Skocz do zawartości
krzysiek l

Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

pod klimatyzaca pokojowa sam sie podpisuje obiema nogami. jak w tym roku lato bedzie takie jak poprzednio to kupuje, nie ma mocnych. faktycznie nie warto kupowac chlodziarki do baniaka - czemu tylko rybki maja miec luksus a my kolo baniaka bedziemy ociekac potem ? tym bardziej ze taki najprostszy klimatyzator pokojowy jenoczesciowy, gdzie rure z "wydechu" pakujemy za okno jest tanszy od titana


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest czas pracy tego urządzenia???? Jeśli to można nazwać urządzeniem a nie jakimś gadżetem.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL z tego klimatyzatora

klimę do domu można kupić za 1-1,5k więc jaki sens ma kupienie chłodziarki za 3k ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr1 to nie bedzie dzialac, chyba, ze masz baniak w naparstku

krzysiek1 - wydlubie agregat, oplote wezykami + pompa - bedzie pieknie - dodam jakis kontroler, to ma pracowac 2-3 miesiace, przezyje z gratem pod baniakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kota to psa mam hihi

ale został u rodziców jak kupiłem swoje mieszkanie

jak go przyprowadzam to te puszyste bydle wogóle nie złazi ze zbiornika.

wracając do tematu . jak mieliśmy spotkanie w oceanarium to był ze mną kolega który pacuje w tematach klimatyzacji i wentylacji od wielu lat. rozmawiałem z nim wczoraj i klimaytzator to nie zawszwe jest prosta sprawa bo nie można tak po prostu czegoś sobie ochłodzić i już. coś zawsze się przy tym nagrzewa. spójżcie na lodówke w srodku chłodzi ale na zewnątrz grzeje. to co wielu z nas napewno widziało jako fajną maszynke która dmucha zimnym powietrzem najczęściej ma odprowadzenie ciepłego powietrza i skroplin do kanłów wentylacyjnych budynku czego nie widać. znowu przy prostych coolerach jakie widziałem jest problem odprowadzenia skroplin na zewnątrz. nie wyobrażam sobie przewodu pociągnietego przez 5 metrowy pokój na balkon bo zbiornik stoi na przeciwległej scianie a schłodzenie całego ponieszczenia urządzeniem które chłodzi a z drugiej strony grzeje to pewnie spore obciązenie energetyczne. najlepiej byłoby schłodzic przestrzeń nad samym baniakiem. są podobno takie Coolery ze zbiornikem który po napełnieniu daje gonga zeby go opróznic ale nie moge takiego namierzyc . jakby ktos znalazl to niech pisze. podłączyc takie cacko do czujnika temperatury i by sie sam zaspokajał i jeszcze mi kota zgonil ze zbiornika w wolnej chwili


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do klimy.

http://www.allegro.pl/item97711512_galanz_2_5_kw_klimatyzator_scienny_od_ss_.html

tutaj sprężarka i skraplacz jest na zewnątrz pokoju i budynku i grzeje na zewnątrz.

cena w porównaniu do coolera śmieszna, no a prądu niestety żre, ale i klima w samochodzie też spalenie zwiększa


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiodaca chinska marka :D:):D dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980W to żeczywiście trochę żre


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie pracuje cały czas - no może w lato :D i masz chłodek nie tylko w akwa a w całym pokoju

pol: za tą cenę co byś chciał DAIKINa ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w całym mieszkaniu ponieważ drzwi brak


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMastar ten klimaryzator ma jednostke wewnetrzna i zewnetrzna nie zabardzo chce takie cos


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzaliscie czy rzeczywiscie nie da sie odpowiednio mocno zbic temperatury w akwa za pomoca wentylatorow. Nie tych od komputera ale takich zwyklych pokojowych ktore troche lepiej dmuchaja marszczac powierzchnie wody. Wydaje mi sie to najprostszym rozwiazaniem ale moge sie mylic bo mam latem dosyc zimny pokoj. Zima kurde tez!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem ale pewnie sprawdze chociaż nie bardzo w to wierze ponieważ powietrze w pomieszczeniu w lato ma u mnie dużo za dużo co najwyżej przegoni ciepło od lamp. oby to coś dało


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzys:

tu temperatura w pokoju az takiego duzego wplywu nie ma. Wazne jest zeby tak dymac zeby jak najwiecej wody odparowalo - to chlodzi. Przykrywa na akwarium oczywiscie przeszkadza. Zamknieta szafka tez.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprubujemy zobaczymy mam tylko panel a pokrywe otworze i nadmucham oświeltlenie przestawie powoli z 12 h na 8 h i lato przeczekam. szkoda bo wszystko rośnie jak szalone


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem i to działa.

kupiłem wentylator taki za 90PLN średnica z 30cm, podłaczyłem do odpowiednio przerobionego regulatora RT-2 i w akwa temperatura zawsze jest 26*C - no chyba że nie jest gorąco wtedy sama spada bo grzałki nie mam :D

a i akwa mam z przykrywą zakrywającą 90% do tego szafka nad akwarium tylko że otwarta z przodu

najsłabszym elementem jest estetyka + regulator RT który jest mało dokładny :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiazanie to klimatyzator.

Latem bedzie problem, temperatura teraz skoczyła do 27 st. ogladałem dziś w Castoramie klimatyzatory

są już od 750 zł.

Przystepna cena, rybki zadowolone i w pokoiku przyjemnie.

Mam dwa wentylatorki w obudowie, wyciagają ciepłe powietrze i powiem szczerze, że pod pokrywą jest chłodno, ale na lato musi być cos bardziej wydajnego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mylcie klimatyzatora z klimatyzerem to zupełnie inne sprawy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest różnica ?? bo pierwsze słyszę o klimatyzErze

zasadniczo uważam że do chłodzenia nic innego jak SPLIT się nie nadaję, to z odparowaniem wody i rurą na zewnątrz to lipa


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klimatyzer" to chyba ten do ktorego sie wody nalewa :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie klimatyzer bardziej nawilża niż chłodzi można podobno lodu dołożyc ale nie wydaje mi sie żeby to na dłuższą mete działalo sprawnie


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlMastar

a co takiego zlego jest w klimatyzacji z rura ? mniejsza wydajnosc ? to nie jest zaden klimatyzer czy inne ustrojstwo, dziala jak SPLIT, tylko w jednym opakowaniu. co przemawia przeciwko takiemu zakupowi? cholera chcialem na lato sobie sprawic ale splita nie kupie. jak mi obrzydzicie ten z rura to chyba zatrudnie dwie gejsze zeby mi wachlowaly baniak :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.