Skocz do zawartości
SunRose

Krab ale jaki i czy szkodliwy dla sps?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za krab i czy moze podjadac spsy?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-20123-1392123526,37_thumb.jpg

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na tego --> http://pl.reeflex.ne...anodactylus.htm

twoje zdjęcie nie jest wyraźne, charakterystyczne u tego kraba są czarne szczypce.

Może dodam że mam ( przynajmniej miałem) tego kraba, ale nigdy nie złapałem go na uszkadzaniu korali. Musze jednak dodać że nie miałem nigdy acropor, tylko seriatopory i talerzówki.

W opisie podają że może żerować na acroporach, a dokładnie żywić się ich wydzielinami.

Edytowane przez piniol (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie to chyba ten i by sie zgadzalo :) lubi polipy korali ;/ przyjechal z acroporą i zauwazylem ze cos polipy znikaja na niej az w koncu go przyskrzynilem :) moze sie odratuje :D

Jezeli jest ktos nim zainteresowany to go oddam za free ;) Odbior osobisty.

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep który podarował Ci tego kraba zachował się bardzo mało profesjonalnie . Tak właśnie to wygląda ,przenoszone kraby ,ślimaki nagoskrzelne ,wirki itd. To właśnie jest kwarantanna czyli pozbycie się pasażerów na gapę (pasożytów ) .Jednak nie ma się co temu dziwić jak ogląda się oferty niektórych sklepów na których widać pasożyty na koralowcach i zachwyt klientów tymi sklepami w tym samym wątku.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jak dają w gratisie wężowidło lub jakieś normalnego ślimaka to wcale nie jest źle. Faktycznie gorzej gdy jakiegoś szkodnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe na czym, ma polegać taka kwarantanna, że krab nie przeżyje.???????

Bo jak on nie da rady to nic nie da!

A raczej nie ma się czemu dziwić, jak skała z frachtu, to zawsze są niespodzianki.

I na tym ma to polegać.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym ma to polegać że kupujesz korala z pasożytem bo kolego @Diabeł prawdziwy troszkę chyba jeszcze nie rozumiesz akwarystyki morskiej albo nie bardzo chcesz zrozumieć . Jak mamy kraba pasożytującego na acroporze to go się pozbywamy i to się robi na kwarantannie u importera(sklepikarza) to samo tyczy się innych pasożytów . Jak kupuje w profesjonalnej hodowli psa to nie chce na nim pcheł ..... może łatwiej to zdanie zrozumiesz


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niestety tak bywa - nie każdy sklep dba o to aby usunąć szkodniki z korali.

Niestety staje się normą to, że po koralach wręcz biegają kraby i skaczą ślimaki - a wielka szkoda bo to ogromne lekceważenie klienta.

Ja kupując korala nie powinnam już go oglądać z każdej strony - koral w sklepie powinien być czysty.

SunRose - kraba się pozbądź jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odizolowany jest może znajdą się chętni na niego ? :) Taki mały krabik tylko w fryzjera chciał się pobawić w strzyżenie polipów :D Hm może do sumpa go wrzucę ma szanse na jakieś "godne" życie ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pociągnę ten OT, bo mnie temat zainteresował. Co gdy na koralu jest krab symbiotyczny? Czy nadal jest to kiepska kwarantanna? Czy może istnieją sposoby na pozbycie się krabów pasożytniczych a pozostawienie symbiotycznych? Pytam z ciekawości.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kolega został oszukany? bo dostał kraba pasożyta?

To było celowe działanie, a ja dalej nie wiem na czym ma polegać ta kwarantanna?

Bo widzę te krabiki u największych !!

Czy według Ciebie, akwarystyka morska polega na, wytępieniu wszystkiego co zwiane 'nie chcianym'?

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie akwarystyka morska polega na tym, ze jak kupuje koral, to chce koral, a jak do niego chce kraba symbiotycznego to kupuje kraba, jak chce żywą skale to chce skale, a nie kraby slimaki i aiptazje. Jak kupuje akre, to nie chce w gratisie ślimaków nagoskrzelnych i innego badziewia. Po postu chce dostać to za co płace. A gratis mnie interesuje, ale w osobnym worku z info, ze go dostaje.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ale wszystkich gratisów i tak uniknąć się nie uda. Każdy je dostaje przecież. Akwarium dojrzewa i wtedy są w nim plagi. A skąd te plagi się biorą ? Skąd ataki dino cyjano i innych ? Przecież w soli ani w wodzie jaką lejemy, zakładam start na czystej solance bez dodatków z istniejących zbiorników, ich nie ma. A plagi dotykają każdego obojętnie jak startuje. Zatem gratisy i niespodzianki to chyba naturalna część akwarystyki morskiej. Ktoś na forum pisał, że dostał w gratisie mitraxa. Sam dostałem małe wężowidła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Grzesiem :)

Co do krabika przyjąłbym, lecz za daleko mieszkasz :p


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie-@ radiesteto, ale chyba nie wszyscy to rozumieją.

Właśnie na tym polega jeden z uroków, kolegom polecam takie akwariuhttp://www.youtube.com/watch?v=gFrTybLsBqIm


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo widzę te krabiki u największych !!

Tzn. Gdzie?

Krab pasożytniczy a krab symbiotyczny są do rozróżnienia gołym okiem-nie trzeba być specjalistą.

A specjalistą niewątpliwie powinien być sklep.

Ale wszystkich gratisów i tak uniknąć się nie uda. Każdy je dostaje przecież. Akwarium dojrzewa i wtedy są w nim plagi. A skąd te plagi się biorą ? Skąd ataki dino cyjano i innych ?...

A plagi dotykają każdego obojętnie jak startuje.

Naprawdę-nie chce mi sie powtarzać już ale napiszę z własnego doświadczenia.

Plagi biorą się tylko wtedy kiedy sami je włożymy/wlejemy/zasiedlimy w akwarium.

P.S. Niech to nie będzie kolejny wątek o tym,że skała naturalna jest dawcą wszelkiego życia w akwarium.

Miklas, diabeł prawdziwy- kwarantanna "krabowa" mogłaby polegać choćby na tym,żeby mechanicznie usunąć kraba z korala.

Pokazywanie go na zdjęciach w cudownej dostawie sps a potem sprzedawanie go klientom jest faktycznie przejawem braku profesjonalizmu lub innej niewiedzy.

Krab symbiotyczny od dzikusa różni się zasadniczo:)

Poszukam zdjęć na reeflexie i wrzucę,żeby temat nie uciekł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł jak chcesz takie gratisy to chwała Ci za to. Ja przez takie "gratisy" musiałem zlikwidować akwarium. Co dla Ciebie jest urokiem dla innych może być koszmarem. Dopusc do siebie taką myśl, że nie wszyscy myślą tak samo.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja wiem jak wygląda symbiotyczny, nawet mam jednego u sobie. Tak tylko pytam co oznacza dobrze przeprowadzona kwarantanna i jeśli jest jak mówisz, że to mechaniczne usuwanie szkodników, to ok. Ja wyobrażałem sobie raczej kąpiele w jakiejś chemii, wtedy szkoda by mi było tych symbiotycznych.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego prawie na każdej acroporze ,która kupowałem w bardzo znanym sklepie.Wręcz słyszałem że to taki super bonus.Debora podeślij te zdjęcia jak wygląda symbiotyczny a jak szkodnik.

pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie akwarystyka morska polega na tym, ze jak kupuje koral, to chce koral, a jak do niego chce kraba symbiotycznego to kupuje kraba, jak chce żywą skale to chce skale, a nie kraby slimaki i aiptazje. Jak kupuje akre, to nie chce w gratisie ślimaków nagoskrzelnych i innego badziewia. Po postu chce dostać to za co płace. A gratis mnie interesuje, ale w osobnym worku z info, ze go dostaje.

Zupełnie nie rozumiem twojego oburzenie. Przecież do takich klientów jest skierowana wyjątkowo szeroka oferta sztucznych korali i ryb, wolnych od wszelkiego niechcianego życia :)

Ludzie, to żywy organizm (nawet te głupie kamienie) i trzeba się pogodzić z niespodziankami. Zgadzam się, że sklep powinien dołożyć wszelkich starań żeby minimalizować zagrożenia, ale bez przesady, postawa "płacę - żądam" nie zawsze jest sprawiedliwa. Kupuj w sklepie osobiście, dokładnie oglądając zwierzęta - wtedy będziesz miał pretensje tylko do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj adam_s miał ładną porcelankę:

http://nano-reef.pl/topic/50511-krab-z-wygladu-mily-%3B-na-koralu-siedzi/

http://www.chucksaddiction.com/coral_crabs-2.html

Taką porcelankę miałam też u siebie w acroporze i fajnie - niech sobie żyje:)

Ma fajną obrażoną minę cały czas;)

Tak więc:

l37j.jpg

Jeżeli dostajemy takie gratisy to należy je usunąć.

I nie mydlmy sobie oczu, że to jest natura itp., itd.

Bo za chwilę będziemy kupywać acropory krabom na kolacyjkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle poglądów,

a dalej nikt nie raczył wytłumaczyć, na czym polega ta kwarantanna.

Czy to jakieś chemiczne zabijanie?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle poglądów,

a dalej nikt nie raczył wytłumaczyć, na czym polega ta kwarantanna...

Ale co tu wyjaśniać?

Kwarantanna, to powszechnie używane słowo, określające odosobnienie osobnika, który mógłby zagrażać jakiejś populacji.

W naszym wypadku, kwarantanna ma także przekonać kupującego, że nabytek jest zdrowy, skoro przeżył te kilkanaście czy kilkadziesiąt dni kwarantanny.

Kwarantanna jest przeprowadzana w warunkach naturalnych, inaczej powinna się nazywać terapią/leczeniem.

ed.

Chociaż stosuje się też pojęcia np. kwarantannowych kąpieli leczniczych.

Nazwa chyba wszystko wyjaśnia.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ile ludzi tyle poglądów,

a dalej nikt nie raczył wytłumaczyć, na czym polega ta kwarantanna.

Czy to jakieś chemiczne zabijanie?

To właśnie jest kwarantanna czyli pozbycie się pasażerów na gapę (pasożytów )

Miklas, diabeł prawdziwy- kwarantanna "krabowa" mogłaby polegać choćby na tym,żeby mechanicznie usunąć kraba z korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.