Skocz do zawartości
BartY

Mega szok !! mątwy w moim akwa

Rekomendowane odpowiedzi

NO to ja zdam kolejną relację z opieki:) - wylęgałem zwierzaki z 5 gron, z czego udało mi się uzyskać młode z 3 czas w jakim mątwy opuszczaczją jaja z pojedynczego grona - do tygodnia, różnice w starcie wylęgania pomiędzy poszczególnymi gronami do miesiąca.

Ogółem wylęgło się ponad 20 szt (czyli statystyczną efektywnośc wylęgu to ok 30%)

W międzyczasie dopuściłem do padnięcia ok 7 szt - jak idiota usiłowałem je namówić na spożycie naupliusów artemii...:/

(dzięki Barty za nawrócenie na właściwą drogę:)

U moich mątw bardzo długo nie mogłem zaobserwować żerowania (no ale w końcu przyłapałem jedną z kiełżem w paszczy:))

W tej chwili mam wg ostatniego spisu mątwowości 12 szt żywcem, z czego 2 na moje oko dość ładnie rosną (zostały tytułem próby przeniesione do baniaka z kiełżami akwariowymi i chyba to im się spodobało)

W tej chwili żrą kiełża bałtyckiego i żywą artemię, narybek gupika był totalnie ignorowany.

W tej chwili czekam na pojawienie się tegorocznych kohort krewet bałtyckich - powinny stanowić dobre i wzglednie stałe źródło żarcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od?wie?? temat:) - mackowate potworzyska rosn? - zosta?o ich co prawda tylko 5szt;/

Najwi?ksze maj? ok 3cm d?ugo?ci i 1 cm szeroko?ci.

Zaczynaj? ju? chyba wykazywa? agresj? wewn?trzgatunkow? - tzn widzia?em jak jedna 'wy?wietli?a' drugiej jaki? komunikat i zagna?a w najciemniejszy k?t za g?bk? od filtra...) - mam tylko nadziej? ?e utarczki b?d? si? ko?czy? bezkrwawo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olo :

Sepia officinalis - wyklute z jajec dostarczonych z krakowskiego nowa-reef.

To przypadek czy oni je sprzedaja?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nova-reef sprzedaje jajca (na zamówienie, i chyba ograniczone czasowo do sezonu) - 250pln/grono (w gronie ok 10-15 szt ale nie wszystkie się wylegają - efektywność wylęgu od 0 do ok 75%, w zależności od grona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna - gratulacje, świetnie że Ci się udało. Czym teraz karmisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas Palaemon elegans i kiełż z Bałtyku (oba gatunki bardzo łatwo aklimatyzują się w wyższym zasoleniu).

Żarcia mają ad libitum, na całe szczęście teraz już nie trzeba się bawić w selekcjonowanie klas wielkości:)

Ryb na razie nie żrą - malutka 3 cm babka bycza siedzi już z nimi chyba tydzień i nic.... (swoją drogą to też niezła rybka - wytrzymuje zasolenie jak gupik - od 0 do 35)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzaki znowu troszkę podrosły, mają teraz ok 4cm w płaszczu, pokazują mocno zróżnicowane charakterki i są powolutku przyzwyczajane do żarcia mrożonek - co wybitnie przypomina mi karmienie dziecięcia H. sapiens - ty mu żarcie do dzioba a on pffffff...

Nowe foty w galerii

http://nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=885

teraz chyba bardziej rozbudzone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mrozonki im dajesz? Ciekawy czy pomoglo by przewleczenie rozmrozonej krewetki przez zylke i zawieszenie jej na samym koncu. Tak to by ona w toni falowala, a przy delikatnym szarpnieciu przez matwe, by zsunela sie z zylki.

Wygladaja juz bardzo fajnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olo ile sztuk Ci przezylo do dzisiaj??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 3 szt z wyklutych ok 30szt (efektywnośc nienajlepsza, ale naprawdę trudno je wykarmić...).

Dostają na razie std krewetę łuskaną WILBO, ew. czasem taką z woreczków strunowych (Ichtyo, albo Katrinex nie pamiętam) - ale ta im chyba mniej pasuje.

Ogólnie są dość nieufne w stosunku do nowych pokarmów - nawówienie na żywe garnele trwało chyba ze 4 dzionki... No ale jak zwierzak głodny to i g.. zje:)

Podaję im żarło pęsetą w macki, bo inaczej totalnie je olewają, a jak już złapią to coś zawsze spróbują przed wypluciem:) a czasem nawet zeżrą...

Kapitalne jest to że te stwory się uczą jeden od drugiego, szkoda tylko że tak krótko żyją...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlugo zakladam morskie akwa i chce kupic taka matewke, ale gdzie w Poznaniu mona ja kupic(w akwa chce miec tez blazenki i krewecie czy matewka moze z nimi plywac??)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany :) To nie do wiary !!!!! Ale jak ci podrośnie to musisz uważać :)


Akwarystyka morska górą !!!! :whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie widzę obrazków tych stworów? Btw, co się z nimi po tych 2 latach stało?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony mintaj :

Kolego, ja rozumiem że szok, że mątwy itp... ale to było dwa lata temu :)

nie 2 a 3 ale ...znaczy to że nasze do znudzenia powtarzanie "użyj opcji szukaj" przynosi efekty. :p

Piękny przykład "używania opcji szukaj" :):p:D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :
zielony mintaj :

znaczy to że nasze do znudzenia powtarzanie "użyj opcji szukaj" przynosi efekty. :)

Piękny przykład "używania opcji szukaj" :p:):D

No przecież słuchamy się grzecznie naszych modów :p

Ale tak wracając do mątw, to też jestem ciekaw jak się sprawy przez te 2 czy 3 lata potoczyły, przyznam że sprawa wielce ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i159.photobucket.com/albums/t130/killpope/psepia12.jpg

Linka do fotek

Niestety zwierzaki nie przeżyły przerwy świątecznej 2006r, ja pojechałem do rodziny i opiekę nad nimi podjęli zmiennicy...

Trudno określić przyczynę zejścia, ogólnie zabawę w wylęganie mątw można polecić IMHO tylko zapaleńcom z okolic Pomorza, ze względu na jakiekolwiek możliwości pozyskiwania żywego pokarmu - zabiedzone dorosłe artemie pojawiające się czasem w handlu są pokarmem małowartościowym, być może dałoby się je upgradować podkarmiając Super Selco, ale to dosyć upierdliwe w warunkach domowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalaj hodowlę phyto i zoo planktonu... Nie jest to tak bardzo upierdliwe w zasadzie samo rośnie. Codziennie zajmuje tyle czasu co zrobienie kawy


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.