Skocz do zawartości
michu23

pierwsze życie do nowo założonego akwa

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem w trakcie napełniania (trochę to trwa) i zasalania swojego pierwszego słonego akwa - 50l. nareszcie :D Za jakiś ponad tydzień dostanę skałę z AM... mam pytanie odnośnie życia. Chodzi o ślimaki i kraby... Calcinus elegans (ten z muszlą w regularny stożek jest chyba b. wrażliwy i mógłby szybko paść) jak więc go odrożnić? Co polecacie? Zanim kupię i wylądują w baniaku minie jeszcze troszkę czasu ale... i tak to świeży zbiornik będzie więc zawsze lepiej zapytać.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś FAQ jeden temat nad tobą ( : ?

Tam jest w miare wszystko wyjaśnione.Co do zakładania życia to niektórzy wpuszczają ryby po 2 tyg ale ja raczej tego nie polecam. Sam mam puste zalane akwa ze skałą od 1,5 miesiąca i miałem wpuścić ryby już w tym tygodniu ale kupiłem duże piekne akwarium i chyba jeszcze dziś zaczne je zalewać wodą z ro a za tydzień przełoże skałe.Czyli pewno znając życie znowu będe musiał czekac z miesiąc.

Sam jestem początkujący a z tego co słyszałem ludzie wpuszczją kraby i ślimaki gdzieś po 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisałem nic, że życie już wkładam, dziś jutro czy za tydzień czy dwa. pytam tylko co do takiej 50-tki... zawsze lepsze rady z praktyki niż teoria i tyle.

p.s

a faq czytałem i to nie raz, literaturę o morszczyźnie też.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poleciałem z tematem.......

Co do 50L..... ja mam obecnie 185 litrów a wydaje mi sie za małe i ruszam z akwa 850L a ta moja 185 L będzie robić za sump.

Troche małe to akwa masz tam się pomieszczą góra ze 2 ryby

co do krabów i ślimaków to pojęcia niemam.

ps ta fotka w twoim profilu jest koszmarna ( :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam zamiar przesiąść się na nowy zbiornik ale w nowym mieszkaniu. za rok... póki co będzie jak jest, dwie ryby jak mówisz.

a fotka mnie się podoba :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w gruncie rzeczy to chyba zalezy od tego jakie chcesz miec ryby. Postudiuj podobne konfiguracje na nano-reef.pl i na reefcentral.com ( jest tam dzial nano-reef i sporo baniakow 10 - 15 galonow ). Dla porownania ja w swojej stowce planuje ~ 2 blazny i jakas drobniejsz babke. Jak wszystko bedzie grac po dlugim czasie moze zdecyduje sie na jeszcze jakies rybki z rodziny Gobiidae ( te malenstwa czesto nie przebijaja wielkosci 2,5 cm).

A co do clean up crew - na poczatek zawsze mozna zakupic wiecej a reszte odsprzedac. Mysle ze na Twoje 50 2-3 kraby i 2 slimaki starcza ( jakbys widzial ze robia bajzel np. ciagle Ci szczepki przewracaja itp to mozesz zmniejszyc ich ilosc ).


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki! i o to mnie chodziło :D nie moge sobie zafundowac wiekszego baniaczka (na juz) wiec mam co mam. planowalem 2 blazenki, 2 slimaki i kraba + ew. krewetka. Osobiscie bardziej niz na ocellarisa choruję by clarkii ale to na moja za duza ryba do takiego pudelka :D ale zanim to nastapi jeszcze dluga droga jest...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 50 litrow, to troche malo chyba na 2x ocellaris :/


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa rozne opinie ale ja sie z Toba zgadzam, do wyboru mam jeszcze garbiki :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpuscil jednego dascyllus aruanus, ale nie zwracaj na to uwagi, bo mam jakiegoś bzika na jej punkcie :D A mowiac powaznie - moze wlasnie jakies 2 mniejsze rybie + 1 mniejsza babka??


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze te dascyllusy to chyba nieźli terroryści? tak wszędzie podają. mi też się ta rybusia widzi... zapomniałem o pteropogonach jeszcze :D moim idolem jest clarkii :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.