Skocz do zawartości
qrec1

Odpieniacz do 450L w obiegu - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o opinie czy warto kupić ;

nie pytam o kupno na aliexpress :) tylko czy sie opłaca, bo bezposrodnio w chinach kupowałem wiele rzeczy

do akwa 450 l w obiegu , co o tym myslicie

http://www.aliexpres.../345614377.html

http://www.aliexpres...1081254931.html

Edit:

poprawilem tytul,

Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utkwił mi w głowie taki post gdzie ktoś pisał że jak na odpieńku jest napis "NAC" to znaczy że będzie dobry ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520l/h powietrza wydaje mi się,że za słaby

może to

http://www.fish-stre...?category_id=88

lub inny

Ja bym celował bardziej do 460 l w odpieniacz o poborze powietrza min 900-1000 l/h *(w myśl zasady litraż x 2 = powietrze i wydajności Ci nie zabraknie - chodzi mi oczywiście o bogatą obsadę) i pompie z boku nie na dole (większa powierzchnia w rurze reakcyjnej - bolączka wszystkich BK mini., Ten Twój z tego co widzę ma bardszo króciutki odcinek nad pompą) Po za tym łatwiej wyczyścić pompę bez konieczności rozkręcania całego odpieniacza. Kwestię konstrukcji pozostawiam, pod ocenę innym.

Celowałbym też bardziej w rurę 200 lub 250, a ten Twój to chyba 150.

Reasumując

- rura 200-250

- pobór powietrza min 900-1000

- pompa z boku

Z tego co pamiętam to @Seb jechał na Bubble magusach i sobie temat chwalił.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber własnie wydaje mi sie to dobrą opcją tylko podstawę ma 410 x 225 x 545 (L x W x H) a ja mam akwa głebokość 40 :/

cos ostatnio Gienek chyba jest mało czasowy,

Edytowane przez qrec1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber własnie wydaje mi sie to dobrą opcją tylko podstawę ma 410 x 225 x 545 (L x W x H) a ja mam akwa głebokość 40 :/

cos ostatnio Gienek chyba jest mało czasowy,

Jeszcze jest Sebastek - zamów sobie pompę sterowalną jebao - niech zamontuje w niej igiełkowy wirnik igiełkowy i masz maszynę. Na tych pompach są robione Skimzy na amerykański rynek (jeden kolega ze stanów o nich pisał - super wydajna maszyna, u mnie chodzi w obiegu DC 12 000. Dodatkowa zaleta to to, że jest na 24 V, jakby miała przebicie to ci rąk nie urwie :). Zamontowana w odpieniaczu zuzyje Ci max 55 W. Koszt zakupu to 400-450 zł z Honkongu, przeróbka ze 200 i pozostaje body.

Jeżeli faktycznie nie będziesz miał miejsca to

1. przeklej ścianki w sumpie - co ja zrobiłem

2. pompa na dół body, ale rura szersza i wyższa

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.