Skocz do zawartości
kinia87

REEFMAX Bydgoszcz, pierwsza solniczka ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Te dwa sps z dołu lepiej wyżej postawić, bo one potrzebują dużo światła. Ładnie to wygląda ;) powodzenia

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bedziemy przestawiac :) wczoraj obmyslalismy miejsce :) Dzięki Marku, korale od Ciebie super się zachowują :) wczoraj lobo wypuścił macki na 0,5 cm :)


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co taka cisza,hmm??? A gdzie nowe zdjecia :o ?

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę Kinia, że idzie do przodu ;)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, cisza była, bo miałam akcję z psem... zatruł nam się prawdopodobnie trutką na szczury... no i ledwo go odratowali... klika dni walki, kroplówki etc... ale pomału wychodzimy na prostą..

zdjęcia wrzucę niebawem ;) ustawienie nieco zmienione, spsy bardziej w górę poszły. Martwi mnie lobo, bo od 3 dni strzelił focha i nie polipuje... lobophyton ma to do siebie, że czasem fochuje?


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,nie masz sie czym przejmowac :),u miekasow to nic nadzwyczjnego. U mnie rekordzista jest sarco,mial focha 10 czy 11 dni,ale go przetrzymalem :p. A po tym wywalil polipy tak dlugie,jak nigdy wczesniej :).

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem z krewetką czyszczącą... jakieś 2 tyg. temu zaczęła się dziwnie zachowywać (tj. leżała na boku, lub stała na przednich odnóżach i szybko poruszała resztą kończyn). Po dłuższej obserwacji zauważyłam, że zrzuca wylinkę.... tyle, że trwa to zbyt długo, widziałam, że się męczy i jakby nie może zrzucić wąsów i nóg. Co więcej, od 3 dni nie widzę jej nigdzie. Widziałam wylinkę na cyrkulatorze, ale samej krewetki nie ma... ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać, dlaczego ta wylinka tak długo trwa? bo chyba nie jest to normalne...


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozujesz jod? Jego brak bywa problemem u krewetek i krabów przy wylince.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba mam odpowiedź.... jodu nie dozowalam, po pracy pojade zakupić.


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lugola na wodzie. Sprawdza sie a kosztuje ok 5zł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić świeżą solankę. U mnie krewetki mają wylinki w nocy po podmianie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na aktualizację. Współczuję Ci akcji z psem. Parę lat temu miałam to samo. Mam owczarka niemieckiego i bida, 40kg pies nie miał siły chodzić, musiałam go wkładać do bagażnika i tez jeździłam na kroplówki. Sorry za OT, ale aż się serce kraje. A wracając do akwa, to czy zwróciłaś uwagę czy ta wylinka krewetki była cała, czy tylko fragment? Jeśli nie zrzuciła wszystkiego, to już pewnie po niej. Znalazła się w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka się nie znalazła... dziwna sprawa z tą wylinką, najpierw męczyła się tydzień - 1,5, po czym nagle jednego dnia zobaczyłam samą wylinkę a sama krewetka zniknęła. No i tak nie ma jej już 4 dni...

A co do lobo to chyba wygląda na to, że zrzucał częściowo skórę. No i wczoraj wypolipował jak nigdy przedtem ;)

Edytowane przez kinia87 (wyświetl historię edycji)

8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, zaczyna robić się dziwna sprawa..zniknęła mi druga krewetka O_o no i powiem Wam, że nie mam pojęcia co się dzieje, bo to już druga, która zniknęła bez śladu. A raczej nietrudno byłoby zauważyć 2 martwe krewetki w 100l akwa... ktoś mi może powiedzieć, co się dzieje? Z obsady mam 2 błazenki (czy one mogły to zrobić?), ślimaki tectus, babilonia i krabosz mitrax... plus zauważone 2 nieduże wieloszczety zielono-różowe. Ostatnio widziałam jak krab z wieloszczetem zajadają wylinkę wundermanii, po czym wundermanii dzień później zniknęła. Pomocy?


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś w skale siedzą i się pojawią za jakiś czas


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do krewetek,to już możesz używać czasu przeszłego. Bazując na moim niewielkim doświadczeniu,mogę powiedzieć,że w tak małym akwarium rybka,krewetka,ślimak,którego nie widać kilka dni, udał się już na wielką rafę...Co innego,jeśli chodzi o wężowidła,czy niektóre gatunki krabów - te potrafią skutecznie chować się w skałach,chociaż ja swoje wężowidło i pomponiarę bez trudu namierzam podczas karmienia :).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już jestem pogodzona z losem w odniesieniu do krewetek... czailam sie w nocy, zadnego intruza nie wypatrzylam. Wiec chyba jednak brak jodu dal sie we znaki przy wylince. Ech. Chyba, ze jest cos jeszcze w akwa, o czym nie wiem i czego nie widac..

Wczoraj dolaczyly do akwa 2 nowe ryby: pterapogon i escenius bicolor (moj ulubieniec!) Pterapogon zrobił sobie stado z błazenkami, wszędzie pływają praktycznie razem :) no i trochę nam rozruszał błazny, bo do tej pory raczej trzymały się jednego kąta akwarium. A Eugeniusz (escenius) jest tak pocieszny, że mogłabym na niego patrzyć non stop! znalazł sobie norę w skale i się czai :) raz po raz wyląduje w lobophytonie lub pod nim :) straaasznie fajne stworzenie :) I generalnie pełna sielanka wśród ryb :)

post-23157-0-39459900-1397933511_thumb.jpgpost-23157-0-03376200-1397933514_thumb.jpg


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Edka bicolora. Super wygląda jak zajmuje jakąś pozycję i obserwuje otoczenie. Fajnie też zmienia barwę do snu - plamek dostaje..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przed chwilą spanikowałam, jak go w nocnym oświetleniu zobaczyłam. Dzięki Marku za rozwianie wątpliwości dot. plam :)))


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie raz Cię zaskoczy.

Ja ostatnio spanikowałem jak zobaczyłem Hepcia leżącego na boku. Później wyczytałem że robią tak czasem. :lol:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja informacji. Krewetek jak nie było tak nie ma... więc już mogę mówić o nich w czasie przeszłym... niestety chyba zbyt późno zaczęłam dozować jod i nie poradziły sobie z wylinką i odbudową pancerza :(

a tymczasem wśród ryb pełna sielanka, błazenki "przygarnęły" do stada pterapogona i pływają wszystkie 3 razem ;) escenius bicolor łupie oczyskami ze skał, poznajdywał sobie różne nory i sobie przesiaduje :) uwielbia też lobo :) kontaku z rybami unika, raczej płochliwy.

W planach wprowadzenie małej babki, co porządek w piachu zrobi, na pewno dojedzie też piżamka i decora.

No a dziś "wpłynęła" nowa ambionesis ;)

Co mnie zaczyna zastanawiać... pojawiły się jakieś dziwne robaki - z pancerzykami - czarne, gładkie, lekko wypukłe - tak na oko 3mm x 2mm od spodu widoczne białe krótkie czułki. Wypatrzyłam 2, chodzą zawsze parami... ktoś wie co to może być?

A drugie "coś" to albo ślimak (nie pamiętam nazwy) albo worm - spaghetti. Pełno wystających nitek z dziury jednej ze skał. Nitki chowają się, jak zgaśnie światło... czy to "coś" muszę wywalić? groźne czy nie?


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kinia jak postępy z reefmaxem:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Adi!

Baniak ładnie się buja :) Przeżył nawet tygodniową nieobecność moją i męża (wakacje na Zakynthos), pozostawiony pod opiekę moim rodzicom ;) no i oprócz totalnie zarośniętych szyb (nie było widać prawie nic jak przyjechaliśmy) to wszystko ładnie żyje :) Odeszło nam cyjano z piachu (w końcu)! Bo wiecznie czerwono było.. Widać, że baniak już sie unormował po okresie dojrzewania, więc jest spokojnie :) clavularia virdis super green rośnie jak głupia i rozlewa plazmę nawet na piachu ;) W poniedziałek jedziemy kupić jakieś nowe rybki :) Pozostała ekipa rybna żyje w pełnej sielance (2x błazenek, 1xpteropogon, 1xescenius bicolor). Błazenki zaczęły też od przedwczoraj traktować euphylie jak ukwiał, więc taki widok cieszy baaaardzo! W wolnej chwili porobię aktualne fotki :)


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile kilka aktualnych fotek :lol:post-23157-1403446929,93_thumb.jpgpost-23157-1403446946,43_thumb.jpgpost-23157-1403446956,67_thumb.jpgpost-23157-1403446965,95_thumb.jpgpost-23157-1403446980,53_thumb.jpgpost-23157-1403446987,41_thumb.jpgpost-23157-1403446999,91_thumb.jpg

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

post-23157-1403447102,46_thumb.jpgpost-23157-1403447116,41_thumb.jpgpost-23157-1403447129,69_thumb.jpgpost-23157-1403447148,43_thumb.jpgpost-23157-1403447148,43_thumb.jpgpost-23157-1403447184,83_thumb.jpgpost-23157-1403447213,27_thumb.jpg

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Jak widać wśród ryb pełna sielanka ;-) Eugeniusz (escenius) chętnie pozuje do zdjęć ze skał :-) martwią mnie tylko 3 rzeczy: akra - straciła kolor (dziwne bo np.montipora polipuje wzorowo). Po drugie briareum - słabo się otwiera - czego to może być przyczyna? I rhodactis...jakiś taki wyblakly, nie pompuje się jak dawniej... Z góry dzięki za sugestie

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kinia87 (wyświetl historię edycji)

8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.