Skocz do zawartości
domat

240 litrów z Jaworzna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje a część ludzi swoje, tak czy inaczej nie ma sensu ten wątek bo po 10 razy powtarzać się nie będę.

Tym co zrozumieli cieszę się bardzo, tym co nie- trudno.

Jaki był cel tak prowadzonego akwarium już pisałem.

Do kolejnego zbiornika obiecuję zakupię testy :thumbsup:

Co do pytania odnośnie pokolców, jak wspomniałem ten zbiornik stoi u mnie w biurze, pokolce pójdą po odpaleniu do drugiego 550 litrów+ sump z całym zapleczem, doprowadzeniem wody, kanalizacją, automatyczną podmianą wody(wersja testowa) i innymi bajerami ale o czym by tu gadać jak testów nie robię i nie mam bajkowych SPS-ów(o co w ogóle nie chodziło w tym zbiorniku) to powinienem zmienić hobby bo męczę zwierzęta :baby:


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFFTOP!!

Widzę, że strach się ostatnio na forum odezwać... bo większość już się tu doktoryzuje...

Oprócz Staniego, Walkera... który jak zawsze mimo szpili przemyci gdzieś cenne rady - reszta by tylko linczowała...

na temat...

po założeniu swojego drugiego zbiornika od samego początku (od listopada) borykam się non stop jak nie z dino to z cyjano... jak nie z cyjano to z aipitasią, raz działa odpieniacz, raz nie działa.. i tak w kółko... - ale to znaczy, że mam zmienić hobby? bo się znęcam nad zwierzętami?...

Jakoś dziwne, że w mniejszym akwarium nie miałem praktycznie żadnych problemów - a teraz się pojawiły...

Nie bronię kolegi - daleko mi do tego... ale może czas wreszcie normalnie porozmawiać? naprowadzić, nakierować jak już zabiera się głos?

W sumie cieszę się, że coraz rzadziej odwiedzam to forum bo jak sobie pomyślę, że szukając pomocy miałbym czytać takie wpisy - to wolę sam się męczyć ze swoim akwarium...

rada dla autora

chcesz mieć baniak zadbany? to zamiast na forum - rozmawiaj z ludźmi na żywo... bo zazwyczaj mówią inaczej aniżeli na forum...

zdecydowanie poświęć więcej czasu na doglądanie.... bez względu na to, czy baniak ma 2l czy 200l

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, wybacz ale czy mamy utwierdzac kolegę, że jest dobrze? Nie jest dobrze.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na litość boską, w tym zbiorniku NIGDY NIE MIAŁO BYĆ IDEALNIE czy informację które napisałem już chyba ponad 5 razy niektórym przelatują przez wolną przestrzeń między uszną!? i w tym nie trzeba mnie utwierdzać bo ja to doskonale wiem ! miało być praktycznie bezobsługowo i spróbować czy wyjdzie takie prowadzenie zbiornika bez wielu plag z którymi borykają się ludzie poświęcający ogrom czasu na prowadzenie zbiornika i problemów ze zdrowiem mieszkańców(poza tymi kolorami SPS do których każdy bije) I TAK JEST gdyby tylko coś mi poleciało na na drugi świat od razu latał bym jak większość tutaj z "zestawem małego chemika" i jak by trzeba było poświęcał bym temu caluśki wolny czas mimo że akwarium mam koło biurka w firmie.

Tak jak wspomniałem, jest multum zbiorników które wyglądają 100 razy gorzej niż ten(nie chwalę swojego bo ten zbiornik nie był picowany do popisywania się "ale mam kolory", super makra cyfrówkami podrasowywanie barw i inne zabawy które obserwuje się na forum bo jak mi na to przyjdzie ochota- to będę do tego kiedyś dążył a wystarczy przejrzeć akwaria forumowiczów aby przekonać się że hmm ponad połowa zbiorników prezentowanych na forum wygląda wizualnie gorzej niż ten no chyba ze to ja mam spaczony wzrok i to właśnie nagie skały czy frędzle dino to ta piękność której nie dostrzegam) ale oczywiście zjechanie się należało że ktoś chciał pokazać inne podejście do prowadzenia zbiornika niż to książkowe.

To ostatnia moja wiadomość w tym temacie, chwała tym rozumnym którzy zrozumieli dla czego powstał ten wątek :thumbup:

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sam zbiornik to az takiej tragedii nie ma, szkoda mi tylko rybek:(


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem w niedługim czasie założyć tutaj temat o własnej rafce, jednak po przeczytaniu tego artykułu widzę że nie warto. Widzę tutaj, że rządzi pewnego rodzaju dyktatura: albo masz zbiornik jak wszyscy i jest ok, albo tak jak kolega Tomek, jak masz mieć takie akwarium, to lepiej go nie pokazuj bo cię hieny zjedzą. Autor od samego początku tłumaczył jaki to zbiornik jest, wytłumaczył dlaczego taki a nie inny, a mimo to niemal wszyscy i co mnie bardzo dziwi, łącznie z moderatorami wieszają na nim psy.

Temat od początku miał budzić kontrowersje, autor o tym doskonale wiedział, zniesmaczyło mnie trochę jego zachowanie - dodam taki temat, a jednak później go usunę. Wyratował się później odpowiedziami na "zarzuty" i chwała mu za to. Nie próbuję tutaj w jakiś sposób go bronić, osobiście akwarium średnio mi się podoba - jestem typem lekkiego pedanta który jako tako poświęca więcej czasu swojemu hobby. Bardziej martwi mnie zachowanie niektórych osób starających się wyznaczać specyficzne wzory podstawowych akwariów. Ma być tak, tak i tak i to jest minimum, jak nie to sobie odpuść takie hobby. - żałosna argumentacja.

Próbowałem poniekąd zrozumieć o co autorowi chodziło, poniekąd rozumiem że chciał pokazać że można mieć akwarium i nie mieć na nie czasu, jednak moim zdaniem co to jest za hobby na które nie ma się czasu? To tak jakby mieć psa i wychodzić z nim rano, i wieczorem przed dom/blok na minutkę góra dwie by załatwił swoją potrzebę i z powrotem do domu. Hobby jest głównie po to by poświęcać mu czas, interesować się, pielęgnować i ulepszać to co już jest dobre, w przeciwnym razie zamiast hobby mamy dekorację na którą rzuca się okiem przy wejściu do pomieszczenia.

Także drogi Tomaszu, gratulacje że mimo braku czasu i chęci ingerowania w niego powstał u Ciebie taki baniak, mimo że z Twoimi motywami się nie zgadzam. Mam jednak nadzieję, że kolejny zbiornik będzie bardziej obfity w sprzęt dzięki któremu nie będziesz musiał poświęcać tyle czasu co większość morszczaków (mówię tu o wymienionej przez Ciebie automatycznej podmianie wody, zapleczem itp.) a jednocześnie będzie o niebo lepszy od tego, który zaprezentowałeś. Jestem zdania, że co jak co ale akwarium jest głównie po to żeby miało wyglądać i przy tym by sama obsługa nie zajmowała zbyt wiele czasu (wszak większość z nas wraca po pracy do domu by odpocząć a nie myśleć "kurde, znowu trzeba się bańką zająć") i życzę Ci żebyś z taką samą energią podszedł do swojego domowego baniaka. Chociaż myślę że jeśli jest żona, to na pewno nie pozwoli by akwarium miało być zarośnięte brzydkimi glonami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że każdy wyniesie z tego tematu coś innego jedni że można mieć akwarium bezobsługowe inni że warto poświęcić te 15 nim dziennie żeby był fajny efekt. Ja zdecydowanie należę do tych drugich i przepraszam ale absolutnie nie wierzę w bezobsługowe akwaria - coś takiego po prostu ie istnieje.

Z tym wieszaniem psów i linczem to trochę lekka przesada - żyjemy w wolnym kraju i możemy swobodnie wyrażać swoje opinie wiec jeśli się komuś nie podoba to ma prawo o tym pisać tak samo jak ci którym zbiornik się podoba ( w tym przypadku też udział biorą obie strony) Chyba że autor zakładając temat liczył tylko na pozytywne opinie ale z tym będzie raczej ciężko nawet przy najbardziej wypasionych zbiornikach.

Nie ma też żadnej dyktatury - mamy na forum kilka niekonwencjonalnych zbiorników i jakoś nie ma z tym problemu natomiast nie należy zapominać że jako akwaryści mamy wspólny cel jakim jest zapewnienie jak najlepszych warunków naszym podopiecznym a w przypadku zbiornika Tomaka można mieć uzasadnione podejrzenia że nie do końca jest z tym tak jak być powinno.

A już tak na koniec to przypomnę tylko że temat dotyczy zbiornika Tomka a nie jego intencji wiec darujcie sobie już te offtopowe wykłady na temat hien, linczów i wieszania psów bo to nikomu nie jest potrzebne i nie ma sensu żebyśmy się tu wzajemnie obrażali i prośba do autora żeby po raz siódmy nie tłumaczył tego samego - naprawdę zrozumieliśmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście autor obraża ciągłym pisaniem o lataniu z testami. Uparł się tego jak Szczerbaty suchara. Poświęcam akwarium 5 do 10 minut dziennie plus mały serwis co weekend i to wszystko a napewno nie posiadam takiego bajora jak on.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką krytykę, to pewnie można by było do 90% akwariów na forum wstawić.

Jakby Damian nie wysypał się z krytyką, to reszta by siedziała cichutko jak zawsze, a tak mamy folwark bardziej urażonych.

Chłop ma baniak taki jak chce mieć i już, jeden jeździ brudnym merolem drugi czystym fiatem - rzecz gustu, a jak wiadomo, z gustem jest jak z d*pą...

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha aleś dał przykład :-) Znasz kogoś, kto lubi d... nieumytą ??? :-P

Nie chodzi tu o kłótnie, bo nie lubię kłótni. Chodzi o wyrażenie swojej opinii. Jedni myślą tak, drudzy inaczej.. chyba każdemu wolno? Problem polega na tym, że w mojej opinii zwierzętom nie są zapewnione dogodne warunki.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha aleś dał przykład :-) Znasz kogoś, kto lubi d... nieumytą ??? :-P

Może kogoś znam ;) może i ty znasz - wiesz, że ludzie się tym nie afiszują :evil:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Wiecie co?

Dajcie już spokój Tomkowi, niech prowadzi swój zbiornik jak chce, przecież krzywdy Wam żadnej tym nie robi, więc się tak nie spinajcie!!!

Ostatnio na forum czytam tylko, ,,moje sps,, ,,moje kolorki,, ,,moje acropory,, nic innego- więc polecam niech każdy zajmie się swoim zbiornikiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ostatnie wpisy wyczerpały temat, mimo tego że do niektórych to co powtarzałem od pierwszego postu przez kolejnych 10 nie potrafiło dotrzeć.

Tutaj na forum widać właśnie tendencje "koła wzajemnej adoracji" o którym wspomniał "kiflu" i ja po poście Debory którą mimo wszystko uważam za bardzo miłą osobę a wjechała na mnie od bez powodu tym bardziej że znamy się osobiście, jeden z "zagorzałych badaczy idealnych parametrów" się odezwie a cała reszta jak święte krowy.

Już 1000 razy pisałem, nigdy nie sądziłem że stwarzanie idealnych warunków jest złe, ale niedopuszczanie do siebie możliwości innego poglądu na sposoby prowadzenia zbiornika jest po prostu śmieszne ...

Jeśli ktoś napisze "mam mnóstwo testów, całymi dniami siedzę nad zbiornikiem, walę tony pieniędzy ale jest ciężko" od razu pojawiają się wpisy "jest super, pięknie ładnie testuj, sprawdzaj, badaj" i 1000 porad a jak tak jak ja chciałem po prostu prowadzić zbiornik bez poświęcania mu sporej ilości czasu i pieniędzy oraz piszę o tym otwarcie to od razu chmara komarów "ale syf, chlew, szambo" mimo że jak już pisałem albo mam spaczony wzrok- albo jest mnóstwo zbiorników dużo gorzej wyglądających na forum.

Odzyskałem wiarę że jednak ścieżkami tego świata kroczą jeszcze normalni ludzie mimo że nie widziałem sensu odpisywania po 100 razy to samo czytając wcześniejsze posty :thumbup:

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.