Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda. ..bardzo estetycznie. .. będziesz kolo Cambridge zapraszam po szczepki zawsze coś tam się ułamie prze czyszczeniu akwarium .. ;)

Cześć.  Hmm a co masz ciekawego? :)  dzięki ale do samozadowolenia jeszcze daleko... za dużo bałaganu w koralach, piasek do wymiany (zbyt sypki) no i mało miejsca na nowe szczepki. Marzy mi się większe akwarium z większą ilością miejsca dla ryb :p

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy mógłby mi ktoś doradzić czy moj odpieniacz dobrze robi pianę? Aż wstyd się przyznać ale używam go już od roku i dopiero teraz zacząłem bawić się regulacja zwezki venturiego na wlocie. Wcześniej ustawialem go tylko poziomem słupa wody w body:P chodzi mi o to że ostatnio mam mały problem z po4 które po odstawieniu rowy i nie zmniejszeniu karmienia ryb i korali (codziennie) skoczyło mi do poziomu 0.05 (obecnie) a było już 0.06. Dodam że no3=5. Chciałbym to zbić na bakteriach aquaforest + sól probiotyczna. Aby to zrobić skuteczniej rozumiem że odpieniacz powinien być ustawiony na mokro. W ogóle jeśli miał ktoś doczynienia z Alpha 170 wcześniej i ma jakieś cenne uwagi to skorzystam. Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dzwigam poziom wody w odpieniaczu i mam mokra piane . Robi sie to w inny sposob ?


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega z niedaleka. Super baniaczek. Gdzie zamawiałes? Podoba mi sie projekt i wykonanie. Dobrze sie do tego przygotowałeś.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej baniak zamawiany w erybka ;)

Ja tam dzwigam poziom wody w odpieniaczu i mam mokra piane . Robi sie to w inny sposob ?

W vertexach bo nie wiem jak w innych odpieniaczach możesz kontrolować też ilość zasysanej wody i powietrza poprzez wlot pompy odkrecajac ja lub dokrecajac w zależności od poziomu wody w komorze odpieniacza. Tak przynajmniej jest w instrukcji ;)

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle w trakcie małego przemeblowania ... większa część korali z piasku znalazła już nowego właściciela ;)

Dodałem ostatnio parę nowych szczepek. Monti fire forest, bright green, pomarańczowa talerzowke i stylophory zielona i różowa. Obecnym celem jest pozbycie się korali z piasku i jego całkowita wymiana na większą granulacje. Miałem ostatnio małe problemy z po4 po wyjęciu rowaphosu. Fosforany doszły mi już do 0.08. Zamierzalem utrzymać ich niski stan za pomocą bakterii probiotycznych ale mimo zmniejszonego karmienia po4 szło powoli do góry. Myślę że wynika to ze złego poziomu wody w odpieniaczu który nie mógł tego odpowiednio przerobić. Co ciekawe taki stan rzeczy miałem od początku funkcjonowania akwarium:P obecnie wróciłem do używania rowaphosu ale tylko dlatego bo nie mogłem odmówić sobie codziennego karmienia podpoiecznych;) jak podniose trochę odpieniacz to znowu spróbuję wyjąć rowe i utrzymać w ryzach parametry za pomocą bakterii.

post-20198-1439191747,6_thumb.jpgpost-20198-1439191755,46_thumb.jpg

Nowa zabawka jeszcze przed czyszczeniem:) powoli przymierzam się do większego baniaka aby rybki miały gdzie pływać.. no i może znajdzie się miejsce dla jakiegoś sohala :p ale to dopiero w nowym roku..

Może jest ktoś chętny na Vertexa Alpha 170? Jeśli tak zapraszam z ofertami na priv. Szczególnie osoby z UK.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.