Skocz do zawartości
cube8875

Akwarium 200-300l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu przeglądam to forum ponieważ z dziewczyną zdecydowaliśmy się założyć akwarium morskie. Przeczytałem dużo tematów, jednak nie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedź. Póki co wiem że bardzo dobre odpieniacze robi Seb :) . Najważniejsze pytanie czy jest duża róznica w utrzymaniu 200l a 300l. Jakie są miesięczne koszty utrzymania łącznie z prądem. Póki co wiem tyle że odpieniacz chciałbym jakiś DIY, akwarium w przedziale jak podałem zwykłe float ewentualnie front Opti. Oświetlenie jakie ? Sump? Mam stare akwarium 60 l czy nada się na sump? Milion pytań ale mam nadzieję że ktoś pomoże chce zrobić wszystko z głową, żebym nie musiał później 30 razy czegoś przerabiać, kombinować itp. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Sprzedam: akwarium 135l 10 mm optiwhite -120 zł,maxspect g2-160w - 350zł, jebao rw-4 - 150zł, jebao dc2000 - 150zł, newa jet 1200 - 60zł kontakt 504339437

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bytomiu i okolicach bytomia jest pewnie sporo akwarystow zagadaj do kogos podjedz postaw piwko czy kawke podpytaj sie podpatrz bedziesz wiedzial wiecej i sie lepiej orientowal. jesli bedziesz w krasniku zapraszam do siebie chetnie pomoge i podpowiem swoje uwagi, a teraz sobie czytaj o akwarystyce a nie kolekcjonuj sprzet bo to nie ma sensu za bardzo. i nie kombinuj za bardzo bo nie wychodzi to dobrze dla finansow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma to akwarium na sump ? Jesli nie jest jakies super wysokie, to pewnie bedzie ok.

Napewno dla 300 litrowego potrzeba wiecej swiatla, cyrkulacji i ze wzgledu na zapewne wieksza liczbe ryb, silniejszy odpieniacz. Jesli juz teraz nie masz dlugow, to ogarniecie 300 l nie odbiega az tak bardzo od 200. Po co za pol roku zakladac wieksze ? :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz w krasniku zapraszam do siebie chetnie pomoge i podpowiem swoje uwagi

ja jestem z Krasnika i jakoś nie możemy się spotkać a myślisz że on z Bytomie podskoczy? :D

ja musze w sprawie sumpa podjechać i jakoś nie mogę się zebrać

co do kosztów utrzymania to miedzy 200 a 300 to koszty na pewno soli i troche pradu

ja bym obstawial, ze to koło 100zł miesięcznie

a co do kompletowania to raczej w temacie sam sobie "składaj" sprzęt a inni będą Ci korygować

raczej nikt się nie porwie, żeby Ci dac coś na gotowo

poza tym dobra metoda to prześledzić jak to robią inni

np ja jestem w trakcie kompletowania akwarium 300l więc chętnie się podzielę wiadomościami albo śledź mój temat

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem się większej kwoty :). Rzucam palenie jakoś się wydatki wyrównają


Sprzedam: akwarium 135l 10 mm optiwhite -120 zł,maxspect g2-160w - 350zł, jebao rw-4 - 150zł, jebao dc2000 - 150zł, newa jet 1200 - 60zł kontakt 504339437

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłeś paczkę dziennie papierosów opodatkowanych to przy medium-tech starczy ci kasy na utrzymanie tych 300l i jeszcze ci zostanie.Co innego wyłożyć kasę na start.

Jeśli liczysz kasę odpuść opti. 60l za małe ale można do ciebie 112-160l do 200-300l.

Skoro dopiero zaczynasz to poczytaj parę miesięcy zanim wystartujesz jeśli myślisz o docelowym produkcie.

albo sobie zrób 112l na miękko bez ryb i pienidła ci co najczęściej startują z grubej rury szybko kończą, lepiej wspinać się po kawałeczku i poznawać swoje gusta w tej kwestii, jeszcze zdanie ci się zmieni.Będziesz 30 razy coś przerabiać to norma, a przerabianie kosztuje.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.