Skocz do zawartości
Zaba30

Problem z RAZOR R420r 160w 16K

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydaję ,że skręcenia kanału białych ledów czyli A to podstawowa sprawa w tym wypadku, zwłaszcza jeśli problemy z koralami zaczęły się przejściu z t5 na ledy. Ja w 300 litrach mam aktualnie po wielu miesiącach już świecenia kanał A na 55-60 a i tak zdarza się ,że dla niektórych korali to za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory wypowiadali się użytkownicy tych lamp z tego co widzę, czyli praktycy :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory wypowiadali się użytkownicy tych lamp z tego co widzę, czyli praktycy :)

co dokładnie oznacza twoja uprzejma aluzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomm dokładnie to co napisałem, bez aluzji czy podtekstów. Ludzie używają Razorów i mają porównanie. Tylko tyle. Reszte sobie sam dopisz. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dopowiem, że radziłem koledze jako praktyk i użytkownik rzeczonej lampy.

podobna sytuacja była w wątku,

http://nano-reef.pl/topic/62524-grzybowience-i-euphyllia-nie-lubia-moich-ledow/#entry636704

mi np. udało się uszkodzić lps, gdy doszedłem w aklimatyzacji światłem do a90, b99. lampa 30 cm nad lustrem.

teraz świecę a50-60, b99 i widzę powrót sił witalnych.

pamiętajmy, że lampa ma soczewki i to powoduję inną emisję niż przy lampkach diy. tak to rozumiem.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym ja podwiesił na linkach. Sam mam powieszone 30 cm nad krawędzią akwarium. Przy moich 90 cm bardzo fajnie doświetlone są boki. Przy twoim 1 m wydaje mi się to jak najbardziej wskazane. Oprócz doświetlonych boków, uzyskujesz mniejszą koncentrację światła i fajne blinki.

Tak jak poprzednicy radze żebyś ustawił lampę na ok 50 % i powoli podwyższał. Korale na pewno przy 50 % nie będą cierpieć z powodu za słabego światła.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po4 0-3,04 a co w tym zlego?

To ile w końcu masz tego Po4? 0! Czy 3,04 ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o 0,3 do 0,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Może nie należy szukać dziury w całym i zganiać na oświetlenie tylko poprawić parametry?

Przy takim PO4 to nawet najlepsze oświetlenie nie pomoże


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile po4 powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem jakie mam po4 czytac nie umiesz?zrobilem duzo rzeczy z tego co pisali koledzy o tym tez pisalem,bede mial chwile to dodam zdjecie mam firme prace i dzieci i nie mam czasu na twoje zawolanie robienie zdjec a ty widze ja narazie to tylko cwaniakujesz wiec sam sie ogarnij.a jak ci sie cos nie podoba to wylacz sie z dyskusji bo i tak nic ciekawego tu nie powiedziales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 0,03 do 0,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 0,03 do 0,05

Mierzone Salifertem ?

Jeśli tak, to obawiam się, że jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile azotanow? i porownal bym proporcje.

Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem tej lapmy tylko ze uzywki, ale w niej problemow bym nie widzial jesli chodzi o twoje akwa a o parametry inne niz azotany fosforany a kh korale wahań kh nie lubia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wroce dzis po pracy to zrobie jeszcze raz wszystkie testy i ci napisze a uzywam testow z JBL i Saliferta i oba pokazuja takie same odczyty.a lampe to ci moja moge sprzedac juz ja sciaglem i nie zamierzam do niej wracac.uzywalem jej okolo 3 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.