Skocz do zawartości
Gawer

Nowe 360L + sump

Rekomendowane odpowiedzi

A woda się leje i leje, mały prZeplyw na odwróconej osmozie napelnia zbiornik już z 5 dni.

Udało sie poskładać wszystko w jedno i co chwile wychodzi cos nowego. Nowa skała doszła. Wszystko w toku.

Czy ze starego zbiornika gdzie mam dość duŻe NO3 przelać z niego wodę do nowego czy sama skała i piach wystarczy?

post-7615-1395145575,76_thumb.jpgpost-7615-1395145597,63_thumb.jpgpost-7615-1395145663,29_thumb.jpg

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niepotrzebne te kolana na powrocie, przesun pompe bliżej pionu powrotu i zrób na węzu elastycznym, mniej strat;)

ten zawór na powrocie trochę wysoko, jak kiedyś tak miałem, to chlupało, dopiero przeniesienie zawóru prawie przy samymm końcu spływu dało ciszę ;)

Edytowane przez Silver200 (wyświetl historię edycji)

Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, nie mogłem sie zdecydować, bede miał miejsce na filtr przeplywowy do biopellets.

Zawór już sprawdzałem i faktycznie było głośno dopiero jak dałem jego odpływ poniżej lustra wody w sumie to było ok. Ale jak będzie lipa to dzięki za radę.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ze starego zbiornika gdzie mam dość duŻe NO3 przelać z niego wodę do nowego czy sama skała i piach wystarczy?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przekładasz piach to i tak skoczą Ci parametry więc chyba nie będzie różnicy jak przelejesz też wodę .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby woda po wyłączeniu prądu nie wracała rurą od powrotu?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wile razy na forum ,nawiercić dziurkę 3-4cm poniżej słupa wody o ile Twój sump jest w stanie zmagazynować taką ilość wody .

Możesz też zastosować taki zaworek ,najlepiej wstawic dwa na powrót http://allegro.pl/ebi-zaworek-zwrotny-na-waz-6-4mm-solidny-i4025547490.html


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS,

Czyli ten zaworek najlepiej by było zamontować do tej wywierconej dziurki, jeśli dobrze rozumiem.

Generalnie wymiar sumpa mam taki,że gdy woda spłynie to jest jakieś 1 cm o krawędzi ale to mi sie nie podoba za blisko, myślę że jest to jeszcze kwestia regulacji ale dobrze być jednak zabezpieczonym dodatkowo. Położyłem nowe panel niemam mowy o zalaniu :(


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS,

Czyli ten zaworek najlepiej by było zamontować do tej wywierconej dziurki, jeśli dobrze rozumiem.

Generalnie wymiar sumpa mam taki,że gdy woda spłynie to jest jakieś 1 cm o krawędzi ale to mi sie nie podoba za blisko, myślę że jest to jeszcze kwestia regulacji ale dobrze być jednak zabezpieczonym dodatkowo. Położyłem nowe panel niemam mowy o zalaniu :(

Jak gleboko masz zanurzony powrót?tzn chodzi mi o sam wylot?Moze jest za gleboko.Sump za duzy nie jest i przy takim litrażu samego akwarium kazdy centymetr to sporo litrów

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie wydaje mi się żeby miał tak małej średnicy powrót... ;)

Nie rozumiesz zaworek montuje się na powierzchni rury powrotu ,


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot powrotu mam jakieś 2,5cm od lustra wody.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 2,5 cm od lustra juz spietrzonej wody, to chyba nawet nie potrzebujesz nawiercac. Sump powinien miec tyle wolnego miejsca zeby to pomiescic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze masz za maly sump.Masz sporo miejsca pod akwarium wiec czemu nie dales wiekszego?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump jest ok, tylko że pompę powrotu mam tak umieszczoną, blisko szyby, że jak mi spada woda i zasysa powietrze to woda z powietrzem w pewnym momencie wylatuje poza krawędz sumpa i zawsze coś wyleci po za a jest to niepotrzebne. Pompy nie mogę umieścić inaczej bo potrzebuję miejsca na filtr przepływowy.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale podtrzymam to co napisalem wyzej.Masz za maly sump.Gdyby byl wiekszy mialbys problem z glowy i nie martwil sie ze gdy wylacza prad cos sie rozleje/przeleje.Nie wiem jak sie sprawa ma z tymi zaworkami...Wczoraj z ciekawosci patrzylem u siebie i wylot powrotu moze byc 5-6cm pod powierzchnia i sump wszystko przyjmuje bez zadnego rozlewania...


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o przenoszenie ze starego akwarium. Jak w starym zrobilo się bagno to nie ma co ryzykować. A tak na serio to sadzisz, ze litraz był kwestia problemów w zbiorniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnom,

myśle że dużo winy było w moim podejściu, ale na swoje usprawiedliwienie ciagle latanie z tymi wiadrami, chlapanie po podłodze, do tego niekomfortowe dojście do akwarium bo było pod blatem od wyspy w kuchni, mało miejsca, małe pole do popisu. Jednym słowem po co sobie utrudniać życie. Zrobiłem teraz tak jak mi polecano od początku.

Okaże sie teraz czy sie do tego nadaje :)

Sump no faktycznie mógł być większy bo trochę jeszcze jest miejsca, ale już po zawodach teraz trzeba zawitał i zobaczymy :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp, wczoraj domontowałem wentylator do chłodzenia w szawce ,bo lipa. Po pierwszym dniu wszystko sie skraplało w szawce, teraz jest bajka.

Zgodnie z porada Silver200 za co dzięki wielkie, przelozylem zawór ze spływu zaraz przy końcu wylotu bo faktycznie chlupalo i było głośno.

Kilka foto:

post-7615-1395487877,48_thumb.jpgpost-7615-1395487892,43_thumb.jpgpost-7615-1395487910,39_thumb.jpgpost-7615-1395487923,39_thumb.jpg

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego korone robiles ? Nie maskowales komina ? Sam jestem poczatkujacy i zestaw z sumpem to dla mnie zagadka, ale chyba byłoby estetyczniej bez hydrauliki na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zestawik :clap: Sam mam czarne tło i rury w kominie ledwo widoczne a z czasem wiadomo zaroscie on algami.sporo polaczen na teflonie wszystko trzyma?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnom,

Korona z płyty meblowej zwykłej boki i tył a front płyta lakierowana, jak już zrobię tło tak jak chciałem , bo narazie jestem na etapie jaki kolor tła to moze włożę jakiś kawałek pleksy czarnej żeby zasłonić hydraulikę, ale tak jak mówiłem to dopiero po umeblowania całkowitym i t p.

Pablo120288

Teflon trzyma na wszelki wypadek w jednym miejscu podwiesilem kablem do srubunku tak na wszelki wypadek. :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci oswietla zbiornik ? Bo czytałem czytałem i nie doczytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.