Skocz do zawartości
Krystian

Co to jest ? - szybkie jak blyskawica

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

wlasnie niedawno znalazlem takie stworzonko:

http://156.17.100.1/~krystian/P4160037.JPG

http://156.17.100.1/~krystian/P4160039.JPG

I tylko mnie nie straszcie ze jest to krewetka modliszkowa. Ma to ok 3-4 cm.

A jezeli to ta krewetka to nie pozostaje mi nic innego jak tylko natychmiastowa eksmisja.

Pozdr

Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modliszkowa !! mam bardzo podobną,rzeczywiscie jest bardzo szybka

P.S chyba dobiera sie do rozgwiazdy??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest modlisza. Masz szczescie, ze udalo Ci sie zrobic fotki. Zwykle jest tak szybka, ze sie to nie udaje.

Wyjmij skale i zlap ja. Mozesz na przehandlowac na forum. Jest wielu chetnych zboczencow na ta krewetke.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ją pod ręka jak atakowała rozgwiazdę i nie próbowałeś jej złapać tylko fotki robiłeś?

Następna okazja do złapanie może długo sie nie pojawić.

Jescze jest młoda , bo nie wybarwiona.

A co z tą fromią ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem zdjecia bo nie bylem pewien co to jest. Potem sprawdzilem w necie i okazalo sie, ze jest podobna do modliszkowej. Chcialem ja zlapac, ale niestety przy probie zlapania znikla mi w skalach.

Rozgwiazda przezyla....

Polowania zaczac czas! Jak zlapie to odezwe sie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrrrrdeee ta bladzia zabiła mi dzis drugiego tectusa :) mam jeszcze małą rybke decore i dwa kraby yhh ;/ zauważyłęm że najczęsciej przesiaduje w dwóch skałkach na jednej jest kolonia antheli a druga jest bardzo wielka i leży na samym spodzie wiec bedzie mały problem ;/

butelka z odciętą szyjka i wsadzoną odwrotnie a w środku pokarm nie wypalił jak przez 4 dni i noce jej w to nie złapałem to i chyba nie złapie??

acha a jak wyjme skałke i bede pewny że ona tam jest to czym mam ją wypłoszyc nie rozłupując skały?

słodka woda??

a jak za głęboko wlazła?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jakie skutki by były gdyby taki delikwent nas w łape uchlał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w moim 600l baniaczku mam taką delikwentkę i zjada mi małe małże na skale i krewetki którymi karmię ukwiały. Większość dni siedzi w dziupli zatkanej kawałkiem skałki a jak jest głodna to otwiera dziurkę. Wtedy podsuwam jej krewetkę koktajlową i ją wciąga do dziury i tak już klika latek (2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zatkasz palcem otworek w skale , gdzie sie schowała, a bedzie to jej jedyne wyjście to tak cie ukłuje ,że aż ciepło ci sie zrobi .Uczucie jakby porażenie prądem. Ja tego nie miałem okazji doświadczyć, ale mój kolega poznał ten ból.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka te krewetki, tak samo jak pistoletowe zawsze maja drugie wyjscie!! Moim zdaniem poskutkuje wyczajenie skalki w ktorej siedzi i zapakowanie jej zgrabnie, zrecznie i szybko do worka np po rybach. Uwaga moga skakac!! trzeba szybko "zakrecic" worek. Potem do miski i czekac az sama wypelznie. szybko do refugium i post w targowisku...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ugryzieniem w palec to nie jest tak różowo. Zależy czy krewetka jest z rodzaju "puncher" czy "smasher". Są one zmorą rybaków, którzy mówią na nie "thumb splitters" - palec/kciuk po spotkaniu z tym potworkiem nie wygląda za ciekawie...

Fragment oryginalnego tekstu:

"It is interesting that the power of the "smashers" appendage can produce a blow close to the power of a 0.22 caliber bullet and are notoriously known as "thumb splitters". It is rumored that because of the tremendous strength these animals have, they can crack aquarium glass. "

W The Daily Mirror (z 10 kwietnia 1998r) był opis Mantisa wraz z dokumentacją, jak mantis rozpierdziela 1/4 calową (?!) szybę akwarium. Przeciążenie jakie osiąga to G=50 a czas trwania uderzenia (najszybszy w przyrodzie) to 1/6000 sek.

Tu jest link do wspomnianego art. na Daily Mirror, niestety potrzebne jest aktywne konto z wykupionym membershipem zeby to obejrzec... a jakos nie usmiecha mi sie podawac wszystkich danych wraz z numerem karty kreydtowej... http://tiny.pl/gw1p


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widac to na fimach kreconych kamera z duza liczba klatek na sekune, tam jest taka sila ze swieci przez moment, z taka sila i szybkoscia sa zgniatane czasteczki wody. Cos jak na powierzchni wahadlowca jak wraca na ziemie tyle ze tak sa to czasteczki powietrza.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie mantis uderza - bardzo szybko i mocno, a pistoletowa oglusza fala uderzeniowa od pojawijacej plazmy po szybkim zamknieciu i otwarciu szczypcy to jest to co opisal aquamaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.