdecydowanie dino. Ostatnio u kolegi wytępiłem to w akwarium założonym 3 miesiące temu. Niestety akwarium założyłem na wodzie bez DI i po miesiącu nastąpił wykwit dino. Próbowałem wody utlenionenej i zaciemnienia. Pomogło to tylko do ponownego włączenia światła. Następnie dałem złoże usuwające silikaty SERY i efekt po miesiącu - zero dino.

Teraz dino pojawiło się u mnie po mojej ostatniej bombie w akwarium spowodowanej awarią membrany i zużytą żywicą z DI. Wczoraj dałem do akwa złoże SERY i czekam na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoże SERY - sorki, jestem młody i małodoświadczony - co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w gogle sera silicate to będziesz wiedział co to


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

chodzi o adsorber silikatow, niekoniecznie firmy Sera.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas robienia podmianek spróbuj to odessać

sprawdz też czy nie uzywasz za bogatej soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie mam co odsysać bo wszystko znikło zostało jeszcze trocha glonów nitkowatych ale to już mj krabik Mithraculus sculptus ogarnia co do soli to nie wiem czy za bogato jest ( nie znom się na tym )


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie mam co odsysać bo wszystko znikło zostało jeszcze trocha glonów nitkowatych ale to już mj krabik Mithraculus sculptus ogarnia co do soli to nie wiem czy za bogato jest ( nie znom się na tym )

KRISU masz wielkie dzięki od Dominiki za szczepki są super...a pęcherzyki to są dobre ale we łbie po 07 haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo wystąpiło jakiś czas temu u mnie, po zaciemnieniu na 72h znikło DINO i również glony nitkowe. Niestety po ostatniej walce z ospą /gdzie dodatkowo obficie karmiłem ryby/ Dino zaczyna powracać, powtórzę zaciemnienie.

Miałem już wszystkie plagi, ale boję się o tym pisać na forum bo zaraz ktoś mi dokopie.

Edytowane przez jarob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.