Skocz do zawartości
kinia87

REEFMAX Bydgoszcz, pierwsza solniczka ;)

Rekomendowane odpowiedzi

post-23157-1403447868,21_thumb.jpg to jest ten widok, na który długo czekalismy... Euphyllia natural house ;-)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Dziękuje Jacku, miło poznać kolejną posoloną osobę z niedalekiej odległości ;-)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakieś newsy z baniaczka. Fajnie, że błazny znalazły w końcu domek. Zauważyłam, że mamy obecnie taką samą obsadę rybek. Co jeszcze planujesz? A może już coś kupiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję babkę kopiącą. Do tego 2 rybki nie pamiętam nazwy ale są tanie i srebrno-niebieskie :) planuję tez zwolnić trochę miejsca na dnie.

Pytanie, jak zmieniam wode raz na tydzien 10l to jest to samo co raz na miesiąc 30-40l? Tak mi wygodniej.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Bardzo ładna Euphilia jaki to gatunek?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super może mi też się uda ją znaleźć :)

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, doszły 2 nowe rybki, babka ptereolotris i zwykła babka kopiaca. Prereolotris praktycznie od razu się zaprzyjaźniła z reszta obsady, przepływa raz to miedzy nimi raz miedzy skałami, trochę przysoadzir na piachu, bardzo ciekawa rybka. Kopiaca jak na razie wykopala mega dziurę pod skala i tam sobie przesiaduje, co ciekawe często razem z ptereolotris i to tak łeb w łeb :-) jedna drugiej nie przegania, wręcz przeciwne, spotykają się na "ploty" chyba :-)

Kilka ujęć ptereolotris post-23157-1403985316,97_thumb.jpgpost-23157-1403985336,03_thumb.jpgpost-23157-1403985348,92_thumb.jpgpost-23157-1403985364,84_thumb.jpg

I jeszcze krotki filmik

Reefmax 4mce: http://youtu.be/xJjgelKp9Yw

Mam jeszcze pytanie, na briareum pojawia sie protopalythoa. Czy możliwe, ze to jakiś wpływ ze słabą kondycja briareum?

Zdjęcie akwa w widoku nocnym post-23157-1403986574_thumb.jpg


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda pięknie :) Babki też ciekawe, ja też kupiłem Babkę siedzi razem z krewetką pod skałą i obserwuje z ukrycia :)

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki ;-) no te symbiotyczne to super sprawa, tez się przymierzalam, ale finalnie wyszło inaczej :-) kopiaca nieźle nam zaczyna dołki kopać pod skałami, nosi piach w różne miejsca, buduje kryjówki, zaczynam się tylko obawiać, żeby nam skały się nie zawaliły..bo nie są klejone...co prawda najpierw kladlismy skały potem piach, ale mimo wszystko trochę mam obawy..Kilka fot babek plus filmik obrazujący kopiącą w pracy (pod euphyllia)

post-23157-1404061787,14_thumb.jpgpost-23157-1404061797,1_thumb.jpgpost-23157-1404061806,86_thumb.jpg

Reefmax, babka kopiąca w pracy :-): http://youtu.be/sekA4Pi70-U

Edytowane przez kinia87 (wyświetl historię edycji)

8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widać porządną norkę zrobiła, fajnie trochę piaskiem zamiesza. Urodziwa rybka :]


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fota babki kopiacej

post-23157-1404331055,1_thumb.jpg

A tutaj z dziś ciekawa sytuacja, lysmata czyści ptereleotris ;-) która nawet się krewetce nadstawiala do pucowania :-)

post-23157-1404331142,32_thumb.jpg

A tu parę ujęć błaznów tarzajacych się w euphylli

post-23157-1404331192,37_thumb.jpgpost-23157-1404331213,73_thumb.jpgpost-23157-1404331230,34_thumb.jpgpost-23157-1404331242,48_thumb.jpg

No i kreweta :-) post-23157-1404331290,81_thumb.jpg


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ! Moje Błazny póki co bezdomne... A jeżeli chodzi i krewetke czyszczącą to moja babka też się nadstawia. Udało mi się nawet zrobić zdjęcie. Fajny masz zbiorniczek. Dawkujesz coś dla skorupiaków na wylinke?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babeczka świetna. Bardzo sypie, czy pracuje tylko w dolnych partiach akwarium, tak jak na filmiku? Cały zbiorniczek też super już wygląda. Moja krewetka niestety jedyne co chce czyścić, to moja dłoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kinia.

Widzę, że masz mój ulubiony gatunek babki. Sam miałem trzy Puelariski i mam nadzieję, że ta którą mam będzie ze mną na dłużej. Bardzo skoczne stworzenia ale jak je "wychowasz" stają się bardzo urokliwe w obserwacji. Moja z kolei wykopała sobie swoje "m3" pod jedną z większych skał i tam zamieszkała z Decorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka póki co sypie tylko do wysokości 3cm. Zasypala całą skałę z euphylią bo pod nią ma nore.

Trochę boję się o babkę kopiącą. Czy ona znajdzie sobie wystarczającą ilość pożywienia kopiąc w piachu czy trzeba ją jakoś dokarmiać. Wczoraj przy karmieniu spróbowała złapać płynący płatek ale jej nie wyszło.

Dozuję codziennie jod tak pomiędzy 0,5 a 1ml i nie ma problemu z wylinką. Krewetka gubiła już z 4 razy. Krab jeszcze nie. Poprzednie krewetki zakończyły żywot przy wylince gdy nie dawkowałam jodu.

krewetka dobierająca się tym razem do kopiącej :-) błazenek świadek zajścia ;-)

post-23157-1404646737,72_thumb.jpg


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U tej babki to norma. Moja zbiera po całym baniaku muszelki i różne kamyczki i znosi je w jedno miejsce. Ma już pokaźną kolekcję. Co do karmienia to spokojnie sobie poradzi z tym co znajdzie w piachu. Myślę, że lada chwila będzie pierwsza przy karmieniu jak inne rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i bajeczka się skończyła...

wczoraj przyjechały do mnie z forum piżamka, decora i krewetka tańcząca. Kewetka tańcząca zaliczyła uraz oka (chyba?) (jedno ma duże, drugie małe), więc nie wiem jak to z nią będzie... Piżamka super przyjaźnie nastawiona do reszty obsady, ale, niestety pterapogon nie daje jej żyć... Ganiał ją całą noc po baniaku. Boję się, że jak wrócę dziś z pracy, to piżamki już nie zobaczę :( nie rozumiem, przecież pterapogony jak i piżamki mają spokojne usposobienia... więc? coś jest nie halo... w związku z powyższym piżamka pilnie na sprzedaż! jedyna dobra wiadomość to taka, że decora zamieszkała z 2 pozostałymi babkami i świetnie się z nimi dogaduje....

Jakby tego było mało, chyba zaczyna się ospa :( jeden błazenek ma 2 białe kropki (z czego jedna to jakby kryształek wbity w bok), drugi tylko jedna plamka na płetwie. Od razu zaaplikowaliśmy roztwór z czosnku do akwa. No i obserwujemy co się dzieje...


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe wieści z baniaka?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon terytorialny jak cholera...pizamka chowa się po kątach...nie wiem czy dac na przetrzymanie czy oddać..


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na tyle wiedzy żeby doradzać, ale trzymam kciuki za pomyślne rozwiazanie sytuacji ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon wczoraj odpuścił. Ale pizamka jest mocno zestresowana i nie przyjmuje pokarmu :-( mam nadzieje, ze dziś juz zacznie jeść... blaznom jakby plamy ustępują, roztwór z czosnkiem dawkuje codziennie. Obserwujemy...


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon juz łagodny jak baranek. Pizamka jeszcze trochę nieufna ale juz zaczęła jeść:-) wiec jesteśmy na dobrej drodze.

Plamy blaznom zniknęły prawie całkowicie.. Dostały sporą dawkę uderzeniowa czosnku w 1.dzień, w którym zauwazylismy, ze cos jest nie tak. Dziś juz dawka nieco mniejsza, będziemy tak jeszcze przez tydzień dozowac.

Decora jest cudna..choć z kolei blazny niezbyt ja polubily:-) a krewetka doszla do siebie i smiga :-) tak wiec odpukac.... ;-)


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę Twój wątek i cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.