Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o rade w e rybce dnia 4 stycznia była dostawa żywej skały , za tydzień chce do nich jechać do skale i teraz czy faktycznie jechać czy poczekać jak będzie nowa dostawa:) a chce raptem 20 kilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o rade w e rybce dnia 4 stycznia była dostawa żywej skały , za tydzień chce do nich jechać do skale i teraz czy faktycznie jechać czy poczekać jak będzie nowa dostawa:) a chce raptem 20 kilo :)

Nie musisz czekać żywa skała nie potrzebuje kwarantanny i w drugą strone tak wiec pojedź kiedy chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wiem o tym raczej chodzi mi o fakt czy nie będzie za bardzo wyjałowiona po miesiącu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna roznica to taka, ze zostala juz czesc kupiona i mniej do wyboru, ale chcesz tylko 20kg...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pęknie dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie palił na świeżą skałę , wolałbym kupić odstaną w sklepie po takiej możesz uniknąć dojrzewania w baniaku które potrafi trwać nawet kilka miesięcy.Mnie się to nigdy nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i trochę mniej niespodzianek.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe w jakich warunkach tą skałę trzymają w sklepie czy "mieli" się z odpieniaczem, w solance. Czy jako tako rzucona.

Najlepiej to wziąć od kogoś z działającego zbiornika.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej ze sklepu niz z "niewiadomego" zbiornika

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście władować się w kanał z nieznanym zbiornikiem też się można - i jakieś choróbsko przyciągnąć, szczególnie jak ktoś likwiduje i pod koniec miał już zaniedbany zbiornik

Wiesz ale sklepy też są różnie najlepiej samem ocenić na miejscu.

Ja swego czasu brałem z działającego zbiornika i byłem bardzo zadowolony, dosłownie "zero" plag okresu dojrzewania.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z ktorego bralem dawali najpierw na osobny obieg. Eliminacja nieproszonych przez tydzien. Jak nic nie wylazlo, to szlo pod obieg z dwiema kostkami 100/100 z koralami miekkimi...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie by było jak by w każdym sklepie tak było.

Niestety ja często widzę jak skała leży w zbiorniku tygodniami (a zauważam to) a tam tylko jakaś cyrkulacja i tyle.

I weź kup taką kiszonkę.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy skala z obiegu jest dobra? czy z niej coś wyrośnie mam na myśli korale i czy dostepna jest taka skala co rodzi korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość sklepów trzyma skałę w obiegu.Moja też taka jest ze sklepu i z drugiej ręki i jest bardzo dobra.Skała nie rodzi korali tylko mogą się na niej osiedlać ale to zależy od skały.Część życia umiera a część przeżyje.Najlepiej samemu sobie korale posiać wedle gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna żywej skaly z działającego zbiornika 14kg za 70€ ( mieszkam w Niemczech ) czyli jakieś 280zl, zbiornika nie widziałem dostałem tylko zdjęcia skaly na maila. Polowe taniej niż w sklepie ,skaly potrzebuje na start. Warto się w ogóle w coś takiego bawić czy brać ze sklepu i koniec?

Zdjęcia:

post-23355-0-04564300-1408826814_thumb.jpg

post-23355-0-57000800-1408826828_thumb.jpg

post-23355-0-47476500-1408826845_thumb.jpg

post-23355-0-34643700-1408843082_thumb.jpg

post-23355-0-07040200-1408843097_thumb.jpg

post-23355-0-35219300-1408843411_thumb.jpg

post-23355-0-12595500-1408843428_thumb.jpg

post-23355-0-57994600-1408843474_thumb.jpg

post-23355-0-17483800-1408843490_thumb.jpg

post-23355-0-47950900-1408843503_thumb.jpg

Edytowane przez radovan133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe w jakich warunkach tą skałę trzymają w sklepie czy "mieli" się z odpieniaczem, w solance. Czy jako tako rzucona.

Najlepiej to wziąć od kogoś z działającego zbiornika.

Witam W Zabrzu mieli się na zapleczu w solance z odpieniaczem.

Część skały mają też w sumpach albo wyciągną nawet z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecalbym sucha skale na start... Startowalem z zywej i wiem, ze jezeli jeszcze raz mialbym cos takiego robic to na suchej. Mniej jazdy z parametrami (chociaz wieksza frajda) + mnie problemow z nieproszonymi goscmi. Szczegolnie jezeli sie startuej pierwszy raz moze to byc istotne - aczkolwiek nie ukrywam, ze wiele rzeczy, ktore wychodza na poczatku ciesza oko :)

Edytowane przez Papugazako (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.