Skocz do zawartości
falcza

test jbl po4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak robie test jbl po4 to próbka z odczynnikami robi mi sie żółta a nie niebieska

robie tak jak w instrukcji czyli i łyżeczka jednego odczynnika i 10 kropli odrugiego w 10ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktora strona łyżeczki wsypywales? Mała czy dużą? Ja dużo zrobiłem tych testów, zawsze taki sam wynik jak na hance, wg mnie jedne z lepszych testow

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no łyżeczke dołączoną do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn tą dużą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, tak na 99%, to w teście PO4 ten proszek się sypie dołączoną łyżeczką, ale tą mniejszą stroną. Ta łyżeczka ma dwa końce i przy PO4 używasz tej malutkiej.

JBL, :) - tam jest nanodrukiem napisane że te testy się nie nadają do zbiorników morskich !!!

Gdzie tam jest to napisane, jeżeli jest wprost nawet przy wynikach rozróżnienie na akwaria słodkie, morskie i stawy?


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jesli tak to zaraz zrobie test-ale mam dać 10 kropli tego drugiego czy tez mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to jest jedna mała łyżeczka proszku i 10 kropli na 10ml. wody w słoiczku ,mieszamy i odstawiamy na 10 min. Warto pszepłukać słoiczek w badanej wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test dodając mała łyzeczke proszku i .... obie probki maja taki sam kolor czyli fosforanów mam 0- na to wychodzi hehe, albo to kolejna sciema tego testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzasz? Zgodnie z instrukcją? "Na oko" te dwie próbki mogą być takie same, a jak je porównasz ze skalą zgodnie z instrukcją to możesz mieć np 0,05. Tam są bardzo małe różnice w kolorach przy niższych wartościach i widać je dopiero jak się spojrzy od góry na próbki położone na skali pomiarowej.


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak próbka sie nie zabarwia, albo zabarwia sie słabo, to po prostu masz bardzo niskie po4

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze było 0,02 ale wątpie-poza tym karmie tylko 2 kropelki korallfluid co 2 dni, a koralowce mam tylko miekkie, slimaki i wundermani wiec zadnymi mrozonkami narazie nie karmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje sie cieszyć:) z takich parametrow

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jedzą Twoje wundermani skoro ich nie karmisz mrożonkami? Ślimaki jedzą syfek który wypada ze skały, ale krewetki to trzeba troszkę chociaż podkarmiać. Ja mam 4 krewetki (3 wundermani i 1 boksującą) i dostają codziennie jedną kostkę mrożonki. Fakt, że mam też wężowidło i kraby, więc jest komu wyjadać resztki, ale widząc jak krewetki wyjadają mrożonkę to nie wiem co by jadły gdybym ich nie karmiła;)


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje narazie jedzą aptasie bo ich duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po4 też zawsze wychodziło na żółto, też mam test jbl. Kolor powinien być przeroczysty albo wpadający w niebieski, więc to jakaś ściema, jak się robi żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane że służy do pomiaru i rutynowej kontroli zawartości fosforanu wody słodkiej i morskiej.

Więc PawelL poszedłeś po bandzie.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 45 zł w plecy niezle, ale cóż zdarza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli 45 zł w plecy niezle, ale cóż zdarza sie
wcale nie, to dobry test :)

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam ten test za dobry, pokazuje to samo co salifert. Jak już straciłeś cierpliwość, to czas kupić fotometr. polecam Milwaukee, to samo co Hania, a tańszy, odczynniki pasują i z Hanki i z Milwaukee.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tak to fajnie moje po4 =0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JBL, :) - tam jest nanodrukiem napisane że te testy się nie nadają do zbiorników morskich !!!

Mozesz pokazać gdzie? Bo choć już z nich nie korzystam ale jedtem w komitywie z przedstawicielem JBL i z chęcią mu to pokaże

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go stosuje od 2 lat, dla mnie jeden z lepszych testów kropelkowych na PO4.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.