Skocz do zawartości
Moljzesz

wadliwe chłodzenie reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie problem, że wiatraki w eefmaxie załączają się po przekroczeniu temperatury ale już się nie wyłącają, zrobiłem lekki tuning zmieniłem wentylator oryginalny na taki z proca plus podłączyłem pod to dwa te małe wiatraki bo wkurzało mnie że cały czas chodzą.. Macie jakieś pomsły?

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat (chodzi o tytuł)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robic popeline,poczytaj troche dzial Reefmax,mozna tu znalezc odpowiedz na wlasciwie kazde pytanie,dotyczace tego zestawu. Ostatnio zapanowala na forum jakas dziwna moda i jak grzyby po deszczu pojawiaja sie tematy "pomocy" (czesto chodzi o byle duperele),nie mowiac juz o tematach,typu "przyjme wszystko do x litrow"...

A jesli chodzi o sterowanie wiatraczkiem w RM-ie,to te od swietlowek chodza ze stala predkoscia,natomiast ten nad panelem ma zmienne obroty i po schlodzeniu do zaprogramowanej temperatury nie wylacza sie calkowicie,tylko pracuje na wolnych obrotach - i tak ma byc. W pierwszych egzemplarzach Reefmaxa bylo tak,ze sie calkowicie wylaczal,ale z czasem byly problemy z jego uruchomieniem (powodem byly zanieczyszczenia z osadow soli i kurzu),dlatego to zmienili i pracuje caly czas.

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten zestaw tak już ma że włącza się wentylator przy ustawionej temperaturze, a wyłączyć można go tylko ręcznie.

U mnie zawsze chodzi na wolnych obrotach po przekroczeniu 25.5 stopnia włączają się szybsze obroty.

Wyłączać muszę zawsze ręcznie ale ja nie mam takiej potrzeby bo po co.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma potrzeby? Kręci się jak wariat a grzałka non stop chula.. Ale jak piszecie że tak to jest zrobione trzeba będzie przerobić bo u mnie w lato jest gorąco w domu


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem nie do przeskoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem reef maxa z odłączonym wiatraczkiem,teraz go podłączyłem i wydaje się że więcej wody przez to paruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paruje bo ma parowac przez to zmniejsza się temperatura.. Ja kupiłem rt2 Odwrócony jeden mi już padł oddałem na gwarancję i dostałem nowy ale trzeba będzie pomyśleć o czymś lepszym, jeszcze jak padł to wiatraki non stop hulaly i sporo wody wyparowalo chociaż tyle dobrze bo jak by się w ogóle nie zalanczaly to bym już nie miał życia w akwarium akurat było to w te upały..eh muszę klime jakaś kupić bo strasznie gorąco w lato mam. Ostatnio przykleiłem folię na okna i już jest lepiej..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.