Skocz do zawartości
ireck

krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanko, które krewetki radzicie na aiptazje:

bogessi, wurdermanni, kuekenthalli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz krewetki na aiptazje to kup od naszego kolegi nanokaczora, wtedy na pewno będą ją ładnie wcinały. Sklepowe omijają je raczej szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się kolego z tobą niezgodzę ...... Kupiłem w skrzydlicy lysmata wurdemanni i po dwóch dniach nie widzę aiptazji.

Czyli krewetki zrobiły swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wundermani polecam, kilka dni i aptazja zniknie ale conajmiej 2 szt. musisz mieć żeby wzięły się za robotę

Edytowane przez Piotrek_D (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem w sklepie i jeszcze od kilku osób słyszałem to samo że ze sklepu nawet nie tknęły aiptazji, dlatego piszę że raczej a nie że zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ze sklepu i zrobiły robotę, wiec to chyba nie reguła że sklepowe nie jedzą, na pewno zależy to też od tego z skąd ma je sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem o bogessi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zjedzą jak je się przegłodzi piszę tu o tych określanych wurdermanni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w sklepie krewetke Kuekenthali ,i jedna sztuka poradziła sobie z plagą różyczek w 120litrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Terefere kuku miałem 2 szt krewetka kuekenthali i nawet nie widziały, że powinny te ukwiały jeść. Polecam brzydale. Mnie ta ryba pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 szt. kukenthali i tych kilka ukwiałów, które były nie ruszają, ale nowe się nie pojawiają od momentu wpuszczenia krewetek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

U mnie niestety mimo obecnościkrewetek ukwiały rosły w siłę i w ilość dlatego mam o nich negatywne zdania. Dopiero brzydal problem rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja radzę nanokaczora-te od niego zjadają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie brzydala i go teraz w kotniku głodze podając mu pod nos aiptazje i skurczysyn ni w ząb!!!;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie i brzydal i 3 krewetki ala wurdermanni i las apitazji . Od dziś dieta u rybek tylko spirulinka i może france się ockną ile dobroci mają w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Założę się, że nie macie krewetek Lysmata wurdemanni.

Macie krewetki, które w handlu nazywają się "wurdemanni" ale wcale nie koniecznie muszą to być krewetki Lysmata wurdemanni [ i prawie napewno nie są to te krewetki i jest tak dlatego, że po pierwsze trzeba je importować z USA a po drugie ich cykl larwalny trwa o jakieś 15 dni dłużej niż np L.seticaudata więc ich hodowla jest trudniejsza] . W handlu mianem "wurdemanni" nazywa się wszystkie krewetki, które jedzą aiptasie - w USA określa się je jako "peppermint shrimp" - w europie jako "wurdemanni".

Dla akwarysty nie ma znaczenia to które ma krewetki. Wszystkie krewetki z tej grupy jedzą aiptasie.

Aiptasie jedzą też inne krewetki - z moich obserwacji wynika, że malutkie aiptasie [1 - 2 mm] jedzą też krewetki Thor amboinensis.

Artykuł innego hodowcy tych krewetek:

http://www.mbisite.o...ge=1&print=true

differenze%20finito.jpg

http://www.mbisite.o...ge=1&print=true

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.