Skocz do zawartości
adi2525

REEFMAX pierwsza solniczka Zielona Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:)

Po długich godzinach przemyśleń, zastanawiania się, czytania forum i opinii zapadła decyzja o zakupie reefmaxa. Padło na powyższy sprzęcik głownie ze względu braku doświadczenia w prowadzeniu akwarium morskiego, kto wie jeśli jakoś się podszkolimy z żoną to plan jest na sporo większe ale od czegoś trzeba zacząć ;).

Do rzeczy:) reefmax zakupiony :) jak i trochę innego sprzętu:

1. koralia nano 900,

I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie :) do Was pewnie z wielu:) co dokupić do korali

aquael 2600, czy może drugą koralię 900 czy może jeszcze coś innego? :)

2. Salimetr Aqua Medic

3. Sól kent 6,7 kg

4. piasek 4kg (może jeszcze dokupić?)

5. zamówiona żywa skała 12kg w sklepie z ZG (jak sądzicie za dużo czy może za mało?)

6.oczywiście cały zestaw RO/DI

7.Grzałka Aquael 100w

8.miernik TDS

hmm póki co to tyle:) chyba że coś pominąłem więc licze na pomoc i szybkie sprostowanie gdzie popełniłem błąd:)

Z uwagi, że reefmaxa kupiłem kilka dni temu udało mi się już go zalać wodą (kolejne pytanie:) postarać się załatwić jakąś wodę z już pracującego akwa a jeśli tak to ile? :)

Dodawać jakieś bakterie na początek? powiem tak czytając forum doszedłem do wniosku że jak najbardziej dodawać ale już w sklepie akwarystycznym Pan, który mi doradza ze skałą powiedział, że bakterie nie są konieczne, a nawet odniosłem wrażenie że mi je odradza.

:) co z filtrami zostawić oryginalne czy dorzucić coś typu purigen?

dorzucam fotkę po zalaniu:) i czekam na wasze porady:) bardzo się przydadzą :)

pozdrawiam serdecznie;)

świerzak

post-23084-0-85245900-1392225691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam

Jak doradza ci pan z WŚ to go sobie odpuść

Ps zapraszam posolonego do mnie

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, też zaczynam od wczoraj z solniczką w reefmaxie, więc pewnie będziemy się wspierać w bojach nawazajem ;)

Co do skały, powiem Ci tak, ja mam 10kg, jest tego dość sporo, ale mi się podoba. Więc kwestia gustu, czy wolisz mniej czy więcej :) w każdym razie 12kg to całkiem pokaźna ilość.

Bakterie polecam lać, nawet jak woda jest z działającego zbiornika (i najlepiej, żeby takowa była - przyspieszy proces dojrzewania). Ja miałam całe 80l wody z działającego zbiornika. Jak nie masz takiej możliwości, to chociaż część.

Co do cyrkulatorów, mi polecono tunze 6015 + aquael 2600. Podobno dobre zestawienie, zatem tego się trzymam :) do koralii osobiście dokupiłabym tunze 6015.

Powodzenia!


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , witam w klubie wody ,ci u mnie mnogo w niedzele jest zawsze podmianka zapraszam z baniaczkami.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kinia87 "jak woda jest z działającego zbiornika (i najlepiej, żeby takowa była - przyspieszy proces dojrzewania)" - to jest szkodliwy przesąd, w wodzie bakterii jest tyle co nic, zdecydowanie więcej jest jej na skale. Bez sensu jest startowanie zbiornika na starej wodzie, skoro można sobie zrobić świerzą solankę, bez garbników barwiących wodę na żółto, za to z mikroelementami.

Co do kompetencji WŚ, nie wiem jak teraz, ale jak tam byłem 2 lata temu, to było z tym dość słabo, chociaż zachowywali się, jakby wszelkie rozumy zjedli :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie i Panie:) miło jest dołączyć to tak zacnego grona:) choć póki co moje dołączenie trochę na wyrost ale postaram się dokumentować i wrzucać fotki na bieżąco w miarę wprowadzania zmian:)

Edytowane przez adi2525 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkulacji to kolega musi się zastanowić co chce trzymać w zbiorniku czy SPS LPS czy miękkie

Cyrkulacja powinna tak być dobrana aby nie było martwych sterf -woda musi wszędzie krążyć

dla SPS wymagana silna cyrkulacja

dla LPS silna nie będzie sprzyjać

-to takie moje spostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skałka dotarła :) właśnie skończyłem układanie:) pierwsze efekty:)

post-23084-0-22713200-1392412047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie - teraz tylko korale i będzie na czym oko zawiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie i już pojawili się goście wrzucam foto i liczę na pomoc w identyfikacji:)

post-23084-0-99741900-1392464424_thumb.jpg

post-23084-0-59046500-1392464624_thumb.jpg

post-23084-0-95035600-1392464625_thumb.jpg

post-23084-0-57260300-1392464626_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to ogoras http://pl.reeflex.net/tiere/3583_Afrocucumis_africana.htm,drugie prawdopodobnie majano ;).

Tapniete z notka.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adi super skała! nam się trafiły takie proste kości niestety :( zazdroszczę! pięknie się zapowiada!


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to biały RM


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to biały RM

tak to biały RM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a gdzie planujesz korale kupywac? W okolicy nadal kiepsko o fajny sklep?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a gdzie planujesz korale kupywac? W okolicy nadal kiepsko o fajny sklep?

hej powiem szczeże że jeszcze nie wiem w zg jest wś ale kolega z forum podrzucił jeszcze sklep w kargowej i w polkowicach :) w ostatecznośći poznań:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solniczka dzień 3 po ułożeniu skały:) narazie nie zaobserwowałem nic niepokojącego:) tak mi się wydaje przynajmniej. Zauważyłem kraba narazie siedzi w skale i nie wiem cóż to za okaz:) dorzucam kilka fotek aktualnego stanu:)

ps: wielke dzięki dla Remi61 dziś odebrałem 30l wody:) i właśnie zabiram się za podmianke:)

pozdrowienia dla wszytkich maniaków sloniczek :)

post-23084-0-25163600-1392579320_thumb.jpg

post-23084-0-17614200-1392579321_thumb.jpg

post-23084-0-97282400-1392579321_thumb.jpg

post-23084-0-55612700-1392579322_thumb.jpg

post-23084-0-82405800-1392579323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: życze cierpliwości a będzie ok.

160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia to coraz lepsze widzę! nie byłam zwolennikiem białego RM, ale u Ciebie to wygląda rewelacyjnie! pięknie dopasowane do wnętrza :)

co do kraba, ja do wczoraj żyłam w przeświadczeniu, że mam ślimaka... dziś sie okazało, że to krabosz ;) konkretnie calcinus elegans. Jak chcesz sprawdzić, co Ci biega po solniczce, to polecam http://pl.reeflex.net/kategorie/51.html - po prawej mnóstwo kategorii, świetna lektura przy doborze obsady :)

Edytowane przez kinia87 (wyświetl historię edycji)

8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień po włożeniu skały tj. 4 :) dorzucam kilka fotek i proszę o pomoc w identyfikacji:)

1 fotka chyba wężowidło tak mi się wydaje:)

2 krab ale jaki nie mam pojęcia dziś dopiero tak się ustawił że można było mu zrobić jako taką fotkę

3 i tu mam zagwostę bo nie mam pojęcia czy to coś jest czy ja już tylko mam urojenia:)

4 jak w pkt 3:)

post-23084-0-78144200-1392670401_thumb.jpg

post-23084-0-41729000-1392670426_thumb.jpg

post-23084-0-45645500-1392670459_thumb.jpg

post-23084-0-44016300-1392670544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.