Skocz do zawartości
jarr0

Briareum strzeliło focha

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka. Dwa tygodnie temu kupiłem szczepkę briareum. Zaraz po włożeniu do zbiornika polipy nieśmiało wyszły, a przez następne dni aż trzeszczały, tak były napompowane. I nagle wczoraj zero. Gołe rurki. Nie wiem, czy stało się to tuż przed podmianką 10% wody, czy po ale to chyba nie ma znaczenia, bo przy poprzedniej podmiance się nie chowały. Parametry wody, to znaczy No3, KH i zasolenie (1024) bez istotnych zmian. Na szczepce nie ma brązowego syfu, który jak wiem jest objawem umierania koralowca. Czekać? Jak długo briareum może strzelać focha. A może to meteopata? Ciśnienie leci na mordę :) Acha! Wszsytkie inne koralowce w zbiorniku, to znaczy zoa, grzybki, sinu i euphyllia bez zmian, pootwierane i falujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnio się zamknęło jak KH mi spadło do 6. Jak zacząłem podbijać to prawie od razu otworzyło się na powrót.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie briareum 3 dni temu miało takiego focha. Zamknęło się i przez 5 dni cisza. Otworzyło się po podmianie wody i wyrównaniu zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po włozeniu do akwa prawie tydzien sie nie otwierało a teraz piękna łączka falująca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się schowało, zauważyłem że wychodzi z pod niego czerwone ciało obce :)

nie wiem czy to jakiś wieloszczet a może ramię wężowidła, czy ono może drażnić szczepkę przez co się nie otwiera?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie są 3 kępki obok siebie i akurat ta środkowa zamknęła się w sobie :) niezbadane są ścieżki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorgonie tak mają, że się czasami zamykają. Często związane jest to z "linieniem" korala i jeśli ten stan nie trwa dłużej niż 3-4 dni, z reguły nie ma potrzeby się denerwować.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarr00 daj mu czas a jeżeli się nie otworzy to spróbuj może przestawić. Te parametry też posprawdzaj czy masz w normie. Z tego co czytałam ten koral jest wrażliwy na zmiany parametrów, w szczególności zbyt niskie kH.

Mari00sh, pod moim briareum mieszka małe wężowidło i wieloszczet i mu to nie przeszkadza.


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie słowa otuchy, też myślałem, że to KH, bo od dwóch tygodni delikatnie podnoszę. Dziś rano drań jakby nigdy nic wypuścił polipy i zaczął nimi bezwstydnie machać tam i z powrotem. Klasyczny foch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, dziś od rana ładnie się pompuje :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, może to jednak rzeczywiście kwestia ciśnienia atmosferycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mieszkamy po sąsiedzku wiec kto wie :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I mamy podobny sprzęt :) jakim programem oświetlenia lecisz?

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preset 2


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej cykl księzycowy, czy coś takiego :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe gagatki z tego briareum. Ja miałam tak, że po wstawieniu korala do akwarium pierwsze co to kupiłam dodatkową pompkę do cyrkulacji (nie planowałam jej pierwotnie) bo mi kiepsko polipowała (wypuszczała polipy, ale nie tak mocno jak powinna) no bo skoro potrzebuje mocnej cyrkulacji to trzeba jej takową zapewnić. Przy mocnej cyrkulacji (takiej jaką mniej więcej miała w sklepie) obrósł ją brązowy nalot i przestała polipować na 3/4 powierzchni. Wyczyszczenie nic nie pomogło - nalot wrócił. No to rzutem na taśmę wyrzuciłam z akwarium tą dodatkową pompkę i postawiłam korala w skrajnie innych warunkach - bardzo mała cyrkulacja i trochę mniej światła. Polipuje jak głupia i zero nalotu ;) niezbadane są ścieżki briareum :p


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbije temat. U mnie briareum nie otwiera sie w pelni juz okolo miesiaca... widze, ze zaczyna zanikac...pomalu "plazma" sie kurczy...nie pomaga zmiana miejsc, zauwazylam jedynie, ze na skalce, na ktorej jest briareum pojawila sie protopalythoa.. czy ona moze wplywac na kondycje briareum? czy to jakas inna przyczyna?


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja opowiem o swoim problemie.

Briareum kupiłem tydzień temu. Polipy nie pokazały się do dziś a nawet poznikały całkowici. Po zakupie delikatnie wystawały dziś nie ma ani jednego. Minął tydzień próbowałem przestawiać w różne miejsca ale bez rezultatu.

Obecne parametry jakie mam to

temp. 24

zasolenie 1023

PO4 0,01

NO3 25

NO2 0

ph 7,7

KH 7

i są stałe od dłuższego czasu.

Co poradzić i czy zaczynać się martwić ?


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęła wypuszczać nieśmiale polipy na kilka milimetrów. Zobaczymy co dalej.


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.