Skocz do zawartości
mari00sh

Podejście do rafki nr 2.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Już kiedyś byłem bliski odpalenia kostki 91L niestety pojawiły się problemy z kasą, przeprowadzka i brak miejsca. W chwili obecnej mogę sobie pozwolić na realizację małego marzenia jakim jest kawałek morza ;-)

W związku z powyższym zaprezentuję swój pomysł, będę wdzięczny za rady jak i krytykę, choć przyszedlem tutaj po to pierwsze :)

Zbiornik:

Mam pewne ograniczenia przestrzenne. Chciałbym aby był to zbiornik o rozmiarach 70x40x40 (112L).

Front oraz boki z OptiWhite, tył oraz komin czarny "Lacobel".

Czy umiejscowienie komina ma jakiś wpływ na zbiornik poza estetyką?

Wstępnie chciałbym aby był to komin usytuowany centralnie.

Kolejna kwestia to śrubunki - czy 25mm pod spływ i 20mm pod rewizje i powrót będzie wystarczające?

Może lepiej 32mm i 25mm?

Jaki rozmiar komina ? Nie wiem jakie są bezpieczne odległości między otworami podczas wiercenia.

Czy komin rozmiaru 20cm x 8cm będzie ok? Zakładając wysokość grzebienia 5cm, wysokość komina wyniesie 32cm. Po wklejeniu grzebienia znajdzie się około 3cm poniżej krawędzi zbiornika.

Szafka:

Wysokość 70 cm, dwudrzwiowa bez klamek. Prawdopodobnie kolor biały na wysoki połysk :)

Oświetlenie:

Nie planuje SPSów, raczej miękasy i LPS. W planach Maxspect Razor NANO 60W. Mam świadomość że niedoświetli mi boków zbiornika (chyba że jestem w błędzie?), natomiast pomysł na zbiornik zakłada jedną centralną wyspę. Może jeśli uda się zaoszczędzić coś na reszcie sprzętu pokusze się o dołożenie paru groszy do czegoś innego. Zetlight Qmaven 90W dość drogi. Jakieś inne alternatywy? Chciałbym automatyke, wschody, zachody, moonlight.

Pompa obiegowa:

NJ 2300 - myślę że wystarczy.

Cyrkulacja:

2 szt. Koralia 1600. Jako że w planach brak SPS zastanawiam się czy nie lepiej 900 + 1600 bo jednak obiegówka też coś dmuchnie.

Grzałka:

Jager 100W.

Odpieniacz:

Tunze 9004 lub jakiś DIY. Kiedyś kupowałem u Sebastka, struga dalej odpieńki ? :)

Chyba Tyle jeśli chodzi o podstawy na teraz.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.