Skocz do zawartości
Jimbim

Nano rafka Jimbim'a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie spadku (Mg) przez ostatnie 2tyg spadło mi z 1320 na 1200 mierzyłem dziś 2 razy i wynik się powtarza. W akwarium oprócz co tygodniowej podmianki 2,5litra i dolaniu bakterii nic się nie zmieniło a i ograniczyłem światło z 10 do 8h. Po koralach nie za bardzo widać aby coś się zmieniło jedynie glony na szybie robią się z brązowych białe. Jak w 43l uzupełniać Mg stosować balling ???


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze spadkiem Mg Ci nie pomogę, bo też jestem tu świeża. A podmianki nic nie pomagają? Obserwuję parę młodych baniaczków, Twój też, żeby korzystać z doświadczeń innych. Fajnie, że zwierzaki wprowadzasz, zaczyna fajnie się robić. Kiedy błazny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zwierzaki wprowadzasz, zaczyna fajnie się robić. Kiedy błazny?

Jeszcze potrzeba czasu na Blazenki najpierw muszę oczyścić skale z glonów a idzie to mojemu ślimakowi i krabowi bardzo wolno.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7953_8182.png

Moje 43l -> http://nano-reef.pl/...-rafka-jimbima/

ja widzę to

edit: już jest OK.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 slimaki, kazdy inny.Specjalnie kupilam 4 rozne, zeby ocenic ich skutecznosc. Jak na razie z moich obserwacji najlepszy jest strombus. Kraba mam takiego jak Ty i tez niezle wcina,ale strombus jest bezkonkurencyjny. Jak masz takie ladne parametry,to ja bym chyba sie juz pokusila o rybki. Glony im przeciez nie przeszkadzaja;-)

pisze z telefonu, sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 slimaki, kazdy inny.Specjalnie kupilam 4 rozne, zeby ocenic ich skutecznosc. Jak na razie z moich obserwacji najlepszy jest strombus

Mówisz że ładnie strombus radzi sobie z glonami ?? to chyba się do Pabianic wybiorę po niego jeśli go mają. A on czyści cały czas bo ja kupiłem Margaritę dość duży ślimak ale czyści tylko nocą w dzień śpi schowany i też mu to wolno idzie.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obiecuję, że strombus rozwiąże Twoje problemy z glonami, ale jest bardzo pracowity. Właściwie nie widziałam żeby spał. Mój tectus potrafi siedzieć w miejscu ponad dobe i spać,porcelanka robi mi demolkę i zrzuca wszystko,babilonia siedzi w piachu, a strombus cały czas łazi i żre.

p.s.Właśnie wróciłam z Sea Worldu. Strombusy są :thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem testy świeżej wody do podmianki RO+DI + sól IO

zasolenie: 1024

temp: 25

Ca: 390

Mg: 1280

Czyli chyba słabe wyniki jak na świeżą solankę. Nie wiem czy to może być przyczyna ale nie wiem jak ale zawilgotniała mi sól. Nie jest mokra ale pół wilgotna. Może to jest przyczyna data ważności do 2015r. Czy ktoś ma jakiś pomysł co teraz zrobić czy kupić nową sól taką samą czy może jakąś inną sól ???


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RC dobra sól i tania.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilkunastu dni w moim akwarium na skale pojawiły się dwa dziwne czerwone żyjątka. Dopiero dziś znalazłem czas aby przejrzeć reeflex.net ale nic nie mogę do nich dopasować. To coś ma ok 1-2cm długości, jest grubości cieniutkiej nitki, jest żywo czerwone i co kilka godzin zmienia położenie na skale czyli na pewno żyje. Czy to jakiś wieloszczet ???. Poniżej foto zrobione przed chwilą jakość nie oszałamia ale nie mam czym zrobić lepszego.

post-18338-0-49314200-1397580510_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się obejrzeć. Sorkii. wieloszczety się chowają a po za tym czerwone z nóżkami na boku troche jak gąsienica rozpłaszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam w akwarium, jakieś nowe nabytki? Co na froncie glonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam w akwarium, jakieś nowe nabytki? Co na froncie glonów?

Na tą chwilę nic się nie zmieniło no może cześć glonów została zjedzona z głównej skały a krabik zmienił garniturek na większy. Na razie nic nie dokupuje chce pozbyć się glonów (w najbliższym czasie podjadę po Strombusa aby wspomógł resztę). Chce też zmienić sol na RC bo spadł mi magnez. Z glonami jest tak ze najbardziej rosną na dwóch małych kawałkach i na piasku ciągle wyrastają nowe kępki i chyba włożę do czystego RO te kawałki aby załatwić glony raz na zawsze albo po prostu nie wrócą już do akwa.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jimbim

Będzie fajna kostka

Mam taką samą kostkę jak Ty.

1. Akwarium 35x35x35

2. Kaskada FZN-3 (komora I - siporax komora II - chemi pure elite)

3. Grzałaka Atman z termostatem 50W

4. Cyrkulator – brak, ale mam zamiar nabyć (Koralia Nano 900)

5. Lampa

6. Woda na bazie soli Reef Salt

Wystartowała w ubiegłym roku w listopadzie. Też mam filtr kaskadowy FZN-3 (w pierwszej komorze siporax, druga chemii pure elite). Czy masz w kaskadzie dodatkowo włożone jakieś wkłady typu gąbka czy inne wkłady, które absorbują brud?

Jeżeli tak to jak je masz włożone od dołu czy od góry danego koszyka.

Bo mam problem w momencie jak ponownie włączę filtr to cały syf wpada do akwarium.

Tak dziej się przy czyszczeniu koszyków w wodzie z podmiany lub gdy na chwilę braknie prądu.

A może ktoś z klubowiczów ma jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jimbim

Będzie fajna kostka

Mam taką samą kostkę jak Ty.

1. Akwarium 35x35x35

2. Kaskada FZN-3 (komora I - siporax komora II - chemi pure elite)

3. Grzałaka Atman z termostatem 50W

4. Cyrkulator – brak, ale mam zamiar nabyć (Koralia Nano 900)

5. Lampa

6. Woda na bazie soli Reef Salt

Wystartowała w ubiegłym roku w listopadzie. Też mam filtr kaskadowy FZN-3 (w pierwszej komorze siporax, druga chemii pure elite). Czy masz w kaskadzie dodatkowo włożone jakieś wkłady typu gąbka czy inne wkłady, które absorbują brud?

Jeżeli tak to jak je masz włożone od dołu czy od góry danego koszyka.

Bo mam problem w momencie jak ponownie włączę filtr to cały syf wpada do akwarium.

Tak dziej się przy czyszczeniu koszyków w wodzie z podmiany lub gdy na chwilę braknie prądu.

A może ktoś z klubowiczów ma jakieś rozwiązanie?

hej :) u siebie mam teraz w fzn-3 oryginalną gąbkę plus w lewej na gąbce purigen 100 i w prawej na gąbce pure elite :) dodam, że nic nie przycinałem :) pozdro ! :)... ps... mam taki sam syf jak wyłączę filtr, ale 2 min po włączeniu wszystko już jest cacy :]

Edytowane przez wlle666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz w kaskadzie dodatkowo włożone jakieś wkłady typu gąbka czy inne wkłady, które absorbują brud?

W kaskadzie mam 0,8l siporaxu w jednej komorze a w drugiej grzałka i 50ml phosguarda i 150ml purigenu a na górze pod klapkami flizelina filtracyjna wymieniana co tydzień.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 100

Akwarium wreszcie zostało prawie w całości oczyszczone z glonów dzięki ślimakowi i krabowi, które to ostatnio bardzo żwawo się do tego zabrały. Parametry wody się nie zmieniają tzn no2=0, no3=0, po4=0, ph=8, kh=7, Ca=390, tylko z magnezem jest problem bo Mg=1200 ale jutro będzie podmianka 5l na soli RC także może coś się zmieni gdyż sol będzie bogatsza od IO. W tamtym tygodniu do akwarium doszła szczepka Favii i Montipory czerwonej, którym widać chyba woda pasuje gdyż montipora ładnie polipuje i Favia też wygląda ładnie i wieczorem wypuszcza tipy w poszukiwaniu pokarmu. W piasku widać sporo nowego życia zwłaszcza małych robaczków robiących tuneliki w nim. Poniżej fotki nowych nabytków.

post-18338-0-88953400-1399804192_thumb.jpg

post-18338-0-61845000-1399804199_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 106

Dzięki uprzejmości koleżanki edytybv do akwarium trafiły nowe szczepki:

1. Sarcophyton

2. Ukwiał Phymanthus Buitendijki

3. Grzybki Zoa Green

4. Xenia

5. Capnella

6. Parazoanthusy Green

7. Sinularia (niestety nie udało się zrobić fotki gdyż zamknęła się po przejściu kraba)

post-18338-0-44316000-1400353412_thumb.jpg

post-18338-0-86599400-1400353419_thumb.jpg

post-18338-0-79917900-1400353436_thumb.jpg

post-18338-0-52693400-1400353443_thumb.jpg

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 140

Dawno nic nie pisałem bo czasu mało. Akwarium jak i wszystkie zwierzaki żyją i mają się dobrze. Od 09.06.14 zacząłem dokarmiać koralowce (Koral Fluid + Red Plankton) co 2-gi dzień i praktycznie od reki widać było, iż wszystkim się to podoba. Caulastrea podzielila jedna główkę po 2-tyg natomiast dziś już widać, że niebawem podzielą się jeszcze 2 główki. Montipora czerwona tez widać, że zaczęła rosnąć po wydłużających się białych szczytach oraz Favia zaczęła się ładniej pompować. Jedynie troszkę wyszczuplała Euphilia za sprawą ślimaka osiadłego, który nie został przeze mnie dostrzeżony i swoja pajęczyną drażnił ją ale dziś dostał eksmisję z akwa razem ze swoim jeszcze jednym kolegą, którego udało mi się wypatrzeć dziś jak z pod piasku wysunął się ze swojej rurki i rozwijał nici. Po za tym krabik już trzeci raz zmienił garniturek i wraz ze ślimakiem Bruneusem ochoczo skrobią skałki. W akwarium znalazły się jeszcze 3 inne małe ślimaczki ale są za małe alby je zidentyfikować jednego z biało czarną skorupą widać na poniższych fotkach. Niestety zmiana soli z IO na RC ze względu na spadek Mg nie dała rezultatu takiego jak planowałem i niezbędne będzie dozowanie suplementu Magnezowego gdyż jego poziom spadł do 1050. Po za tym wszystko jest w porządku i mam nadzieje, że niebawem do akwarium zawita parka Amfiprionów po planowanym wyjeździe na urlop. Po niżej kilka fotek z dziś jakoś nie powala ale niestety ładniejszych nie udaje mi się pstryknąć.

post-18338-0-26351100-1403267904_thumb.jpg

post-18338-0-33212600-1403267911_thumb.jpg

post-18338-0-57516000-1403267926_thumb.jpg

post-18338-0-54277300-1403268378_thumb.jpg

post-18338-0-95149700-1403268380_thumb.jpg

post-18338-0-35926800-1403268523_thumb.jpg

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 171

Dawno nic nie pisałem bo nie miałem zbytnio czasu gdyż syn absorbuje go sporo po za tym byłem 2 tyg nad morzem. Wyjazd obył się bez strat dolewka kropelkowa zdała egzamin świetnie jedynie troszkę ucierpiał blat szafki gdyż parująca woda skraplała się z tylu akwa po przewodzie od lampy i lała się na niego po czym nie wycierany spuchł. Całe życie ma się dobrze po za małym sarcophytonem który zapewne został spożyty przez kraba, który zabawiał się ze skałką na której wyrósł oraz w clavularii fluo porobiły się dziwne dziury tak jakby podjedzone lub wypalone w miejscu, w którym też zazwyczaj przebywa krab i ślimaki także może to one go podjadły ??? parametry po regularnych co 10 dniowych podmianach 10% ustabilizowały się a dokładnie poziom Mg=1200, no2, no3, po4=0, Ca=390, temp=25, dens=1023.Korale karmię jak wcześniej 3 x na tydzień 1h po zgaszeniu światła (4 krople KorallFluid + 1/4 kostki czerwonego planktonu). Niestety nie zrobiłem fotek ale niebawem wrzucę nowe fotki mam nadzieję, że już z nowymi lokatorami.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kraba i sarco, to miałam tak samo, jak już zeżarł mi 2 babilonie. On po prostu lubi konkretnie zjeść. Daj mu raz na 1-2 tyg kawałek ryby, krewetki itp i zobaczysz, że nie ruszy korali. Ja ostatnio dałam krabowi zwykłego, świeżego dorsza, który miał być na obiad, kawałek jak 10 groszy. Napisz za jakiś czas czy pomogło. Czekam na zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.