Skocz do zawartości
TMK

Salarias przestał jeść

Rekomendowane odpowiedzi

Moj żarłok przestał od kilku dni jeść. a kostka mrożonki to było mało. Czasem dojadał coś na scianach akwarium. Pyszczek może trochę bardziej otwarty, a może mi sie zdaje. Może stres? bo bardziej w paski jest ostatnio, ale jeśli już to on jest tym goniącym agresorem.

Po prostu bierze do pyska żarcie i ... wypluwa.

post-6574-0-83164500-1393263436_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias musi sporo zielonego dostawać do żarcia, przy mięsnym ich przewód pokarmowy się rozregulowuje i większość z nich pada po krótkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ma brzuch okrągły ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy, widzisz ile on tam ma zielonego ?

Ja bym si bardziej bał o to że zjadł trochę tej Caulerpy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałam nagrać, ale.. ciężko jest jedna reką trzymać aparat, a drugą karmić rybcię. W dodaku ta wirujaca pralka ,którą słychać. :blushing: :blushing:

Więc nie zabardzo to widać. Specjalnie jej ulubione danie- ikra kraba. Bierze do pyska i wypluwa.

Co masz na mysli po krótkim czasie? Ile lat żyje salarias?

tu link:

Jak to sie wstawiało filmik z You Tube... :wallbash:

edit: sam się wstawił :) a zielenizny ma sporo na ścianie Salarias oczywiscie

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A one zjadają Caulrepy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zjadają. Mój w ogóle zieleniny nie jada. Nori, płatki ze spiruliną banan itp itd to niejadalne. Czasem troche glonów z szyby, ale ze skały nie. Artemia, lasonogi, jaja kraba mięsne płatki Omega One, granulki Hikari, kluski lane z rosołu...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na najedzonego :D

ja swojego mam już mam dwa lata :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Salarias dzisiaj odszedł na wieczną rafę :( miałem go od ponad 5 miesięcy. Rano jak karmiłem rybcie wszystko było ok, a jak wróciłem do domu ok 16.00 już było po ptokach... Jadł cały czas bez problemów, nie wyglądał aby coś mu dolegało, brzuszek zawsze grubiutki... przyczyna zgonu nieznana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja się teraz tez wystraszyłem. Mam mojego kilka miesięcy i tez go jakoś szczególnie zieleniną nie karmię. Od jakiegoś czasu dodaje tylko jako urozmaicenie płatki mieszanka mięsno warzywna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy, widzisz ile on tam ma zielonego ?

Ja bym si bardziej bał o to że zjadł trochę tej Caulerpy.

Ślepy nie jestem, ale od kiedy salariasy jedzą wyższe glony? One skrobią pył z szyby, nitki itp., zastępczymi pokarmami dla nich są glony nori, sprulina, tabsy ze spruliną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój od roku tylko mięcho zajada, gruby jest jak prosiak ii nic mu nie jest. Czasem coś skrobnie ze skały na deser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju to będzie u mnie 4 lata. Na początku w ogóle żadnych glonów nie jadł. Podskrobywać szyby zaczął jakiś rok temu. Rybcia jest spora i żywotna chociaż leniwa. Ma ok 12 cm. I do chudych nie należy :) Od zawsze atakuje nassariusy. Postraszy, pobawi się i zostawia. Parametry w akwarium są normie, ale nizbyt wyśrubowane. Własnie przedwczoraj z jednej z montipor zauważyłam że schodzi tkanka z tipów i to mocno. Nie mam lasu SPSów, ale aż tak i to jeden koral? No ale jak by salarias zasmakował to by mu nie poparzyło pyska? o ile to to, bo strasznie naciągana hipoteza.

Na fotce widać , że tylko jeden koral, ztyłu jest taki sam, a łyse miejsce na tym po lewej stronie to jajka gobiodonów. zrobiłam tak na szybko.

post-6574-0-90987300-1393272449_thumb.jpg

post-6574-0-54972200-1393272464_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj je wszystko co podaje mu ale nie karmiac go, tez by przezyl. Nie przejmuj sie, moze ma himery :-)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, niewiele mozna zrobić, co będzie to będzie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak przestał jeść, to do pipetki nabierałam mrożonek rozpuszczonych w wodzie i do pyska mu ładowałam :) Jeśli coś mu jest i jest słaby, to nie będzie uciekać. Jak ucieka tzn że póki co jest pełen sił. Ja swojego karmiłam doustnie kilka dni, większość wypluwał, ale jakąś częśćmusiał połknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój salarias z kolei nie tknie się mrożonki, ani płatków ani żadnego pokarmu zastępczego. Tylko glony. Całymi dniami obgryza skały. Kupiony został jak zaczęły odpuszczać łąki glonów po dojrzewaniu (3 miesiące temu), szarpał wtedy zieleninę aż się kurzyło, można powiedzieć że kultury w jedzeniu nie miał szarpiąc wszystko bez opamiętania, w wodzie krążyły stale glony. Teraz skały są praktycznie idealnie czyste. Pojawia się niewielki film (taki mikro meszek gdzie nie gdzie) jak dam za dużo aminokwasów, ale dla niego to dobrze, bo obgryza tylko skały. dla niego nie czyszczę tylnej szyby, żeby sobie obgryzał do woli...do klipsa z nori też nie widziałam żeby podpływał...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK Miałem Salariasa, ciągle walczył z Borsukiem o jedzenie. Często Borsuk miał ślad pocałunku na boku. Ale ponieważ Borsuk był już za duży to go oddałem. Od tego momentu Salarias zrobił się osowiały (smutny) i chyba po tygodniu czy dwóch znalazłem tylko ości.

Nie mogąc się dopatrzeć przyczyny wymyśliłem sobie teorie, że zakończył żywot z tęsknoty za kumplem.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze dochodzi do potyczek z błazenkową, ale ugryzień nie ma zblizają się bokiem i ogonami sobie ciosy wymieniają. Czasem pogoni drugiego salariasa, ale ten zamiast pzryjąć walke robi się jasny, zwija w literkę C i koniec zabawy.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.