Skocz do zawartości
R.I.P

cyrkulacja do kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuję sprzęt do kostki 75x75x50 i mam zagwozdkę z cyrkulacją. Nigdy nie miałem takiego akwarium tzn. o takim kształcie i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Ma być minimalność w sprzętach więc będzie pompa główna i ... no właśnie Tunze sterowalna - ale która? Jeżeli by się dało to widzę jedną pompę w akwarium i finito. Planuję wyłącznie lps'y lub quadricolory w różnych odmianach barwnych - żadnych sps'ów ... doradźcie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jedną pompą będzie ciężko, nie chodzi nawet o moc tylko po prostu musiałbyś cała skałę i korale poustawiać pod nią. Na 2 będzie wiele lepiej i łatwiej. Ja w podobnych wymiarach mam 2 x tunze. 6095 i 6055 plus kontroler. 6095 polecam bardziej bo daje fajny szeroki strumień w sam raz do kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ninepm - dzięki przemyślę twoją opcję aczkolwiek myślę poważnie nad Tunze 6105 z kontrolerem.

.... czyżby nikt już nie miał nic do powiedzenie w temacie mojej cyrkulacji?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kostkę 100x100 z kominem po środku tylnej szyby. Dwie pompy 6095 są umieszczone symetrycznie po obu stronach komina i dmuchają w kierunku przedniej szyby. Cyrkulacja się sprawdza ale niestety zwiewa piasek z przodu na tył i ciężko jest te pompy tak ustawić żeby nie było tego efektu. Najlepiej by było ustawić je na przeciw siebie ale to już nie "wygląda" :(.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.