Skocz do zawartości
mari00sh

W czym zrobić projekt akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożył bym wzmocnienia dookoła, nie dla wzmocnienia szkła, ale dlatego,.....

Dobra rada, to samo zrobiłem u siebie oglądając własnie filmik Makoka. Ramka służy za półkę, podpórkę, a nawet za mocowanie górnej tafli pleksi - ostatecznie przykryłem górę aby ograniczyć parowanie i dzięki temu jest niewidoczne. Na razie nie znalazłem wad podczas stosowania.

post-22184-0-46780700-1391894107_thumb.jpg

post-22184-0-40623400-1391894116_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@firefighter1: ograniczając parowanie możesz przegrzać baniak. Parowanie z samego sumpa może nie wystarczyć gdy zrobi się naprawdę ciepło.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komin na środku to bym ci odradził. Ciężko ustawić skałę, ale największym problemem jest cyrkulacja. Dodatkowo jak założysz jakiś falownik, to będzie go strasznie ograniczał. To takie podstawowe problemy.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@firefighter1: ograniczając parowanie możesz przegrzać baniak. Parowanie z samego sumpa może nie wystarczyć gdy zrobi się naprawdę ciepło.

Przewidziałem to, na zdjęciu nr 2 z prawej strony jest szczelina 1cm przez która jest zasysane powietrze. Po przeciwnej stronie (tam gdzie komin) jest komin komina :smiling: z dwoma wentylatorami 80mm- zasysając powietrze z pod przykrywki (w przeciwnym razie zaparowałaby dość szybko + skraplanie) oraz z komina akwarium, dodatkowo też jest w tym kominie komina wentylacja z dolnej szafki od sumpa.

Załącznik z fazy budowy.

Jak widać wymiana temperatury zachodzi w najbardziej korzystnym miejscu, czyli kaskadzie - spadająca woda szybciej się studzi.

post-22184-0-67246400-1391937618_thumb.png

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorry:) nie zauważyłem tego.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w ten sposób właśnie nie zwiejszysz parowania wymuszając ruch powietrza tuż nad tafla wody? Nie mogę edytowac z telefonu:(

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie widać na wcześniejszych zdjęciach, oraz o tym nie wspomniałem gdyż chciałem wykazać autorowi zalety z "rancika" nie mniej dziękuję za czujność bo to dość ważny aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten rancik będzie spełniał tę samą role co korona? jak sie rybka postara to chyba i rancik nie pomoże ;)

swoją drogą zbiorniczki rimlessowe zalane pod krawędź fajnie wyglądają :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w ten sposób właśnie nie zwiejszysz parowania wymuszając ruch powietrza tuż nad tafla wody? ...

Prędkość wiatraczków jest regulowana, przy pełnych obrotach faktycznie przyspieszyłbym parowanie. Kwestia regulacji tak aby był przewiew a nie przeciąg. Obecnie sterownie ręczne (przy odkrytym znacznie więcej parowało) planuję dodać czujnik temp. tak aby było w automacie.

Trochę OT, autora tematu przepraszam.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ten rancik będzie spełniał tę samą role co korona? jak sie rybka postara to chyba i rancik nie pomoże ;)

swoją drogą zbiorniczki rimlessowe zalane pod krawędź fajnie wyglądają :)

8cm wzmocnienia dookola wystarczą na 95% skoczków, jako że uciekająca ryba trafiając na szybę płynie w górę ... u mnie działa :-)

wysłane na szybko taptalkiem :-)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.