Skocz do zawartości
kamilp

Uruchamianie sumpa w 450l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam zbiornik ok 450l + komin z boku zbiornika+ sump ok 60l. Mam pompę grundfosa alpha2 , w kominie dwie rurki jedna spustowa druga zabezpieczająca w razie zatkania tej pierwszej, jaka wysokość powinna być ta rurka spustowa( u mnie jest wysoka- troszke niższa niż zabezpieczająca) ? Jakimi rurkami plastikowymi podłączyć pompę co i jak zrobić wlot wody ? Wrzucę fotki . Co mam zrobić by nie popełnić błedu ,zawory przez i za pompą ? Jak skleję rurki plastikowe to potem nie idzie tego rozebrać i wyczyścić ?

post-22690-0-77008800-1391528158_thumb.jpg

post-22690-0-94667600-1391528163_thumb.jpg

post-22690-0-83401600-1391528186_thumb.jpg

post-22690-0-35138400-1391528199_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ten zawor wywalil bym od razu bo dlugo w morskim srodowisku nie pochodzi. sump 60l w 450l akwa moze byc maly z reszta nie wiem gdzie tam odpieniacz wsadzisz. rurki plastikowe uzyl bym z pvc-u cisnieniowe a nie kanalizacyjne, rurki pe co tam masz sa ok ale nie czaje do konca gdzie one leca i po co (nie widac na fotkach). a juz najlepszym rozwiazaniem bylo by odwiedzenie jakiegos kolegi z pulaw lublina a jak bardzo masz ochote i do mnie do krasnika mozesz podjechac pokaze ci jak ja mam to zrobione troche naswietli ci ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sump też jakoś tak dziwnie wygląda. Jak pompa stanie to woda z akwarium go nie przeleje? Jeżeli ten system kiedyś funkcjonował to chyba wiem dlaczego rurki przelewowe są tak wysokie - bo by woda z komina chwila i przelała całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być zbiornik słodkowodny, dlaczego mówisz że go przelewał ? Miałem pompę 1500l i nie przelewało , teraz zakupiłem alpha2 . Zawór ten wywalę będzie plastikowy, ten wąż ogrodowy to tak na sztukę rzucony, rurki lecą do 1 komory sumpu.Co to za różnica jaką rurą będzie spływać woda :)? Sump ma 72l mój błąd.

Edytowane przez kamilp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma byc slodkowodny, to pomyliles fora...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.