Skocz do zawartości
BartY

Mega szok !! mątwy w moim akwa

Rekomendowane odpowiedzi

:D:D:D

właśnie postanowiłem minimalnie odmulić panela a tam :D:D

kilka 8-10 szt mątw :D:D około 1cm są MEGA :D:D ale radocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj fotki :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...właśnie - rządamy dowodów nie pustych słów :D :D :D

żartuje (taki tik nerwowy po ostatnich wyborach :D ) daj Barty fotki jak da rade zrobić


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila - nie mam kabla do aparatu został w pracy:(grr

ale bankowo to mątwy , trochę sie wahałem -bo takie małe , poza tym piekne:D:)- jasne , prawie białe ale jak to mątwy ciemnieją, sa takie kosmate trochę:D , przypadkiem je zauważyłem pod skałką w panelu, zobaczyłem dwa białe glutki zaciekawiony podnoszę skałkę a tak jest tego kilka ale nadal nie wiem co to, skąd i czemu?:D:) ale jak się przekonałem, to prawie było jak eureka!!! :D:D

i wiecie co!?- taka jest właśnie różnica między morskim a słodkim:D nigdy nie wiadomo co sie znajdzie w panelu :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial znalezc syrene albo najlepiej dwie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, teraz ciężko o dobrą syrenę... sąsiad kiedyś miał, ale już się rozsypała....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czym je karmić??? I rozwiązała się zagadka skąd są mątwy : ) kupiłem ostatnio bardzo fajne glony takie bąbelki - jak winogrono no i nie były to glony:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna tylko ze mala jeszcze (a moze to i dobrze;) Zmienia barwy???Jesli chodzi o pokarm to chyba zywia sie krewetkami to taka mala penie je jakies zywe solowce kryliki itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie, miałem mnóstwo takich małych krewetek( pod kamieniami pełno ich płwało)i jakoś już ich nie widzę:D

barwy zmienia może nie powalająco ale od białego do brązu i szarego bez problemu.

co do wielkość, to coś co zniosło jaja nie było bardzo małe bo były wilekości winogrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sepiidae to nazwa rodzajowa matw. Pod tym najszybciej cos znajdziesz. Czy te glony byly zielone? Gdzie je kupowales?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze i czytam, to tylko jedno mi sie cisnie na usta- zaje.......e, szok:)

bardzo ladniutka

ostatnio byl caly pprogram o nich na nationalu albo animal... pokazywali takie wasnie w laboratioriach, z tego co zapamietalem to niestety ciezko je utrzymac przyz zyciu9niektore gatunki), chociaz sa latwiejsze i trudniejsze gatunki, w akwariach karlowacieja.

gatunki latwiejsze bez problemowa przyjmowaly u nich pozywienie.

gratulacje, to chyba temat miesiaca jak nie roku:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem kiedyś program o mątwach. Okazy o wielkości ok. 30 cm karmione były z ręki, rozpoznawały opiekuna. Zmieniały kolor na powitanie. Super. Jedyny minus to to, ze były w samym szkle. Duże płytkie akwaria.tak pewnie 250x150x70. No w sumie nie takie płytkie :D No iswiatło świeciło jakoś wysoko z góry bo nad woda nie było widac lamp - wolą ciemności.

Ale może twoje będą mątwy rafowe :D Dla mnie hit sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hit roku!! Przyklejam go bo aż się o to prosi.

http://tolweb.org/tree?group=Sepiidae

Dobra strona o mątwach.

BartY takie przypadki się zdarzają..pisałem Ci już na gg, jak to się ludziom przyplątują.

Znajomy z Niemiec miał dokładnie identyczną sytuację, ale znalazł tylko 4..u niego jadły wszystko co żywe i malutkie..małe krewetki i jakieś larwy..Oddał je potem do oceanarium.

Ps.trzymał je prawie 2 miesiące i umarła tylko jedna..

Szybka rada..dawaj fotki tanku:)...a optymalnym rozwiązaniem jest wsadzenie ich do sumpa, co też łączy się z wyłapaniem wszystkich małych krewetek i innego mikrodziadostwa i stosowanie jako pokarmu.

Łap też Przemka..będzie się musiał pozbyć kilku(set) małych żyjątek..ze sklepu, żeby Twoje słonie wykarmić:D

A teraz pytam wszystkich "POMOŻECIE"??

Bo trzeba te maleństwa jakoś przecież wychować

BartY i jeszcze jedno...WIĘCEJ FOTEEEEEK!!!!

a to artykuł z liveaquaria

Sepia officinalis is known as the Common Cuttlefish, and is aquacultured in the United States. They are light brown and white in appearance and will show zebra-like stripes when they are threatened or during feeding. They possess 8 arms like all cephalopods, but also have two tentacles, which separates them from the octopi. They use these tentacles for capturing their prey. The main body of the Cuttlefish has two dorsal fins in which they use for movement and stabilization.

The Cuttlefish will do best in an aquarium if provided with plenty of live rock and ample hiding places and a large area in which to move. It prefers an aquarium with caves and medium to coarse substrate with low lighting levels. Cuttlefish are more social animals when compared to Octopi, and may be kept in groups if they are raised from a young age together. Be sure to offer enough food because when food is scarce, they will become cannibalistic.

The Cuttlefish can be surprisingly strong, so in the home aquarium, it is best to anchor the rocks, or even glue them together to keep the Cuttlefish from toppling the rocks into the glass or onto itself. Cover all tank openings very well or it will try to escape. The Cuttlefish is sensitive to high levels of nitrates and copper-based medications. It can be very difficult to acclimate into a new environment.

Always approach the Cuttlefish slowly to avoid causing it to release its ink cloud in defense. In the aquarium, this release of ink will necessitate a large water change to avoid its death.

Cuttlefish can live as long as 1-1/2 to 2 years depending on the temperature of water that they are housed in. This seems short, but not when compared to some other species of cephalopods that may only live up to 1 year. Sexing an adult Cuttlefish is extremely difficult, and breeding is usually accomplished by raising several Cuttlefish in a very large aquarium. When laying the eggs, the female will inject dye into the egg, giving it the appearance of a black grape. The eggs hatch in approximately 50 days depending on water temperature. Feed the fry live foods such as very small ghost or mysis shrimp and vitamin enriched live brine shrimp. Gradually acclimate the young to frozen foods.

The Cuttlefish can be fed a variety of frozen foods including mysis shrimp, pieces of fish and mussel meat. Be sure that the food is completely thawed before feeding. It may be necessary to feed live foods such as ghost shrimp to initiate feeding. They should be offered food at least twice a day, especially young specimens.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jedzą wirki:), narazie czekam na solowca moze jutro się wylęgnie - mrożonkę to raczej niechętnie, jednego widziałem co wykazywał jakby oznaki jedzenia -poza tym siedzą pod skałą dopiero w cielności się rozłażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek podobno daja sie przestawic na mrozonki! Czytam wlasnie w niemieckich zrodlach o ich hodowli, nie ma tego duzo ale jak cos waznego znajde to napisze.

Ale czad.... jak to Adi przeczyta...

Matwy w akcji:

http://thetentacleparadox.com/CuttleMovies.htm

serdecznie polecam :D

Wedle starych niemieckich hodowcow matw szanse powodzenia maja larwy solowca!:

http://www.meerwasserforum.com/thread.php?threadid=23161&threadview=0&hilight=sepia&hilightuser=0&page=2


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak znaleść ten przycisk którym sie je przestawia na mrożonki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik może być ukryty w środku. Jak je otworzysz to może znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle iż mmłode spokojnie wykarmią sie tym co znajdą pośród skał, możesz je dokarmiać solowcem. widziałem je w "naturze" i podejrzewam że pożywiają sie tylko żywym pokarmem(przynajmiej w tym stadium rozwoju)a ztesztą wędkarze którzy okladają rexsa na discowery wiedzą że aby złowić mątwe trzeba silnie poruszać przynętą w postaci woblera.mozesz sprubować z narybkiem gupika lub molinezji (wielkość podawanych rybek musi być jednak adykwatna do wielkości mątwy)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ci miejsca zabrakło to chetnie przyjme (odkupie) 1-2 sztuki do aqwa 100l bez ryb . zobaczymy coi z tego wyjdzie


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cholera gosciu niedojrze z Częstochowy to jeszcze mątwy ma w akwa - koniec świata :D. i powiedz jeszcze że przytargałeś je od Tomka, to jadę do niego i zasadze mu ......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary (BartY) to jest temat roku, spróbuj nie pisać bierzących raportów a przyjadę tam do Ciebie i ci natłukę osobiście (o ile nie jesteś trzy razy większy niż ja)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.